CoolSculpting ile Karın Yağları Eritme

Karın vücut bölgesinde en sorunlu bölgelerden biridir ve fazla yağın depolandığı ilk bölge. Bir zamanlar dümdüz olan karnımızda birden bire ortaya çıkan, inatçı yağ katmanları ile karşılaşabiliriz. Karın bölgesindeki yağlardan kurtulmak için diyet ve egzersiz programları sizi yarı yolda bıraktığında estetik  çözümler sizlere harikalar yaratabilir. Bu yağlardan kurtulmanız için kanıtlanmış çözümler karın bölgenizin ince ve forma girmesine yardımcı olabilir. Yirmili yaşlarının başındaysanız egzersiz ve diyetin size hayalinizdeki karnı verme olasılığı yüksektir. Ancak özellikle belli bir yaştan sonra bu ikili yetersiz kalabilir. Ya da doğum yaptınız ve doğum sonrası ne kadar spor ya da diyet yaparsanız yapın istediğiniz sıkı, dümdüz karına bir türlü kavuşamıyor musunuz?

Dr.Mustafa Karataş  “Her estetik girişim için değişmeyen bir kural vardır: Hasta gerçekçi beklentilere sahip olmalı ve vücudundaki bu değişikliği doğru nedenler yüzünden istemeli,” diyor. Kadın ve erkeklerin, günümüzün daha dinamik, daha genç görünmek için sık sık estetik uygulamalardan yardım aldıklarını gösteriyor. Daha sıkı, düz bir karın için göbek bölgesindeki fazla yağlar ve bel çevresinde ki inatçı yağlara da cerrahi olmayan seçenekler arasında size en uygun olanın seçerek, yağ fazlalığı ile sorunu ile mücadele edebilirsiniz.

CoolSculpting gibi invazif olmayan yöntemler yağlardan kurtulmanızı sağlarken, ciltte de iz bırakmazlar. Dr.Karataş "CoolSculpting gibi soğuk kullanılan teknolojiler ile yağ hücreleri 1 saatten kısa süre içinde kırarken, cilde zarar vermez. Yağların tamamının %20-40 gibi bir ölçüdür kırılması sonucu çok hafif bir morluk oluşabilmektedir." İstenilen  sonuçları ulaşmak için  birden fazla uygulama yapılması gerekebilir.

İstenmeyen Karın Yağları Sorununu Çözün

Karın bölgenizdeki fazlalıklardan yakınıyorsanız, ancak cildiniz genç ve sıkı ise cerrahî olmayan yöntem olarak CoolSculpting  size göredir. Çünkü karındaki yağ fazlasını aldığınızda cilt sıkılaşarak karnın yeni formuna uyum sağlar. Yağları kalıcı olarak dondurur. CoolFit™ vücudun sezeryan doğum sonrasında ya da diyet ve spor ile atılamayan oluşan karın ve alt karın gibi bölgelerinde oluşan yağ birikimlerinin %20 ile %40 oranında azalmasını sağlayan bölgesel zayıflama teknolojisidir. 

Her yaştan erkek ve kadınlara tarafından uygulanabilen CoolSculpting, iş ve özel yaşamlarından ödün vermek istemeyen kişilerin tarafından tercih ettiği anestezi veya cerrahi bir işlem gerektirmeyen, acısız, ağrısız, zahmetsiz ve her bölge için sadece bir kez uygulanan bir tedavi işlemdir. 

CoolSculpting ildin dermatolojik yöntemlerle  soğutularak bölgesel yağların azaltılmasına yönelik FDA-onaylı tedavi yağ dokusunun kalınlığının azaltılmasına ve bölgesel incelme amaçlı tedavisi non-invazif yağ küçültme tedavilerinden çok farklı çalışır, iyileşme süreci gerektirmez, vücudun göbek, yan bölge, sezaryen doğumu sonrasında oluşan alt karındaki yağ birikimlerinin  azalmasını üzerinde çok etkilidir. İşlemin uygulanacağı  göbek bölgesine doktorunuz tarafından belirlenir, cildin korunması için koruyucu özel bir malzeme olan ıslak mendil vücudunuzun ilgili bölgesine kaplanır ve cihazın uygulama başlığı belirlenen bölgeye yaklaştırılır.

Hafif bir vakum ile otomatik olarak ilgili bölgeyi haznesinin içine çeker ve yaklaşık bir saat sürecek tedavisine başlar. Zeltiq, işlemi 4-5 dereceye  kadar yapılan bölgeyi soğutuyor ve dokulara zarar vermeden, dolaşımı sistem etkilemeden direkt olarak yağ hücrelerine etki ediyor. Soğutulan yağ hücreleri 3 hafta içerisinde yapısal değişikliği başlıyor. Yağ hücreleri soğukta yaşayamadıkları için uygulama yapıldıktan sonra yavaş yavaş eriyerek karaciğer yardımıyla vücuttan atılırlar. Gözle görünür sonuçlar, kişiye göre değişmekle birlikte, 2 ile 4 aylık bir arada görülür farklılıklar oluşmaya başlıyor. Uygulama sonunda yapılan bölgede kızarıklık, morluk, uyuşukluk, gerginlik ve hassasiyetse birkaç gün içinde yok oluyor. 

Hemen Doktorunuza Sorun