Ulthera İle Ameliyatsız Yüz Germe

Yüz, boyun ve dekoltenizden yılların izlerini silmek için  teknolojiden destek almaya ne dersiniz? Medikal Estetik  Hekimi Dr. Mustafa Karataş Ultherapy’yi ve maharetlerini anlatıyor… 

Ulthera ile ameliyatsız yüz germe

Yüzünüzdeki elastikiyet kaybı sizi rahatsız ediyor. Bu soruna çenenizin altındaki sarkma da eşlik edince durum daha da can sıkıcı bir hal alıyor. Ve neştersiz bir çözüm arıyorsunuz… Ultrason, yani ses dalgaları ile etki eden Ulthera sistemi yaşlanma belirtilerinde etkili ve gözle görünür sonuçlar yaratıyor. Üstelik tedaviden sonra hemen sosyal hayatınıza geri dönebiliyorsunuz. Dr. Mustafa Karataş kliniğinde bu sistemden sık sık faydalandığını ve hastalarının sonuçlardan çok memnun kaldıklarını söylüyor. “Bu tedavi cildin alt katmanını hedef alırken cilt yüzeyine hiç zarar vermiyor. Hastalarım işlemden hemen sonra işlerine, sosyal yaşamlarına geri dönebiliyorlar.”

Ultherapy tedavisi sırasında odaklı ultrason dalgaları cildin altına gönderiliyor ve cildin alt tabakalarındaki kolajen üretimini artırıyor. Karataş, “Bu da uygulama yapılan bölgede sıkılaşma ve gerilme etkisi yaratıyor. İşlem sırasında, enerji verilen yerde ağrı değil ama belki bir miktar rahatsızlık hissedebilirsiniz,” diyor.

Her işlemde olduğu gibi Ulthera’de de hasta seçimi son derece önemli. Dr.Karataş, bu tedavinin klasik yüz germe ameliyatı ile aynı sonucu veremeyeceğinin bilinmesi gerektiğini söylüyor. “Ultherapy hastalarının gerçekçi beklentilere sahip olması ve bir uzman olarak kimin bu tedaviden fayda sağlayabileceğini kimin sağlayamayacağını çok iyi saptamak gerekiyor. Ciltte hoş bir gerginlik ve sıkılaşma olacaktır. Ancak bir yüz germe ameliyatının sonuçlarını beklemek gerçekçi olmaz.” 

Peki kimler Ulthera’den olumlu sonuçlar bekleyebilir. “Eğer cildinizdeki sarkma ve elastikiyet kaybı çok fazla değilse bu tedavinin sonuçlarından memnun kalacaksınız. Bu tedavi sadece cilt, çene altındaki elastikiyet kaybında değil kaşlardaki düşme, göz çevresindeki kaz ayaklarında ve çene altındaki sarkmalarda da etkili oluyor.”  Dr.Karataş, bu tedavinin ileriye dönük bir yatırım olduğunun da altını çiziyor ve “Yüz germe ameliyatını daha ileri yıllara atmak için Ulthera doğru bir seçenek. Ama işlemi yaptırır yaptırmaz sonuçlarını görmeyi ummayın,” diyor. Bu tedavinin olumlu etkilerini görmek için en az üç ay beklemeniz gerekiyor. Çünkü ciltteki uyarılan edilen kolajen ve elastin hücrelerinin yeni hücreler üretmeye başlamaları için gereken ortalama zaman budur. Dr.Karataş, “Tedavinin olumlu etkileri altı aya kadar giderek artmaya devam edecektir,” diyor.

Daha genç bir dekolte için 

Dr. Mustafa Karataş, yüz ve çene altındaki sarkmalarda uygulanan Ulthera’nın dekolte bölgesindeki ince kırışıklıklar ve sarkmalar da etkili olduğunun anlaşılmasının anti-aging tedavileri açısından son derece önemli bir gelişme olduğunu söylüyor. “Yüzün alt bölgesi ve boyun için elimizde alternatif tedaviler mevcut. Mesela, buralardaki sarkmalarda her zaman estetik operasyon seçeneği vardır. Ancak söz konusu dekolte bölgesindeki sarkmalar olduğunda maalesef elimiz kolumuz bağlıydı. Neyse ki Ulthera sayesinde artık dekolte de etkili sonuçlar alabiliyoruz.”

Dekoltedeki çizgiler, kırışıklıklar ve elastikiyet kaybına karşı FDA onayı almış olan ilk ve tek tedavi olan Ulthera bu bölgede de yüz ile çene altında olduğu gibi odaklanmış ultrason dalgaları kullanılarak ciltteki kolajen ve elastin üretimi uyarılıyor.  Bu enerji ile, cildin kendi kendini iyileştirme süreci de başlamış oluyor. Dr.Karataş, “Birkaç ay içinde yeni kolajen ve elastin lifleri oluşmaya başladıkça, dekolte bölgesindeki ince çizgiler, kırışıklıklar da düzelmeye başlıyor. Cilt çok daha pürüzsüz, sıkı ve genç görünüyor,” diyor.

Dr.Karataş, “Ulthera, aynı yüz, kaş ve çene altını germe tedavilerinde olduğu gibi, dekolte bölgesinde de sadece tek bir seansta anlamlı sonuçlar almamızı sağlıyor. Üstelik hastanın sosyal yaşamı da sekteye uğramıyor,” diyor.

Aklınıza gelen sorular 

Ulthera tedavisi hakkında aklınıza gelen soruları Dr. Mustafa Karataş cevaplıyor…

Diğer lazer tedavilerinde olduğu gibi Ulthera de sadece kış aylarında mı uygulanabiliyor?

“Hayır, Ultherapy her mevsimde uygulanabilir. Güneşli geçen yaz günlerinde lazer tedavileri yaptırmak mümkün değilken, Ulthera  işlemini yazın da yaptırmak pekala mümkün! Her zaman uyguladığınız güneş kreminizi sürmeniz yeterli.”

Ulthera hangi bölgelere uygulanabiliyor?

“Ultherapy, yüz, çene altı ve boyundaki elastikiyet kaybında son derece etkili bir tedavi. Bir süredir, FDA onaylı bu sistemin dekolte bölgesinde de başarılı olduğunu biliyoruz. Bu bölgedeki cilt ince olduğu için yaşlanma belirtilerine karşı daha savunmasızdır. Ulthera ile dekoltelerindeki ince çizgiler ve elastikiyet kaybından şikayetçi olan hastalarımda gayet olumlu sonuçlar aldım.”

İşlem ne kadar sürüyor?

“İşlem yapılacak bölgeye göre tedavi 30 dakika ile iki saat arasında değişiyor.” 

Ulthera tedavisi güvenli mi?

“Tedavi sırasında ultrason enerjisinin ciltte indiği derinlik hassas bir şekilde kontrol edildiği için işlem son derece güvenlidir. Bu hassasiyet sayesinde diğer dokular zarar görmez.”

İşlemin olumlu etkilerini görmek için kaç seans yaptırmam gerekiyor?

“Ulthera  tek seanslık bir tedavidir ve etkileri 3 ile 5 yıl arasında devam eder.”

Hemen Doktorunuza Sorun