Cilt Elastikiyeti Kaybı Tedavi

Cansu Serli soruyor
Merhabalar. 47 yaşındayım. Vücudumda ciddi bir elastikiyet kaybı var. Eğer karın bölgeme SculpSure yaptırırsam, içi boşalan deri daha da sarkmaz mı?
Dr. Mustafa Karataş
Yağ dokusuna ısı enerjisi ile etki ederek yağ hücrelerini yok eden bu sistem nihai etkisini üç ayda gösterir. Parçalanan yağ hücreleri vücuttan yavaş yavaş metabolize olarak atıldıkları için cilt de bu değişime ayak uydurur. Ancak eğer ciltte ciddi bir elastikiyet sorunu varsa bir seanslık SculpSure tedavisini yine bir seanslık Thermage tedavisi ile kombine etmek mümkün. Klinik çalışmalar tek bir seans SculpSure tedavisinin uygulama yapılan bölgedeki yağ dokusunda % 20-25 arasında bir azalma olduğunu gösteriyor. Thermage sistemi ise cildi uyararak daha fazla kolajen ve elastin üretmesini sağlar. Bu da daha genç, daha sıkı bir cilt anlamına geliyor. Bu iki sistemi kombine ederek optimum sonuçları almak mümkün olacaktır.
Hemen Doktorunuza Sorun

Sculpture Sonuçları
Tuğçe Karman soruyor
Merhabalar; SculpSure tedavisinin etkisi hemen görülür mü? İşlemden sonra dikkat etmem gereken herhangi bir şey var mı?
Dr. Mustafa Karataş
Tuğçe Karman Merhabalar Tuğçe Hanım. SculpSure hiçbir yan etkisi olmayan bir işlemdir. Yağ dokusunu ısıtarak etki eder. Cilt yüzeyi etkilen... Daha Fazla