Bacak ve Kalça Çatlakları Nasıl Geçer

Hilal soruyor
Merhabalar, 19 yaşındayım, yıllardır spor yapıyorum ve yaklaşık 6 yıldır hiçbir şekilde ani kilo kaybım ya da alımım olmamasına rağmen bacaklarımın dış bölgesinde ve kalçamda kalın sedef beyazı renginde çatlaklarım var. Bacağımdakiler diz kapaklarıma kadar inmiş vaziyetteler. Çok rahatsız oluyorum, bronzlaşamıyorum da; kendim de beyaz tenliyim. Çatlaklarımdan kurtulmak istiyorum. Makalenizi okudum ve araştırdım. Size nasıl ulaşabilirim?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Hilal Hanım. Maalesef çatlakların oluşması için ani kilo değişimleri yaşamanız gerekmiyor. Bazen tek sorumlu siz büyürken değişen hormon seviyeniz olabiliyor. Çatlaklarınızın renginin beyaz olduğunu yazmışsınız, bu tedaviden daha çabuk ve daha başarılı bir sonuç alabileceğiniz anlamına geliyor. Çünkü çatlakların oluşumunun üstünden zaman geçtikçe renkleri koyulaşır ve morumsu bir renk alırlar. Bu çatlakların tedavisi yeni oluşmuş olanlara kıyasla nispeten daha zordur. Çatlak tedavisinde olumlu sonuçlar aldığımı iki sistem var. Biri Biodermogenesi diğeri ise İcon lazer. Biodermogenesi çatlakların olduğu bölgenin oksijenlenmesini ve beslenmesini sağlayarak, cilt hücrelerinin yeniden yapılanmasını sağlayan bir tedavi. Eski çatlaklarda 30 seansa kadar çıkılıyor, ama sizde 20 seans yeterli olacaktır. Haftada iki seans uygulanıyor. Icon lazer ise cilt yüzeyine zarar vermeden cildin alt tabakalarında ısı kanalları açarak etki ediyor. Ciltte içeriden dışarı doğru bir iyileşme süreci başlatan sistem çatlakların görünümün hafiflemesini sağlıyor. Üç hafta arayla 5 seans uygulanan Icon lazer tedavisinin sonbahar-kış aylarında uygulanması gerektiğini de hatırlatmak istiyorum. Hangi sistemden daha fazla yarar sağlayacağınız konsültasyon sırasında belirlenir, muayene ücretsizdir.
Nur soruyor
Merhabalar hocam. 23 yaşındayım ve ergenlik döneminden itibaren vücudum kilo alıp vermeye çok müsait olduğu için vücudumun belirli yerlerinde beyaz renk çatlaklar var. Bu tedavinin işe yarayacağını düşünüyorum. Fiyat bilgisi almak istiyorum.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Nur Hanım. Çatlak tedavisinde başarıyla uyguladığım iki sistem var: Biodermogenesi ve Icon lazer. Her iki sistem de çatlakların görünümün hafifletmekte etkili, başarı oranları % 80’i bulan tedaviler. Çatlaklarınızın renginin beyaz olması iyi bir haber. Böylece daha az seansta daha başarılı sonuçlar almak mümkün olacaktır. Buradan fiyat bilgisi veremiyoruz. Ücretsiz olan konsültasyon sonrasında, hangi tedavinin sizin için daha uygun olduğu belirlendikten sonra fiyat bilgisi verilebilir.
Hemen Doktorunuza Sorun

Çatlak Tedavisi Yaş Sınırı
Zeynep soruyor
Merhaba, yaş sınırı ne kadar öğrenebilir miyim ?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Zeynep Hanım. 18-19 yaşından 50-55 yaşları arasındaki herkese çatlak tedavisi yapılabilir. 18 yaşından küçük hastalara tedaviyi u... Daha Fazla