Alındaki Kırışıklıklar Nasıl Giderilir

Ahmet Togan soruyor
Alnımda iki tane çizgi var bununla ilgili tedaviniz var mı?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Ahmet Bey. Alın bölgesindeki kırışıklıklar için altın standart botoks enjeksiyonlarıdır. Bu enjeksiyonlar alındaki mimik kaslarını geçici bir süre için paralize ederek kırışıklıkları yok ederler. İşlem öncesinde bölgeye anestezik krem uygulanır. Bu yüzden kliniğe işlemden 30-40 dakika önce gelinmesi tavsiye edilir. Tedavi acısızdır ve enjeksiyonların yapılması en fazla 5 dakika sürer. Ancak bazı durumlarda kırışıklık tedavisinin dolgu maddeleri ile desteklenmesi gerekebilir. Eğer kışıklık çok derinse ve mimik yapmadığınızda bile görüyorsa, botoks enjeksiyonu dışında kırışıklıkların içini hyalüronik asit bazlı dolgu maddeleri ile doldurmak mantık olacaktır. Bu iki işlem aynı seansta yapılabilir. Botoks enjeksiyonlarının etkisi 6-8 ay kadar devam eder. Dolgu maddelerinin kalıcılığı ise 6-12 ay arasında devam eder.
Hemen Doktorunuza Sorun

Kimyasal Reeling Kırışıklık
Nihal Karaoğlu soruyor
Merhabalar; Yanaklarında ve dudak üstünde çizgiler oluştu kimyasal peeling yaptırmak istiyorum. Çizgiler kaç seansta kaybolur?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Nihal Hanım. Peeling tedavileri ile cildi ölü derilerden arındırarak ince kırışıklıkların görünümün hafifletmek mümkün olsa da, S... Daha Fazla