Kırışıklık Giderici Lazer Tedavisi

Clearlift ile Cildinizde Photoshop Etkisi; Kırışıklıklar, lekeler ve elastikiyet kaybında etkili bir lazer sistemi ile cildinizde photoshop etkisi yaratmak mümkün.

Her ne kadar, iyileşme süreci uzun süren ve sosyal yaşamdan uzaklaşmanıza neden olan lazer tedavilerinin sonuçları gayet başarılı olsa da, bu işlemler herkes için uygun değildir. Birçok kadın cildinde gerçekten fark yaratacak, yılları geri saracak işlemlere sıcak baksa da, çoğu iş hayatından ve sosyal yaşamdan uzak kalamayacağı için bu tedavileri yaptıramıyor.  Dr. Mustafa Karataş verdiği bilgiye göre ClearLift’i özel kılan ise ciltte en az agresif tedaviler kadar etkili olmasına rağmen, normal hayatınıza ve işinize hemen geri dönebilmeniz

Aralarında Jennifer Aniston ve Kim Kardashian’ın da bulunduğu birçok Hollywood ünlüsünün tercih ettiği ClearLift Lazer sisteminin en önemli özelliği ciltteki bütün problemlerde cansızlık, elastikiyet kaybı, ince çizgiler, cilt rengindeki düzensizlikler, çatlamış damarlar yüzünden oluşan kızarıklık ve lekeler etkili olması ve bunu hem acısız hem de kısa sureli seanslar ile başarması. Anti-Aging uzmanı Dr. Mustafa Karataş, “Daha ilk seanstan itibaren cildinizde yarattığı olumlu değişimi fark edebileceğiniz bu yeni teknoloji lazer sistemi için şöyle diyor: “ClearLift’e lazer yüz germe de deniyor. Çünkü bu sistem ile gerçekten dramatik sonuçlar elde edebiliyoruz. Hem cildin üst tabakasını hem de epidermisi, yani cildin alt alt tabakalarına etki eden tedavi sonucunda derinin tüm katmanlarında mikro-delikler yaratıyoruz. Böylece cilt kendini tedavi edebilmek, hasar olarak algıladığı bu durumu onarmak için maksimum düzeyde kolajen üretmeye başlıyor. Bu da yeni, genç ve sağlıklı cilt hücreleri anlamına geliyor.”

En hassas bölgelerde bile etkili: Dr. Mustafa Karataş cildin her anlamda tazelenmesini ve gençleşmesini sağlayan bu sistemin en büyük artılarından birinin, ardından hemen sosyal hayatınıza geri dönebileceğiniz sadece otuz dakikalık seanslarla dramatik bir sonuçlar alabilmeniz olduğunu söylüyor. “Hastalarım tedavinin son derece konforlu olduğunu söylüyorlar. Ve sadece ilk tedaviden sonra bile ciltlerinin daha taze göründüğünü belirtiyorlar.” Tabii ki cildinizdeki esas olumlu etkileri tedavinin ilerleyen dönemlerinde giderek daha belirgin bir şekilde gözlemleyeceksiniz. Çünkü cildin yeni kolajen üretimi için belli bir zaman geçmesi gerekiyor. “Tedavi ince çizgilerde de son derece etkili. Üstelik normalde lazer tedavilerini uygulamadığımız cildin daha ince ve daha hassas bölgelerde de ClearLift sistemini kullanabiliyoruz. Yani göz çevresi, dudak çevresi, özellikle boyun ve dekolte gibi bölgelerde de bu sistemi etkin ve güvenle kullanabiliyoruz.” 

Kaç seans gerekli? Tedavinin ciltteki olumlu etkilerini görmek için genelde 2-3 hafta arayla 6 seans öneriliyor. Bu süre yeni kolajen hücrelerinin üretilmesi ve uzun süreli etki için yeterli. Dr. Mustafa Karataş, “Hastalarıma memnuniyet verici etkilerin kalıcılığı için senede bir kür yaptırmalarını öneriyorum,” diyor. 

AKLINIZA GELEN SORULAR VE CEVAPLARI

Öğlen tatilinde ClearLift işlemi yaptırabilir miyim? Peki işe döndüğümde yüzüme bir işlem yaptırdığım anlaşılır mı?

Bu sistemin diğer adı da “Öğlen tatilinde yüz germe”. Yani cevabımız evet. Pixel Q-Switched lazer cildin sadece altında çalışıp, üst deri üzerinde bir tahribat yapmadığı için  ClearLift işleminden hemen sonra işe dönebilirsiniz ve merak etmeyin kimse ne yaptırdığınızı anlamayacak!

Lazer tedavilerinin acı verici olduğunu duydum, benim de canım yanacak mı?

Hayır! ClearLift tamamen acısız bir sistem. Hastalar işlem yapılan bölgede sadece hafif, rahatsızlık vermeyen bir sıcaklık hissettiklerini söylüyorlar. Zaten tedaviden hemen sonra hayatınıza dönebilmenizin nedeni de acı hissetmemenizle aynı: Cildin üst katmanında herhangi bir travma söz konusu değil. Yani klinikten ayrılırken hissedeceğiniz tek şey daha sıkı bir cilt olacak!

ClearLift teknolojisinden sadece bir kür faydalansam yeterli olur mu?

Her lazer teknolojisinde olduğu gibi ClearLift’in de cilt üzerinde yarattığı olumlu etkiler kalıcı değildir. Bu yüzden istenilen sonuçlara kavuştuktan sonra bile üç ya da altı ay sonra tekrar bir işlem yaptırarak bu etkilerin sürmesini sağlayabilirsiniz. Çünkü yaşlanma süreci devam eder ve cildin kolajen üretimini devamlı stimule etmek gerekir. Doktorunuzun önerdiği aralıklarla tedaviyi uygulamak cildinizin sıkılığını ve kalitesini korumanıza yardımcı olacaktır.

ClearLift tedavisi her bölgeye uygulanabiliyor mu?

Normalde lazer sistemleri için boyun bölgesindeki ince deri ve göz çevresindeki hassas deri her zaman bir sorunlu bölgeler olmuştur. Fakat ClearLift en zor, en hassas bölgelere bile uygulanabilecek kadar yumuşak bir sistemdir. 

ClearLift’in cildimde yarattığı olumlu etkileri nasıl destekleyebilirim?

Lazer sistemleri devamlı gelişiyor ve ClearLift çıtayı yükselten bir teknolojiye sahip. Fakat cildinizin gençliğini korumak için hala kendinize iyi bakmaya devam etmelisiniz. Yani bu noktada annenizin öğrettikleri hala geçerliliğini koruyor: Günde iki litre su içmeye devam, sekiz saatlik iyi bir uykunun yerini hiçbir şey tutamaz ve egzersiz cildinizin toksinlerden arınmasını sağlamak için harika bir yoldur!   

Hemen Doktorunuza Sorun