Işık Dolgusu ile Cildinize Parlıklık Verin

Cilt kalitesini artırmanın, yaşlanma etkilerine karşı dirençli kılmanın yolu nemlendirmeden geçiyor.  Bir enjeksiyon tedavisi olan Yüz Işık Dolgusu ile soruna hücresel anlamda müdahale etmek mümkün. Dr. Mustafa Karataş, cilt kalitesini artıran uygulamayı anlatıyor...

Güzelliğin en önemli parametresi cilt kalitesidir. Derinlemesine nemli bir cilt ise pürüzsüz, canlı ve taze görünür. Dr. Mustafa Karataş, cildin gençliğini korumakta nemin son derece önemli olduğunu belirtiyor. “Cildin çevresel faktörlere ve yaşlanmanın etkilerine karşı en önemli savunma mekanizması nem tutma özelliğidir. Cilt ne kadar nemliyse o kadar pürüzsüz görünür, çizgilere, kırışıklıklara karşı daha dirençli olur. Nemli cilt sıkı ve elastiktir. Kısacası cildinize yoğun nem verdiğinizde sadece daha parlak, daha güzel bir cilde sahip olmazsınız, aynı zamanda ona verebileceğiniz en etkili anti-aging bakımı da sağlamış olursunuz.”

Cilt nemlendirme dendiğinde aklınıza ilk gelen yüzünüze sürdüğünüz kremler mi? Ama maalesef çözüm bu kadar basit değil. Karataş, “Düzenli bir cilt bakım rutini bile cildi nemlendirmek için yeterli olmayabilir. Sabah-akşam nemlendirici krem kullanan hastalarımda bile nemsizlik problemine rastlıyorum. Maalesef nemlendirici ürünler cildin yüzeyinde kalarak alt tabakalara nüfuz etmezler. Eğer cildin nem tutma kapasitesi azaldıysa bunu kremlerle geri kazandırmak mümkün olmaz. Yaş ilerledikçe cildin nem tutma kapasitesi de azalır. Bu da domino taşı etkisi yaratarak, çizgiler, kırışıklıklar, lekeler ve elastikiyet kaybına giden sürecin başlamasına neden olur. Eğer cildiniz nemsizse güneş, soğuk gibi çevresel faktörlere karşı da daha dirençsizdir. Nemsizliği sadece yaşla ilişkilendirmek çok doğru değil aslında. Genetik faktörler, sigara içmek, kontrolsüz bir şekilde güneşlenmek de bu sorunu tetikler.” 

Dr. Mustafa Karataş,  Yüz Işık Dolgusu sayesinde cilde derinlemesine nem veren ve etkisi uzun süre devam eden bir tedavi seçeneği bulunduğunu belirtiyor. “Bu uygulama sayesinde cilt kalitesini geliştirmek mümkün. Yüze, hatta ellere, hassas boyun ve dekolte bölgesine enjekte edilebilen formülün aktif maddesi hyalüronik asittir. Bu madde, yüze ve dudaklara hacim vermek için kullanılan dolguların da temel içeriğidir ve su molekülünü kendine bağlayabilme özelliği ile etki eder. Işık Dolgusu’nda ise bu özellik hacim vermek yerine bir nemlendirme ajanı olarak karşımıza çıkıyor. Formülün sırrı ise hyalüronik asidin farklı bir formunun kullanılması. Tedavi 2-3 hafta arayla uygulanan 3 seanstan oluşur ve etkisi 1.5 yıl kadar devam eder.  Özellikle kuru ve cansız ciltlere anında parlaklık, tazelik veren uygulama sonrasında, çizgilerin görünümü hafifler, cilt daha elastik, sıkı bir görünüm alır.” Karataş, bu uygulamadan sadece kuru ciltlilerin değil herkesin fayda sağlayabileceğini söylüyor. “Her cilt tipi, deri altına enjeksiyon yöntemiyle uygulanan bu tedaviden fayda sağlayabilir. Sonuçta cildiniz ne kadar çok nem tutarsa, çevresel faktörlere ve zamana karşı o kadar güçlü bir savunma mekanizmasına sahip olursunuz.”

Yüze Işık Dolgusu…

  • Cilde yoğun nem verir
  • Cilt pürüzsüzlüğünü iyileştirir
  • İnce çizgileri yok eder
  • Cilt tonunu olumsuz etkileyen lekelerin görünümünün hafiflemesini sağlar
  • Cildin elastikiyetini artırır
  • En donuk ciltlere bile parlak, taze bir görünüm verir
  • El, boyun ve dekolte gibi yaşlanma belirtilerine karşı en hassas bölgelerde de başarıyla uygulan
Hemen Doktorunuza Sorun