Dolgularla Çizgilerin Giderilmesi ve Yüze Hacim Kazandırmak

Medikal estetik alanında en çok başvurulan yöntemlerden biri hyalüronik asit içerikli dolgulardır. İnce çizgilerin giderilmesinde ve yüze hacim kazandırmak için yıllardır başvurulan yeni nesil dolguların en önemli özelliği yoğun nemlendirme kapasiteleri ile kırışıklıları doldurmalarıdır.


İşinin ehli uzmanlar tarafından uygulandığında son derece doğal derece bir görünüm yaratan dolgu maddeleri, sadece kırışıklıkları doldurmakta, hacimli dudaklar yaratmakta, elmacık kemiklerini belirginleştirmekte değil cilde ışıltılı bir görünüm vermekte de etkilidir. Hyalüronik asit bazlı dolgu maddelerinin cilde canlılık, tazelik vermesinin ardında yoğun nemlendirme özellikleri vardır. Bu da eller, boyun ve dekolte gibi yüzün geri kalanına kıyasla yaşlanma belirtilerine karşı daha hassas olan bölgelerde de etkili bir anti-aging tedavi olanağı sağlar. Unutmayın; nemli cilt yaşlanmaya karşı her zaman dirençlidir.

Hyaluronik Asit Bazlı Dolgu Maddelerinin Kullanım Alanları

• Göz çevresindeki ince kırışıklıkları ve kazayağı çizgilerini doldurmak için.
• Yanak, burun veya iki kaş arasındaki orta dereceli kırışıklıklarda.
• Alın, yanak, burun veya iki kaş arasındaki orta dereceli kırışıklıklarda.
• Yanak, burun arasındaki ve dudak kenarlarından aşağı doğru inen derin kırışıklıkları doldurmakta.
• Dudakları dolgunlaştırmak için.
• Derin kırışıklıkları olan kalın ciltli kişilerde, elmacık kemikleri üzerinde dolgunluk yaratmakta, çene kontörünü belirginleştirmekte ve yüzdeki çöküklükleri doldurmakta.
• Akne ve yara izlerinin doldurulmasında.

Mezoterapi ve Dolgu Teknikleri ile Yüzde Işık Yansımaları

Redensity 1, yaşlanmanın ilk işaretlerinin görüldüğü, yorgun, bitkin yüz ifadesinde, ciltteki ton ve parlaklık kaybı ve kırışıklıklardan şikayetçi olan kişilerin kullanımı için bir ideal dolgu maddesidir. Çok yeni bir konsept olan Redensity 1, cilde hafif dolgunluk (light-filling) veren etkisi sayesinde diğer dermal dolgu teknikleri ile birlikte de kullanılabilir. Cildin kalitesini arttırması ve ışık yansıtıcı etkisi ile cilde taze, canlı bir görünüm verme özelliği ile diğer anti-aging tedavilerin mükemmel bir tamamlayıcısıdır. Cildin nemlenmesine ve onarılmasına yardımcı olur. İnce çizgilerin doldurulması, ciltteki ufak kusurların düzeltilmesi ve cilde hafif bir dolgunluk ve tokluk vermekte son derece başarılı bir anti-aging malzemedir.

3 hafta arayla 3 seans şeklinde uygulanan etkili ve basit anti-aging tedavidir. İşlemin etkisi hemen ilk tedaviden sonra görülse de, alınan olumla sonuçlar kümülatif olarak artar. Ciltte hâlihazırda mevcut olan doğal içerikler ve hyalüronik asit bazlı özel formül, cildin antioksidan korumasını artıran ve alt derinin tekrar yoğunlaşmasını sağlayan sinerjik bir etkiye sahiptir.

Hyalüronik Asit ile Yaşlanmaya Son!
Hyalüronik asit, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de yaşlanmayı önleme konusunda en çok tercih anti-aging uygulamalardan biridir. Her bölge için farklı çözümler sunan hyalüronik asit bazlı dolgular, yüz, boyun, dekolte ve eller gibi yaşlanmanın en belirgin olduğu bölgelerde etkili sonuçlar sunar. Kırışıklıkları ve ciltteki yaşlanma belirtilerini hafifletmede, yaşla beraber yüz konturunda meydana gelen bozulmaları düzeltmede başarılı sonuçlar sunan uygulama sayesinde cilt adeta yeniden canlanır.

Küçük Dokunuşlarla Derinlemesine İyileştirme
Hyalüronik asit bazlı dolgu maddeleri ince kırışıklıkların, yüzdeki çukurlukların, burun kenarlarından ağız kenarlarına doğru inen nazolabial çizgilerin ve yüzdeki derin kırışıklıkların doldurulmasında altın standarttır.

Hatta son yıllarda bu etkili anti-aging silahın daha yenilikçi kullanım alanları da keşfediliyor. Mesela dolgu maddeleri burundaki şekil bozukluklarını şekillendirmede son derece pratik ve çabuk bir çözüm sunuyor. Burun kemiğinin üst kısmına yapılan minik bir dokunuş, kemiğin belirginliğini hafifletip buruna daha düz ve estetik bir görünüm kazandırabiliyor. Özellikle hatalı burun estetiği operasyonlarından sonra burun kemiğindeki içeri çökük görünümü düzeltmekte de dolgu maddeleri imdada yetişiyor hem de sadece 10 dakika süren ve hemen ardından sosyal yaşamınıza geri dönebileceğiniz basit bir işlemle.
Hylüronik asit bazlı dolgu maddelerinin kalıcılığı 6 -9 aydır. Sonrasında işlemin tekrarlanması gerekir.

Hacimle Gelen Güzel Bir Gülüş
Dolgu işleminin en çok tercih edildiği yerlerden biri de dudaklardır. Dudaklara hacim vermek, dolgunlaştırmak, dudak konturunu belirginleştirmek için kullanılan dolgu maddelerinin başka önemli bir artısı daha vardır: yapısı gereği kurumaya meyilli olan dudaklara yoğun nem vermek. Nemli dudaklar hem yaşlanma belirtilerine karşı daha dirençli olur hem de daha genç, daha taze görünür.

Hyalüronik asit bazlı dolgu maddeleriyle dudak dolgunlaştırmada dikkat edilmesi gereken en önemli şey, abartmamaktır. Tüm anti-aging işlemlerde doğal bir görünüm yaratmak temel amaç olmalı. Fazla doldurulmuş dudaklar suni ve estetik olmayan bir etki yaratır.

Akne ve Yara İzleri için Dolgu Maddeleri
Yüzdeki akne izleri ya da yara izleri kadınları son derece mutsuz edebilir. Bu estetik sorunlarda da dolgu maddeleri son derece etkili bir tedavi olarak karşımıza çıkıyor. Akne izlerinin tedavisinde genelde en iyi sonuçlar kombine tedavilerle alınır.
Kolajen üretimini tetikleyen lazer peeling tedavileri ile izlerin derinliği hafifletilir. Ardından dolgu enjeksiyonu ile içleri doldurularak ciltte çok daha pürüzsüz bir görünüm elde edilir. Travmaya bağlı yara izlerinin, yanık izlerinin tedavilerinde de dolgu maddelerinden faydalanılabilir.

Yanak ve Elmacık Kemiği

Yaşla beraber, özellikle yanak bölgesinde belirgin bir hacim kaybı yaşanır ve bu durum yorgun görünmenize neden olur. Dolgu enjeksiyonu ile elmacık kemiklerinin belirginleştirilmesi yüzdeki kaybolan dengeyi yeniden yaratmakta son derece etkili bir yöntemdir. Elmacık kemiğine hacim verecek dolgu uygulamaları yapılırken hassasiyet gösterilmeli ve uygulamanın yapıldığı kişinin yüz ifadesinin ve doğallığının bozulmamasına dikkat edilmelidir.

Hemen Doktorunuza Sorun

 • Yüz Gençleştirici Yöntem Icon Lazer

  Yüz Gençleştirici Yöntem Icon Lazer Tek bir alanda uzmanlaşmış lazer sistemlerinin aksine pek çok farklı cilt sorununda optimum sonuçları almayı mümkün kılan Icon lazer gücünü yenilikçi teknolojilerden alıy...

 • Yüz'de Anti-Aging Tedaviler

  Yüz'de Anti-Aging Tedaviler Bir yüzün ahenkli görünmesi için simetrik olması gerekir. Hastanın yüzünde bunu yaratmak için gerekli müdahaleleri yaparım. Mesela dar bir alnı bir parça botoks enjeksiyo...

 • Anti-Aging Öneriler

  Anti-Aging Öneriler Dr. Mustafa Karataş’la gençliğinizi korumanın yolları ve anti-aging uygulamalarla ilgili doğru bilinen yanlışlar üstüne…

 • Accent VShape ile Etkili Anti-Aging

  Accent VShape ile Etkili Anti-Aging Daha sıkı, genç görünümlü bir cilt ve yüz ovalinde gözle görünür bir toparlanma için yeni bir teknoloji: Accent VShape

 • Gençlik Pınarı: Kolajen ve Elastin

  Gençlik Pınarı: Kolajen ve Elastin Yaş alırken bile canlı ve genç görünümlü bir cilde sahip olmanın sırrı kolajen ve elastin liflerinde saklı.

 • Kusursuz Bir Profil İçin

  Kusursuz Bir Profil İçin Çekici görünmenin sırrını açıklıyoruz: Profilinizi yaratan tüm unsurların bir ahenk, bir denge içinde olması. Alın, burun, dudak, çene ve boynunuz arasında mükemmel oranı...