Daha İdeal Kaşlara Kaş Kaldırma Yöntemi İle Ulaşın

Gözler yüzün ana odak noktalarıdır. Göz çevresinde başarıyla uygulanan ve kişide yılların izlerini yok etmek için hedeflenen pek çok tedavinin nedeni de budur. Ancak, aynı zamanda, göz tedavisi en zor olandır. Çoğu cilt, dolguyu kabul etmeyecek kadar incedir. Buna karşın kırışıklıklar ve çizgiler çok belirgindir ve silmek de bir o kadar zordur. Çok az tedaviyle sonuç tatmin edici olacaktır. Tedavilerin çoğu doğal olmayan şekillerde sonuçlanabilir.

Son dönemlerde uygulanan ışık dolgusu ile göz altı tedavi edilebilecek gibi görünse de her göz altı ve çevresi sorunlu olan hastaların ancak yüzde otuzunda tedavi olanağı sağlamaktadır bu hekim tarafından çok iyi seçilmelidir. Dr.Karataş “Göz çevresinin hassasiyeti dikkate alınmalıdır ki son zamanlarda tedavi edilmeyecek yüzde yetmişlik bir kısmın tedavi teşebbüsünde bulunulduğu ve yan etkilerin çok arttığını gözlemekteyim” diyor.

Kırışıklıkları Yok Etmekten Daha Fazlası

Botoks çok uzun zamandır yüz bölgesini ve göz çevresini tedavi etmek için kullanılmaktadır. Başlangıçta göz çevresindeki kırışıklıkları, kaz ayaklarını ve kaş arasındaki kırışıklıkları silmek için kullanılan botoks, kaşların görünümünü değiştirmek için de kullanılmaya başlanır oldu. Botoks, kaşı kaldırmak dışında kaşa yeniden şekil vermek için de kullanılabiliyor.

Kaşlar Yapısı Gereği Hassastır

Kaşların kaldırma işlemi kaşlardaki bazı kaslar tarafından belirlenir. Kaşı kaldıran aynı zamanda düşmesine neden olan kaslar arasında hassas bir denge vardır. Botoks, bu konuda uzman hekimlere bu kasların usta bir manipülasyonla şekillendirilmesi için imkan verir. Botoksla kaş kaldırma uygulamasında sarkan cildin gerilmesi sayesinde gözler daha büyük, sıkı, gergin ve anlamlı görünür.

Botoks Kaş Kaldırma

Botoks kaş kaldırma, yeni bir teknik değildir. Doktorlar dünyanın her yerinde bu uygulamayı yıllardır gerçekleştirmektedir. Bununla birlikte, bu tedavi tuzaklarla doludur. Uygulamalarda kaşın gereğinden fazla kaldırılması ve kavisli hale getirilmesi kadınlarda "şaşkın" ya da "sinirli" bir ifadeye neden olabilmektedir. Başka bir yaygın sorun medikal kaş depresyondur.

Botoksun aşırı oranda kullanılması durumunda kişide sert bir görünüme neden olabilmektedir. (Nicole Kidman'ı düşünün) Neyse ki enjeksiyon tekniklerinin ilerlemesiyle  doğallığını kaybetmiş sert ifadeler yok edilebilmektedir. İstenilen ideal kaşlara ulaşmak için dikkatli şekilde doğru bölgelere enjeksiyon uygulaması yaparak gerçek ve doğru bir kaş kaldırma uygulaması yapabilmekteyiz.

Eğer uygulama öncesi ve sonrası fotoğraflara bakılırsa, kaşların önemli ölçüde kaldırıldığını ve bu durumda yüzün daha anlamlı ve çekici olduğunu göreceksiniz. Ayrıca gözlerin de çok daha büyük ve güzel göründüğü de hemen fark edilecektir. Basit bir uygulamayla daha parlak, çekici ve etkileyici gözlere dolayısıyla da kadınsı bir güzelliğe sahip olmak mümkün.

Enjeksiyonlar, erkeklerde kadınsı bir görünüme ve ifadeye neden olmamak için daha farklı şekilde uygulanıyor. Çünkü erkeklerde kaşlara gereğinden fazla kavis verilmemesi gerekiyor.

Hemen Doktorunuza Sorun

 • Botoks Hakkında Bilinmesi Gerekenler

  Botoks Hakkında Bilinmesi Gerekenler Anti-aging dünyasının en çok istenen ve en çok uygulanan kırışıklık karşıtı uygulaması hakkında bilmeniz gerekenler, doğru bilinen yanlışlar ve merak ettikleriniz…

 • Anti-Aging Dünyasının Yıldızı Botoks

  Anti-Aging Dünyasının Yıldızı Botoks Yıllara karşı en etkili savunma aracınız botoks, aynı zamanda endüstrinin en güvenli anti-aging uygulamalarından biri. Peki, botoksu bu kadar özel kılan nedir ve gelecekt...

 • Gözlerdeki Yaşlanma İzlerini Silin

  Gözlerdeki Yaşlanma İzlerini Silin Minik dokunuşlarla göz çevrenizde taze, pürüzsüz bir etki yaratmak mümkün. Dr. Mustafa Karataş, sizi olduğunuzdan yaşlı ve yorgun gösteren ince çizgilere, morluklara ve e...

 • Yaş Otuz Beş…

  Yaş Otuz Beş… Ve en keyifli yıllarınız henüz başlamadı bile! Eskiden yolun yarısı olarak algılanan bu yaş, artık kadının en çekici, en güzel zamanları olarak görülüyor.

 • Gençlik Pınarı: Kolajen ve Elastin

  Gençlik Pınarı: Kolajen ve Elastin Yaş alırken bile canlı ve genç görünümlü bir cilde sahip olmanın sırrı kolajen ve elastin liflerinde saklı.

 • Göz Çevresine Botoks

  Göz Çevresine Botoks Gözlerin yaşlanma süreci oldukça karmaşıktır. İlk olarak çizgi ve kırışıklıklar başlar, sonraki yıllarda ise sarkan deri ve yitirilen hacim ile gözler yaşlanıyor.