CoolMini İle Gıdınıza Veda Edin

 

CoolMini de aynı CoolSculpting gibi etki ediyor. Tek farkı bu ufak başlık sayesinde eskiden uygulama yapılamayan küçük alanlarda da kullanılabilmesi. CoolSculpting karın ve kalça gibi büyük alanlarda kullanılırken, CoolMini özellikle gıdı, diz kenarları bölgelere için tasarlandı. Her iki sistemin de arkasında yine soğukla yağ hücrelerini kalıcı olarak yok etme mantığı yatıyor. Uygulama yapılan bölgedeki yağ hücreleri herhangi bir kesi yapılmadan soğutularak donduruluyor.  Donarak ölen yağ hücreleri ise vücut tarafından metabolize edilerek vücuttan atılıyor. İşlem sırasında derinin üst tabakası herhangi bir zarar görmediği için de iyileşme süreci tamamen ağrısız ve son derece çabuk oluyor.

Yani, CoolMini işlemi, normal CoolSculpting tedavisi ile aynı mı?

Evet, her ikisi de aynı teknolojiden faydalanıyor. Aralarındaki tek fark CoolMini aplikatörünün daha ufak ve kıvrımlı bir tasarıma sahip olması, böylece ufak bölgelere uygulanabilmesi. 

İşlem yapılan yerdeki yağ nereye gidiyor ve sonuçlar kalıcı mı?

Tedavi edilen bölgedeki yağ hücrelerin kristalize olarak donduktan sonra vücut onları zararsız bir şekilde vücuttan atıyor. Ve en harikası bu hücreler bir defa yok olduktan sonra yeniden geri gelmiyorlar! 

İşlemin etkisini ne zaman görmeye başlarım?

Aynı standart CoolSculpting tedavisinde olduğu gibi işlemden üç hafta sonra etkileri gözlemlemeye başlayabilirsiniz. Ama en çarpıcı sonuçları bir ay ile üç ay arasında alacağınız unutmayın. Üç ay sonunda bile vücudunuz hala ölü yağ hücrelerini vücuttan atıyor olacak, hatta bu süreç bazen altı aya kadar devam edecektir.

Tedavi konforlu mu?

Hem tedavi hem de tedavi sonrası son derece konforludur. İşlemden sonra uygulama yapılan bölgede hafif bir kızarıklık dışında herhangi bir yan etki söz konusu değildir.

Çene altımdaki fazlalıklara CoolMini tedavisi yaptırmayı düşüyorum. Kaç seans gitmem gerekiyor?

Bu gıdınızdaki yağ fazlalığına bağlı. Eğer söz konusu olan ufak bir yağ dokusu ise tek bir seans yeterli olabilir. Birçok hasta ise en iyi sonucu iki seans sonunda aldığını belirtiyor. CoolMini ile ilgili en iyi şeylerden biri işlemi inatçı yağ dokusu yok oluncaya kadar yaptırabilmeniz. Ama biraz önce de belirtildiği üzere genelde iki seans yeterli oluyor.

Seanslar arasında ne kadar süre olması gerekiyor?

Tedaviler arasında altı haftalık bir süre olması gerekiyor.

Hemen Doktorunuza Sorun