Botoksdan Ne Beklenmeli?

Botoks işlemi acı vermez, çok ince uçlu bir iğneyle bir seri enjeksiyon deliği açılır. Morarmalar konusunda eğer şanssızsanız, iğnenin ucu hafif kırmızı nokta izleri bırakabilir. Uygulamadan sonraki birkaç gün tuhaf hissedebilirsiniz. Botoks yaptırdıktan sonra hemen günlük hayatınıza dönüne bilirsiniz. Vücudunuz haklı olarak bir travma veya hafif bir şok geçirdiğini zanneder. Tansiyonunuzun yükselmemesi için ilk 24 saat sert egzersizlerden kaçınmanız gerek. Ayrıca hemen yapılacak egzersiz, donmuş kasların yerinden oynamasına ve zedelenmesine sebep olabilir. Bu işlemi altı ayda bir uygulamalarını tavsiye edilir.

Nerede Botoks Yaptırmalısınız?

Geçtiğimiz 10 sene botoks doktorları, bütün yüze uygulama yapmada oldukça mesafe kat ettiler. Kare çenelerin hatlarını yumuşatmada, boyunda oluşan yumuşak katlarda; hatta kaz ayaklarını gevşetmede. Botoks sadece yüze uygulanan bir tedavi olmanın dışında; diş gıcırdatma problemine yol açan hiperaktif çene kaslarına uygulanarak kasların gevşemesini ve böylece diş gıcırdatmada azalmayı da sağlıyor. Ve iyi haber, çok fazla terleme ve kronik migren şikayetiniz varsa botoksu klinik yaptırarak tedavi olabiliyorsunuz. Özellikle kol altı terlemelerinde çok başarılı bir sonuç alınarak adeta hayatı baştan aşağı değiştiren başarılar elde edilir. Buna ek olarak migrenden yakınanların özellikle saç diplerine yapılan uygulamalarla alın bölgesi rahatladı. Akut migren için çok etkisi olmasa da kronik migren hastalarında atakların şiddetini azaltarak aralarda nefes almalarını sağlıyor.

Botoks Efsaneleri

Botoks yaptıran, yüz felci olur. Günümüzde en çok konuşulan konulardan biri de botoks. Botoks etki mekanizması felç tarzındadır. Sinirden kasa geçen iletiyi bloke eder. Blokaj süresince kaslar hareket ettirilememektedir. Bu nedenle harekete bağlı kırışıklıklar oluşmamaktadır. Botoksu yaptıran kişiye herhangi bir zararı yoktur. 

Botoksla hep birbirine benzeyen yüz ifadeleri oluşur. Böyle bir durum söz konusu değildir. İyi yapılan bir botoks uygulamasında sonuç harikadır. Verilen dozu kişiye göre çok iyi ayarlamak önemlidir. İyi uygulamada kişiye botoks yapıldığı bile anlaşılmaz. Kısaca, bu fikir uygulatan kişiyle ve verilen dozajla çok alakalıdır. 

Botoks yapıldıktan sonra bazı bölgelerde kırışıklık artar. Bir bölgedeki kaslar çalışmıyor diye diğer tarafta başka bir kas fazladan çalışmaz ve ek kırışıklık oluşmaz. Bu düşünce sadece varsayımlardan ortaya çıkarak oluşturulmuştur. 

Botoks beyin için zararlıdır. Bugüne kadar yayınlanmış hiçbir olguda böyle bir durum söz konusu olmamıştır. Hatta bazı migren hastalarına faydası olmaktadır. Botoks, migren ataklarının ortadan kalkmasını sağlayabilmektedir. Ancak her deneyen için bu etki söz konusu değildir.

Hemen Doktorunuza Sorun

 • Botoks Hakkında Bilinmesi Gerekenler

  Botoks Hakkında Bilinmesi Gerekenler Anti-aging dünyasının en çok istenen ve en çok uygulanan kırışıklık karşıtı uygulaması hakkında bilmeniz gerekenler, doğru bilinen yanlışlar ve merak ettikleriniz…

 • Anti-Aging Dünyasının Yıldızı Botoks

  Anti-Aging Dünyasının Yıldızı Botoks Yıllara karşı en etkili savunma aracınız botoks, aynı zamanda endüstrinin en güvenli anti-aging uygulamalarından biri. Peki, botoksu bu kadar özel kılan nedir ve gelecekt...

 • Gözlerdeki Yaşlanma İzlerini Silin

  Gözlerdeki Yaşlanma İzlerini Silin Minik dokunuşlarla göz çevrenizde taze, pürüzsüz bir etki yaratmak mümkün. Dr. Mustafa Karataş, sizi olduğunuzdan yaşlı ve yorgun gösteren ince çizgilere, morluklara ve e...

 • Yaş Otuz Beş…

  Yaş Otuz Beş… Ve en keyifli yıllarınız henüz başlamadı bile! Eskiden yolun yarısı olarak algılanan bu yaş, artık kadının en çekici, en güzel zamanları olarak görülüyor.

 • Gençlik Pınarı: Kolajen ve Elastin

  Gençlik Pınarı: Kolajen ve Elastin Yaş alırken bile canlı ve genç görünümlü bir cilde sahip olmanın sırrı kolajen ve elastin liflerinde saklı.

 • Göz Çevresine Botoks

  Göz Çevresine Botoks Gözlerin yaşlanma süreci oldukça karmaşıktır. İlk olarak çizgi ve kırışıklıklar başlar, sonraki yıllarda ise sarkan deri ve yitirilen hacim ile gözler yaşlanıyor.