Botoks ve Dolgu ile Anında Güzellik

Güzellik sektöründe kendine sağlam bir yer edinen ve artık bir anti-aging krem kadar sık rastlanan dolgu ve botoks enjeksiyonlarının, günümüzde yaşlanmayı geciktirme yaklaşımını kökten değiştirdiği bir gerçek. Yaşla ilgili değişikliklerden en belirgini, tedavi edilmediği takdirde zamanla daha da belirginleşen ince çizgiler ve kırışıklıklardır. Doğal ve daha genç bir görünüm içinse geç kalmadan önlem almak gerekir. Dr. Karataş, "Yüzün bazı bölgelerine botoks ve dolgu uygulamak yalnızca kırışıklıkları gidermekle kalmaz. Ayni zamanda onları ileri yaşlara kadar uzak tutar. Ama çoğu insan, bu sorunu kökünden çözmek yerine, yalnızca kırışıklıkların görünümünü gidermeyi tercih ediyor" diyor.

Kırışıklık dondurucu botoks  enjeksiyonları, kırışıklık oluşumunu önlemek amacıyla kas hareketlerini azaltmak üzere formüle edilir. Dr.Karataş, botoksun yüze ifade veren kasları gevşettiği için bu kasların üzerindeki derinin düzgün kalmasını sağladığını,  dolayısıyla da kırışıklıkların ortaya çıkmasının engellendiğini, cildin yüzeyini pürüzsüzleştirmek için uğraştığını belirtiyor: "Yüzde hareket yokken kırışıklık izi gören hastalarıma botoks öneriyorum. Bu, çizgi tedavisinin daha güç hâle gelmesini engellemeye yardımcı oluyor ve ciltte oluşabilecek çizgilere de engel oluyor . Botoks göz kenarındaki çizgiler için en iyi tedavidir. Daha çok ince çizgiler için kullanılan dolgular, derin çizgilerin tedavisinde botoksla beraber kullanılmalı."

Kırışıklık doldurucu etkisi olan FDA onaylı hyalüronik asit bazlı dolgular ise bu asit türünün sentetik bir versiyonunu içeriyor. Hyalüronik asit aslında vücutta doğal olarak bulunan bir madde. Bu dolgular sayesinde yüzde kaybedilen hacmi geri kazanmak da mümkün oluyor, ince çizgi ve kırışıkları gidermek ve yüz kontörünü biçimlendirmek de mümkün. Geçici hyalüronik asit bazlı  dolguların kalıcılığı 6-12 aya kadar sürüyor. Dr. Karataş şöyle diyor: "Hyalüronik asit dolgular, kemiğin üst kısmındaki derin dokulara enjekte edilebiliyor; böylece bir implant gibi işlev görerek yüzeydeki kırışıklıkları doldurabiliyor. Dokunun derinlerine uygulandığında ise kaybedilen hacim geri kazandırılıyor." Hızlı ve anında sonuç veren dolgu uygulaması için Dr. Karataş "Hastalar dolgulardan anında sonuç alıyor. Sosyal hayattan uzaklaşmayı gerektirmeyen ve cerrahi olmayan bu yöntemle elde edilen sonuçlar oldukça etkileyici. Zaten popülerliklerini korumalarının en önemli nedeni de bu" diyor.

Hemen Doktorunuza Sorun