Zeltiq CoolSculpting

Zeltiq CoolSculpting ameliyata gerek olmadan inatçı yağlarınızdan sizi kurtarır. Ameliyat gerektirmeden inatçı yağlarınızdan kurtulmanın en iyi yolu. ZELTIQ™ in CoolSculpting™ tedavisi vücudun göbek, yan bölge, sezaryen doğum sonrasında oluşan alt karın, sırt, kalça ve vücudun diğer bölgelerinde oluşan yağ birikimlerinin %20 ile %40 oranında azalmasını sağlayan bir tedavidir. 

ZELTIQ™ CoolSculpting Bölgesel İncelme Nedir?

ZELTIQ™ in CoolSculpting™ vücudun göbek, yan bölge, sezeryan doğum sonrasında oluşan alt karın, sırt, kol ve bacak gibi bölgelerinde oluşan yağ birikimlerinin %20 ile %40 oranında azalmasını sağlayan bir tedavidir.

Her yaştan erkek ve kadınlara uygulanabilen, özellikle yoğun tempolu iş ve özel yaşamlarından ödün vermek istemeyen kişilerin tercih ettiği anestezi ya da cerrahi bir işlem gerektirmeyen, ağrısız, acısız, zahmetsiz ve sadece bir kez uygulanan bir  soğuk lipoliz tedavili işlemdir. Cerrahi bir müdahale ve iyileşme için belirli bir süre gerekmediğinden dolayı  hasta ve hekim için son derece konforlu ve rahat bir tedavidir ve sonuçları kalıcıdır.

Zeltiq CoolSculpting İstanbul

Bölgesel incelme amaçlı yağ dokusunun kalınlığının azaltılmasına ait FDA onayı da bulunan Zeltiq CoolSculpting tedavisi tüm Dünya’da olduğu gibi ülkemizde de her geçen gün daha fazla kişi tarafından tercih edilmektedir.

FDA onaylı,
Cerrahi müdahele ve anestezi gerektirmeyen,
İyileşme süreci olmayan,
İşlem tekrarı gerektirmeyen; tek seanslık,
Sadece kas üstü yağ dokusuna etki ederek çevre doku ve organları hiç bir şekilde etkilemeyen,
Tedavi öncesi ve sonrasında ilaç, diet vb. özel bir işleme ihtiyaç duyulmayan,
Uygulama süresince operatör müdahalesi ve çalışması gerektirmeyen,
Yağ hücrelerinin büyüklüklerini azaltarak değil, yağ hücrelerinin kendisini ortadan kaldırarak çalışan,
Sonuçları kalıcı olan bir tedavidir.

Zeltiq CoolSculpting Uygulaması Nasıl Yapılır?

ZELTIQ™ in CoolSculpting™ tedavisi vücudun pek çok bölgesinde oluşan istenmeyen kas üstü yağ dokusuna uygulanan sadece bir saat süren ve tekrar gerektirmeyen tek uygulamalık bir işlemdir.Tamamen ağrısız, acısız ve zahmetsizdir soğuk lipoliz.

İşlemin uygulanacağı bölge ya da bölgeler doktorunuz tarafından belirlendikten sonra cildinizin korunması için ıslak mendil benzeri koruyucu özel bir malzeme vücudunuzun ilgili bölgesine kaplanır.

Daha sonra cihazın uygulama başlığı hekim tarafınca belirlenen bölgeye yaklaştırılır. Bundan sonrası ZELTIQ™ cihazı tarafından yapılır. Hafif bir vakum ile cihaz otomatik olarak ilgili bölgeyi uygulama başlığının haznesi içine çeker ve bir saat sürecek tedavisine başlar. İşlem sırasında cihaz yağ tabakasının bulunduğu alanı kontrollü bir şekilde soğutur ve Cryolipolysis teknolojisi ile soğutulan yağ hücrelerinde üç hafta içerisinde yapısal değişiklikler başlar.

Değişime uğrayan yağ hücreleri 2. aydan itibaren vücudumuzun doğal temizlenme sistemi olan lenf sistemi ile vücuttan dışarı atılır.

Gözle görünür sonuçlar, kişiye göre değişmekle birlikte, genel olarak 2 ile 4 ay arasında meydana gelir. Bölgesel yağ birikiminin olduğu alandaki yağ hücrelerinin bir kısmı tamamen ortadan kalktığı için tedavinin etkisi kalıcıdır.

Zeltiq

Siz ZELTIQ™ tedavisi için doğru bir aday mısınız?

Vücudunuzun belirli bölgelerinde bir türlü eritemediğiniz bölgesel  yağlanmalarınız varsa,

Bu yağlarınızdan artık kurtulmak istiyor ama bunu doğal yollarla yapmak istiyorsanız,

Liposuction ameliyatı olmak istemiyorsanız,

İlaç ya da kimyasal madde almayı tercih etmiyor, cerrahi bir müdahaleyi hiç düşünmüyorsanız,

Cerrahi bir müdahale yaptırıp daha sonra günlük yaşamınıza dönmek için günlerce iyileşmeyi beklemek istemiyorsanız,

Böyle bir tedavi için uygulamayı yaptıracağınız yere defalarca gidip-gelmek istemiyor ve sadece bir saat zaman ayırmak istiyorsanız ve tüm bunları doğal görünümünüzü bozmadan yapmak istiyorsanız, ZELTIQ™ tam size göre  bir bölgesel incelme tedavisi olabilir!

Hemen Doktorunuza Sorun

3 Yorum
Senol
Karın bölgesi için ortalama fiyat nedir acaba ve İzmir’de kliniğiniz var mı?
Merhabalar İzmir’de kliniğimiz yok ancak Zeltiq sistemini İzmir’de uygulayan klinikler olduğuna eminim. Fiyat bilgisi için lütfen kliniğimizi arayın fiyat seans başı olarak belirlenir. Pek çok hastada tek seans yeterli olsa da, yağ dokusu fazla olanlarda ikinci, bazen de üçüncü seansa gerek duyulabiliyor.
Yasemin
Merhaba, CoolSculpting ile komple bacak inceltme fiyatınızı öğrenebilir miyim?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Yasemin Hanım. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz, kliniğimizi ararsanız size yardımcı olacaklardır. Ancak komple bacak şeklinde bir fiyat verilemez. İşlem bölge bölge yapılır ve fiyat kaç bölgeye işlem yapılacağına göre belirlenir. Mesela basen, iç bacak, dış bacak vs. gibi…
Önder
Coolsculpting "Soğuk Lipoliz" fiyat ne kadar .
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar. CoolSculpting sistemi ile fiyat bilgisi almak için kliniğimizi arayabilirsiniz. CoolSculpting tek seanslık bir işlemdir. Tek bir seansta yağ dokusunun ortalama %25 kadarını yok eder. Ancak işlem yapılan bölgedeki yağ dokusu çok fazla olan hastalarda ikinci, hatta üçüncü seansa ihtiyaç duyulabileceğini belirtmekte fayda var.

OKUMAYA DEVAM EDİN

Doktorun Son Cevapladığı Sorular