Zeltiq CoolSculpting

Zeltiq CoolSculpting® diyet ve egzersize dirençli bölgesel fazlalıkları kalıcı olarak yok eden, yağ parçalayıcı etkisiyle silueti biçimlendiren bir teknolojidir.  

İnatçı yağlardan ameliyatsız bir şekilde kurtulmanızı sağlayan Zeltiq CoolSculpting™ tedavisi bölgesel fazlalıkların olduğu tüm bölgelerde başarıyla uygulanabilir. Göbek, bel, karın, sırt, kalça, diz ve bacakları biçimlendirmekte etkili ve iyileşme süreci gerektirmeyen bir işlem olan CoolSculpting teknolojisi tek bir seansta yağ dokusunun %20 ile %30 oranında azalmasını sağlar.Sistemin etki mekanizması tedavi edilen bölgedeki yağ hücrelerinin soğuğa maruz bırakılmaları prensibi üstüne kuruludur. Düşük ısılara maruz kaldığında hücresel bütünlükleri bozulan yağ hücreleri parçalanarak metabolize olarak sonra vücuttan atılırlar.

Zeltiq™ CoolSculpting ile bölgesel incelme nedir? 

Zeltiq™ CoolSculpting göbek, bel, karın, sırt, kol ve bacak gibi bölgesel fazlalıklara etki eden, tek bir seansta uygulama yapılan bölgedeki yağ dokusunun %20 ile %30 kadarını yok eden bir sistemdir. oranında azalmasını sağlayan bir tedavidir.

Her yaştaki erkek ve kadınlara uygulanabilen, özellikle yoğun tempolu iş ve özel yaşamlarından ödün vermek istemeyen kişilerin tercih ettiği anestezi ya da cerrahi bir işlem gerektirmeyen, ağrısız, acısız, zahmetsiz tek seanslık bir işlemdir. Cerrahi bir müdahale söz konusu olmadığı gibi iyileşme süreci de yoktur. Sonrasında hasta hemen gündelik yaşamına geri dönebilir. 

Liposuction ameliyatı ile kıyaslandığında işlemin avantajları nelerdir?

FDA onaylı Zeltiq CoolSculpting tedavisi tüm dünyada tercih edilen ve milyonlarca hasta üzerinde uygulanmış, etkisi kanıtlanmış bir tedavidir.  Aynı liposution ameliyatında olduğu gibi yağ hücrelerinin kalıcı olarak yok olmasını sağlayan bir tedavidir, ancak lipoction ameliyatına kıyasla pek çok avantajı vardır.

• Cerrahi müdahale ve anestezi gerektirmez.

• İyileşme süreci yoktur, sonrasında hasta hemen sosyal hayatına geri dönebilir. 

• Sadece kas üstü yağ dokusuna etki ederek çevre dokuları etkilemez, bu yüzden de liposuction ameliyatı sonrasındaki gibi morluk, ödem oluşmaz. 

• Liposuction ameliyatı sonrasında vücutta dalgalanmalar, çukurluklar oluşabilir. Bu risk Zeltiq CoolSculpting tedavisinde söz konusu değildir. 

Zeltiq CoolSculpting uygulaması nasıl yapılır?

Zeltiq CoolSculpting™ tedavisi, vücudun pek çok bölgesinde oluşan, kas üstü yağ dokusunu eriterek vücudu biçimlendiren bir işlemdir. Tedavi 30-35 dakika kadar sürer ve genelde tek bir seans yeterlidir.  Yağ hücrelerinin soğuk lipoliz teknolojisi ile parçalandığı işlem,  ağrısız ve acısızdır.  İşlemin uygulanacağı bölge ya da bölgeler doktorunuz tarafından belirlendikten sonra bu bölgeler cildinizin korunması için ıslak mendil benzeri koruyucu özel bir malzeme ile kaplanır. Cihazın uygulama başlığı belirlenen bölgelere yerleştirilir. Hafif bir vakum ile cihaz otomatik olarak ilgili bölgeyi uygulama başlığının haznesi içine çeker ve böylece yarım saat sürecek işlem başlar.  Tedavi sırasında cihaz yağ tabakasının bulunduğu alanı kontrollü bir şekilde soğutur ve cryolipolysis teknolojisi ile soğutulan yağ hücrelerinde birkaç hafta içinde yapısal değişiklikler başlar.

Tedavinin sonuçları ne zaman görülür? 

Değişime uğrayan yağ hücreleri işlemden iki hafta sonra lenf sistemi yoluyla vücuttan atılmaya başlar. Tedavinin nihai sonucu ise altı-yedi hafta sonra ortaya çıkar. Bölgesel yağ birikiminin olduğu alandaki yağ hücrelerinin bir kısmı tamamen ortadan kalktığı için tedavinin etkisi kalıcıdır.

İşlem sonrasında diyet yapmak gerekir mi?

Hayır, Zeltiq CoolSculting işlemi sonrasında diyet yapmanız gerekmez. Tedavinin olumlu etkilerinin devamlılığı için dikkat etmeniz gereken tek şey kilo kontrolü, yani fazla kilo almamaya özen göstermektir. 

Zeltiq™ tedavisi için doğru bir aday mısınız?

Zeltiq CoolSculpting® kilolu kişilere önerilmez. Tedavinin amacı silueti bozan bölgesel fazlalıkları yok ederek, daha biçimli bir siluet yaratmaktır. Yani bu bir zayıflama değil vücut biçimlendirme yöntemidir. Bu yüzden de tedavi için en uygun adaylar, ideal kilosuna yakın olan, ancak basen, karın ya da kalçasındaki bölgesel fazlalıklarından şikâyetçi olan hastalardır.  Vücudunuzun belirli bölgelerinde bir türlü eritemediğiniz bölgesel  yağlanmalar varsa, bu yağlarınızdan artık kurtulmak istiyor ameliyat olmak, ama bunu sosyal yaşamınızdan uzaklaşmadan yapmak istiyorsanız Zeltiq tedavisi için uygun bir adaysınız. 

Hemen Doktorunuza Sorun

5 Sıkça Sorulan Sorular
Y***
Merhabalar. Ben öncelikle göğüs ve vereceğiniz fiyata göre de karın bölgeme CoolSculptıng yaptırmak istiyorum. Ortalama bir fiyat verebilir misiniz?
Merhabalar Yahya Bey. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz, ancak kliniğimizi ararsanız size yardımcı olacaklardır.
N***
Merhaba. 1987 doğumluyum. Özellikle basen, iç bacak ve kol bölgemde sıkıntılarım var. Zeltiq ile ilgili bilgi almak istiyorum. Teşekkür ederim.
Merhabalar Nilay Hanım. Zeltiq CoolSculpting yağ hücrelerini dondurarak kalıcı olarak yok eden, etkinliği bilimsel olarak kanıtlanmış bir teknolojidir. İşlemin etkisi birkaç hafta sonra ortaya çıkmaya başlar ve nihai sonuç için 2-3 ay geçmesi gerekir. Teknolojinin yeni geliştirilmiş aplikatörleri sayesinde artık hem kol gibi bölgelere daha rahat müdahale ediyoruz hem de eskiden bir saat olan tedavi süresi yarı yarıya kısaldı.
S***
Karın bölgesi için ortalama fiyat nedir acaba ve İzmir’de kliniğiniz var mı?
Merhabalar İzmir’de kliniğimiz yok ancak Zeltiq sistemini İzmir’de uygulayan klinikler olduğuna eminim. Fiyat bilgisi için lütfen kliniğimizi arayın fiyat seans başı olarak belirlenir. Pek çok hastada tek seans yeterli olsa da, yağ dokusu fazla olanlarda ikinci, bazen de üçüncü seansa gerek duyulabiliyor.
Y***
Merhaba, CoolSculpting ile komple bacak inceltme fiyatınızı öğrenebilir miyim?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Yasemin Hanım. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz, kliniğimizi ararsanız size yardımcı olacaklardır. Ancak komple bacak şeklinde bir fiyat verilemez. İşlem bölge bölge yapılır ve fiyat kaç bölgeye işlem yapılacağına göre belirlenir. Mesela basen, iç bacak, dış bacak vs. gibi…
Ö***
Coolsculpting "Soğuk Lipoliz" fiyat ne kadar .
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar. CoolSculpting sistemi ile fiyat bilgisi almak için kliniğimizi arayabilirsiniz. CoolSculpting tek seanslık bir işlemdir. Tek bir seansta yağ dokusunun ortalama %25 kadarını yok eder. Ancak işlem yapılan bölgedeki yağ dokusu çok fazla olan hastalarda ikinci, hatta üçüncü seansa ihtiyaç duyulabileceğini belirtmekte fayda var.

OKUMAYA DEVAM EDİN