SculpSure

Yağların eriyip gitmesi artık hayal değil gerçek! Yağ hücreleriniz yüksek ısıyla eriyip yok olurken yapmanız gereken tek şey yeni bir sistemin keyfini çıkarmak. İncelme kavramını yeniden tanımlayan ameliyatsız lazer liposuction SculpSure teknolojisini takdimimizdir.

Diyetlere, hatta sıkı egzersiz programlarına bile dirençli olan bölgesel fazlalıklardan kurtulmak, silueti biçimlendirmek tüm kadınların ortak hayali. Karnınızdaki bombe, pantolonlarınızdan taşan kalçalarınızdaki o çıkıntı olmasa kendiniz daha iyi hissedeceksiniz, siluetiniz daha çekici görünecek biliyorsunuz ama ne yapsanız olmuyor. Rejimler, spor hiçbiri işe yaramıyor… Hayalinizdeki vücutla aranızda dikilip duran bölgesel fazlalıklardan kurtulmanın yolu yepyeni bir teknolojiden geçiyor: SculpSure. FDA onaylı sistem yağ dokusunu ısıtarak etki ediyor. Tedavi sırasında cilt yüzeyi etkilenmezken yağ hücreleri 25 dakika boyunca 45-47 derecelik bir ısıya maruz kalıyor. Bu yüksek ısı yağ hücrelerinin ölmesine neden olurken çevre dokular kesinlikle zarar görmüyor. Yağ dokusunu lazer enerjisiyle ısıtarak etki eden SculpSure teknolojisinin etkisini görebilmeniz için parçalanan yağ hücrelerinin vücut tarafından metabolize edilerek vücuttan atılmaları gerekiyorki bu süreç birkaç hafta sonra başlıyor ve nihai sonucuna üç ayda ulaşıyor.

FDA onaylı bu yeni teknolojinin sonuçları ve hasta memnuniyeti açısından son derece başarılı geri dönüşlere sahip olduğunu belirtiyor. Ancak sistemin bir zayıflama yöntemi olmadığının altını çiziyor: “Hastayı sosyal yaşamından uzaklaştırmayan, hiçbir yan etkisi olmayan SculpSure incelme ve vücut biçimlendirmede etkili bir tedavi olanağı sunuyor. Yalnız SculpSure teknolojisi bir kilo verme değildir. Yani hasta ideal kilosunda olmalı ve bu sistemle bölgesel fazlalıklarından kurtulmayı hedeflemeli.” Karataş kadınları en rahatsız eden sorunların başında diz içleri, basenler, karın, iç bacak, sutyen hattı ya da kollarındaki fazlalıklar olduğunu söylüyor. “Hastalar zaten bu bölgelerdeki yağlı dokunun rejimle ya da sporla yok olmadığını bizzat deneyimlemiş ve kalıcı bir çözüm arıyorlardır. Aynı zamanda sosyal yaşamından kopmak istemiyor, aylarca korse giymesini gerektirecek, ödem ve morluk gibi yan etkileri olan cerrahi müdahaleleri tercih etmiyorlar. SculpSure tüm bu beklentileri karşılayacak etkili bir sistem.”

SculpSure için en uygun adaylar kimler?

Kilo fazlası olmadığı halde, bölgesel fazlalıklardan şikayetçi olan herkes SculpSure tedavisi için uygun bir adaydır. Diz içlerinde, iç bacak, basen ya da kalçalarındaki diyet ve egzersize dirençli fazlalıklarına kalıcı bir çözüm arayan herkes SculpSure teknolojisinden faydalanabilir.

Kaç seans yaptırmak gerekiyor? Uygulama yapılan bölgede kaç santimlik bir incelme olur?
Seans sayısı uygulama yapılacak bölgedeki yağ dokusunun durumuna göre değişse de pek çok hasta için tek bir seans yeterli oluyor. Eğer yağ dokusu çok fazlaysa 6 hafta arayla iki seans daha yapılabilir. Sonuçlar hastaya göre değişse de uygulama yapılan bölgede ortalama 3-4 santimlik bir incelme gözlendiğini söylemek mümkün. Klinik çalışmalar tedavi sırasında uygulama yapılan bölgedeki yağ hücrelerinin yüzde 20-24’ünün kalıcı olarak yok olduğunu göstermektedir.

İşlem sırasında acı ya da yanma hisseder miyim? Tedavi ne kadar sürüyor?
İşlem sırasında bir aplikatör ile yağ dokusuna ısı enerjisi gönderilir. Yağ hücrelerini 45-47 dereceye kadar ısıtan bu enerji cilt yüzeyinde herhangi bir yanma ya da travmaya neden olmaz. Sistem gelişmiş bir soğutucu teknolojiye sahiptir, bu da cilt yüzeyini koruyarak etkilenmemesini sağlar. Hastalar işlemi rahatça tolere etmekte, öncesinde aneztezik krem uygulanmasına gerek duyulmamaktadır. Uygulama yapılan her bölge için gereken süre 25 dakikadır. Bu yağ hücrelerinin ölmesi için yüksek ısıya maruz kalmaları gereken süredir.

SculpSure’un etkisini ne zaman görürüm? Sonuçlar kalıcı mı?
Tedavinin etkilerini 6-8 hafta sonra gözlemeye başlayabilirsiniz. Ancak işlemin nihai sonucu 3 ay sonra, yani tedavi sırasında ölen yağ hücrelerinin tamamen vücuttan atılmasıyla ortaya çıkacaktır. Hastalar bunu vücutlarında onları rahatsız eden çıkıntıların yok olması, siluetlerinin daha biçimli bir form alması, kıyafetlerinin bollaşması gibi etkilerle deneyimlerler. Yağ hücreleri öldüğü için tedavinin sonuçları kalıcıdır.

Hemen Doktorunuza Sorun