Botoxun Kullanım Alanları

Botokun kullanım alanları alın ve göz kenarındaki çizgileri giderebilen en iyi yöntemlerden biridir. Botoks bir maskeleme yöntemidir, anti - aging yöntemi değildir. Cildinizi iyileştirmez. Botoks bir estetik müdahaledir. Alın ve göz çevresindeki çizgileri azaltmakta kullanılır. Boyun botoksu, Nefertiti lifti dediğimiz yeni bir uygulamadır. Boynu daha sıkı ve daha ince yapmak ve yanak düşüklüğünü almak için kullandığımız özel bir yöntemdir. Şu an ikinci sıklık boyundan sonra terleme tedavisinde de botoks kullanılıyor; koltukaltı, el ve ayakta. Botox istemeyen hastalarda da, kaşları kaldırmak için kaş kenarlarına bir parça dolgu yapmak istenen etkiyi sağlıyor. Botoks, alın ve göz kenarındaki çizgileri azaltma, 'kaz ayağı'nı ortadan kaldırma, çatık kaş izini yok etme gibi özellikleriyle biliniyor. Ama botoksun başka etkileri de var: Yuvarlak yüzü inceltiyor, aşırı terlemeyi önlüyor, kalın baldırlara ince siluet kazandırıyor.

Bacak estetiğinde botoks kullanım alanlarından biri. Bazı kadınlar, ne kadar zayıflarsa zayıflasın, kalın baldırdan şikâyetçi. Üstelik bazısı cerrahi müdahale istemiyor. Hasta, özellikle topuklu ayakkabı giydiğinde daha çok şikayet ediyor. Çünkü kaslan topuklu ayakkabıyla daha kaslı, dolayısıyla şiş duruyor. Bu kaslara düşük doz Botoks uygulanarak bacaklara ince siluet kazandırılabilir. Botox kullanım alanlarından bir diğeri ise çene hattını belirgin hale getirmek daha genç ve uzun görünen bir boyna sahip olmak mümkündür ancak eğer çene bölgesindeki sarkma belirgin hale gelmişse ve küçük bir çeneye sahipseniz, dolgu ile çene belirginleştirme, sarkmanın ve yaşlı görüntünün tedavisinin çok daha iyi bir alternatifi olacaktır. Hiperhidrozis; yani aşırı terlemede de botox kullanımı oldukça yaygın. El, ayak ve koltuk altı gibi özel bölgelerde gözlenen aşırı terlemeyi azaltmak için değişik bir uygulama tekniği ile kullanılabiliyor. Burada da amaç, ter bezlerine gelen aşırı uyarıyı azaltmak yani uygulamada kaslarla ilgilenilmiyor. Enjeksiyon, kas içine değil cilt altına uygulanıyor. Ağrısız ve 15 dakikalık bu yöntemle 4-6 aya kadar etkin sonuç elde edilir.

          

Hemen Doktorunuza Sorun

 • Botoks Hakkında Bilinmesi Gerekenler

  Botoks Hakkında Bilinmesi Gerekenler Anti-aging dünyasının en çok istenen ve en çok uygulanan kırışıklık karşıtı uygulaması hakkında bilmeniz gerekenler, doğru bilinen yanlışlar ve merak ettikleriniz…

 • Anti-Aging Dünyasının Yıldızı Botoks

  Anti-Aging Dünyasının Yıldızı Botoks Yıllara karşı en etkili savunma aracınız botoks, aynı zamanda endüstrinin en güvenli anti-aging uygulamalarından biri. Peki, botoksu bu kadar özel kılan nedir ve gelecekt...

 • Gözlerdeki Yaşlanma İzlerini Silin

  Gözlerdeki Yaşlanma İzlerini Silin Minik dokunuşlarla göz çevrenizde taze, pürüzsüz bir etki yaratmak mümkün. Dr. Mustafa Karataş, sizi olduğunuzdan yaşlı ve yorgun gösteren ince çizgilere, morluklara ve e...

 • Yaş Otuz Beş…

  Yaş Otuz Beş… Ve en keyifli yıllarınız henüz başlamadı bile! Eskiden yolun yarısı olarak algılanan bu yaş, artık kadının en çekici, en güzel zamanları olarak görülüyor.

 • Gençlik Pınarı: Kolajen ve Elastin

  Gençlik Pınarı: Kolajen ve Elastin Yaş alırken bile canlı ve genç görünümlü bir cilde sahip olmanın sırrı kolajen ve elastin liflerinde saklı.

 • Göz Çevresine Botoks

  Göz Çevresine Botoks Gözlerin yaşlanma süreci oldukça karmaşıktır. İlk olarak çizgi ve kırışıklıklar başlar, sonraki yıllarda ise sarkan deri ve yitirilen hacim ile gözler yaşlanıyor.