New Thermage CPT

thermageThermage cerrahi bir müdahale gerektirmeden göz kapakları, yüz, karın, kol, bacak ve el gibi vücut bölgelerinde uygulanarak cildi sıkılaştıran, daha düzgün görünmesine ve hatların belirginleştirilmesine yardımcı olarak daha genç görünüm sağlayan bir tedavidir. Tüm cilt tiplerinde dört mevsim uygulanabilmesi, işlem tekrarı gerektirmemesi, doğal bir görünüm sağlaması ve iyileşme sürecinin olmaması bu uygulamayı benzersiz kılar. Thermage uygulamasından sonra kişi derhal günlük yaşamına, iş ve sosyal yaşamına döner.

Dünya genelinde 2002 yılından beri kullanılan Thermage ile 75’den fazla ülkede 2.500’ün üzerinde hekim tarafından 1.000.000’un üzerinde uygulama yapılmıştır. Thermage Türkiye’de en seçkin kliniklerde ve sadece özel eğitim almış tıp doktorları tarafından uygulanmaktadır.

thermage

Nasıl Çalışır?

Thermage RF teknolojisi sayesinde cildin derin katmanlarında bulunan kolajende zengin doku tahrik edilir. Uyarılan kolajen zaman içerisinde yenilenerek cildin görünümünü iyileştirir, cildin sıkılaşmasını, ciltte sarkmaların azalmasını ve ciltle gençleşme sağlar.

Ne Kadar Sürer?

Uygulama kişinin cildinin durumuna ve uygulama alanının büyüklüğüne göre 45 dakika ile 1 saat arasında tamamlanır. Thermage tedavisi tek uygulamalıktır, işlem tekrarı gerektirmez.

Vücudun hangi Bölgelerine Uygulanır?

Göz kapakları, yüz, dudaklar, karın, kol, el, bacak ve kalçada uygulanabilir, selülit görünümünün iyileştirilmesi için de kullanılır. Düşük göz kapaklarının kaldırılması, göz kenarlarında oluşan kaz ayakları görünümünün yumuşatılması, kırışıklık ve sarkmaların düzleştirilmesi için Thermage ideal bir çözümdür. Yüz gerdirme operasyonu olmadan da genç görünmek Termaj CPT ile artık mümkün.

Hemen Doktorunuza Sorun

2 Yorum
Hilal
Thermage uygulaması yaptırmak istiyorum Adana’da yaşıyorum ancak nerede nasıl yaptırabilirim bilmiyorum. Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz? Boyun bölgemde kilo kaybından ve yaşa bağlı ciltte gevşemeler elastikiyet kaybı var sıkılaşmaya ihtiyacı var.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Hilal Hanım. Adana’da Thermage uygulaması yapan klinik ya da kliniklerle ilgili herhangi bir bilgim yok. Ancak bu konudaki en güvenilir bilgiyi distribütör firmadan alabilirsiniz. İletişim bilgilerini internetten bulabilirsiniz. Sistemin hangi şehirde hangi doktorda bulunduğu konusunda size yardımcı olacaklarını düşünüyorum. Muayene etmeden net bir şey söylemek çok doğru değil ama Thermage dışında Ulthera ya da VShape gibi sistemlerden de fayda sağlayabilirsiniz. Hangi sistemden optimum sonucu alacağınıza cilt durumunuza bağlı olarak doktorunuz karar verecektir.
Aysel
Merhaba, 1956 doğumluyum, 2006'da sağ meme mastektomi ve kemoterapi ile hipo tiroit tedavisi oldum. Thermage uygulaması bana yapılabilir mi? Saygılarımla. Teşekkürler...
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Aysel Hanım. Thermage uygulaması sadece tedavi edilen bölgedeki kolajen ve elastin üretimini artırarak cildin sıkılaşmasını sağlayan bir işlemdir. Gördüğünüz tedavilerle herhangi bir olumsuz etkileşim yaratması söz konusu değildir. Ancak yine de takibinizi yapan bir doktor varsa, kendisine danışmanızı tavsiye ederim