Cilt Gençleştirme Dolgu Uygulaması

Cilt Gençleştirme Dolgu Dolgu uygulaması her bölge için farklı çözümler sunan ve genellikle hyalüronik asit bazlı olan bu maddeler yüz, boyun ve dekolte, eller gibi yaşlanmanın en belirgin olduğu bölgeler için kullanılıyor. Cilt gençleştirme, kırışıklıklar, derideki yaşlanma, yüz konturlarındaki bozukluklar dolguyla gideriliyor ve cilt daha iyi şartlarda yeniden canlanıyor.

Hyalüronik Asit

Hyalüronik asit; aslında polisakkarit yapısında bir şeker zinciridir. İnsan vücudunda, canlılarla doğal olarak bulunur. Bu maddenin hücre bölünmesi, eklemlerin kayganlığının sağlanması ve cilde gerginlik vermesi gibi görevleri vardır.  Özel laboratuar şartlarında üretilerek kozmetik uygulamalarda dolgu amaçlı kullanılmaktadır. Ortalama 6-12 ay içinde vücut tarafından metabolize edilerek atılır. Uygulama kolaylığı ve alerjik reaksiyonlar yapmaması nedeniyle en sık tercih edilen kırışıklık dolgu maddesidir.

Rediesse

Kırışıklıların tedavisi için kullanılan yöntemler ve ürünler çoğu kez genç ve canlı görünümü restore etmek için yeterli olmaz. Yerçekimi karşı gelmek ve genç bir görünüme yeniden kavuşmak adına yüz, gerçek hacme ihtiyaç duyar. Hacmi azalmış bir yüzün iyileşmesi aynı zamanda doğal kollajen üretimini etkin ve uzun süreli uyaran dermal dolgu ürünü ile gerçekleşir. Rediesse, uygulandığı bölgelerdeki hacmi eski haline getirir. Rediesse ile derin kırışıklar, çökük ya da sarkık yanaklar yok olur ve doğal yüz konturları geri döner.

Işık Dolgusu

Medikal estetik alanında en çok başvurulan yöntemlerden birisi de dolgular... Yüzdeki ince çizgilerin giderilmesi veya yüze hacim kazandırmak, cilt güzelleştirme için en çok tercih edilen estetik girişimlerden biri olan bu yöntemdeki son yenilik ışık dolgu. Ciltteki nem dengesini korumanın çok önemli olduğunu söyleyen uzman.  Kaybolan nemi tekrar yerine koymak için son dönemlerin en moda kullanılan uygulamalarından biri ise dolgu ile vitamin 'ışık dolgusu uygulaması. Dolgu ve vitamin terapisi arasında olan 'ışık dolgusu'nun cildin parlamasını ve yeniden onarılmasını sağlıyor. "Bu uygulamayla ciltte dolgu efekti yaratılmıyor çünkü içinde çapraz bağları çok gevşek yapılandıran hyalüronik asit var, aynı enjeksiyon içinde cildin parlamasını ve yeniden onarılmasını sağlayan vitaminler de yer alıyor. Bu vitaminler cildinize antiaging bakım da sağlıyor."

Hemen Doktorunuza Sorun