Zeltiq Zonrası Diyet

Nilgün soruyor
Dondurarak bölgesel incelme seansından sonra kişinin diyet yapması gerekiyor mu? Su içmek, spor yapmak gibi… Cevaplarsanız sevinirim saygılar
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Nilgün Hanım. Zeltiq CoolSculpting sonrası diyet ve spor yapmanız gerekmez. Tek dikkat etmeniz gereken kilo kontrolüdür. Yani işlemden sonra kilo almamaktır. Yeterli miktarda su içmeye özen göstermek ise, parçalanan ve metabolize olan yağ hücrelerinin vücuttan atılma sürecine yardımcı olabilir.
Fadime soruyor
Merhabalar ben bir hafta önce soğuk lipoliz yaptırdım fakat bugün hamile olduğumu öğrendim bebeğime bir zararı olmuş mudur? :( Cevaplarsanız sevinirim teşekkür ederim.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Fadime Hanım. Hamilelere bu tür tedaviler yaptırmasını önermiyoruz ancak bunun en önemli nedeni böyle sistemlerin hamilelerde denenmesinin mümkün olmamasıdır. Tabii önlem almak adına güvenliği kanıtlanmamış her tür işlemden kaçınıyoruz. İşlemin herhangi bir zarar verdiğini düşünmüyorum. Tabii en doğrusu hamileliğinizi takip edecek doktorunuza da yaptırdığınız bu işlemden bahsetmeniz, onu bu konuda bildirmenizdir.
Hemen Doktorunuza Sorun

Karın ve Göbek Eritme
Berrak soruyor
CoolSculpting uygulaması ile ilgili bilgi almak isterim. Karın-göbek bölgesi için düşünmekteyim. Tek seans yeterli midir? Ücreti nedir? Teşekkürler.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Berrak Hanım. CoolSculpting bölgesel fazlalıklara soğukla etki eden bir sistemdir. Isısı sıfırın altına düşürülen yağ hücreleri, ... Daha Fazla