Koltuk Altı Terleme Tedavisi

Deniz soruyor
Merhaba, 16 yaşında ve yaklaşık 3 yıldır aşırı koltukaltı terlemesine sahip biriyim. İşlemle ilgili fsüreç bilgisi alabilirsem sevinirim. Uygun olursa şubat tatilinde randevu almam mümkün mü?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Deniz Hanım. Kliniğimizde koltuk altı terlemesi için botoks uygulaması yapıyoruz. Koltuk altları, fazla aktif ter bezleri, botoks ile müdahale edilerek daha az aktif bir hale getirilebiliyor. Botoks uygulaması birkaç dakikada tamamlanır ve işlemden sonrası kişi günlük hayatına geri dönebilir. Botoks uygulamadan 3-7 gün içinde tam olarak etkisini gösterir. Ortalama 3-5 aydan sonra etkisi azalmaya başlar, 6 ay sonra etkisi biter. Yaşınızın botoks tedavisi için şu anda uygun değil. Ancak 18 yaşından itibaren yaptırmanız uygun olacaktır.
Halis soruyor
Koltuk altı terlemesi ile ilgili bilgi almak istiyorum teşekkürler
Dr. Mustafa Karataş
Koltuk altı terlemesinde botoks enjeksiyonu kullanılır. Botoks ile ter bezlerinin daha az aktif olması sağlandığı için terleme de hafifler. Ancak işlemin etkisinin 6 ay kadar sürdüğünü belirtmekte fayda var. Etkinin devamlılığı için bu süre sonunda işlemin tekrarlanması gerekir.
Mehmet soruyor
Miradry tedavisi ne kadar? Koltuk altı terleme tedavisi için başka öneriniz varmı?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Mehmet Bey. Kliniğimizde Miradry tedavisi yapmıyoruz. Terleme probleminde botoks enjeksiyonu uyguluyoruz. Botoks enjeksiyonu ile fazla aktif olan ter bezlerinin aktivasyonu geçici bir süreliğine hafifletilerek terleme problemi kontrol altına alınıyor. Etkinin devamlılığı için 5-6 ayda bir ya da (eğer sorun sadece yaz aylarında belirgin bir hal alıyorsa) senede bir defa yaz aylarına girerken işlemin tekrarlanması gerekiyor.
Hemen Doktorunuza Sorun

Alt Yüz Botoksu
Aysel soruyor
Alt yüz bölgemde hafif sarkma oldu. Botoksla toparlayabilir miyiz?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Aysel Hanım. Botoks cildi sıkılaştırmakta, toparlamakta etkili bir tedavi değildir. Botoks enjeksiyonu fazla aktif mimik kasların... Daha Fazla
Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği
Merve soruyor
Göz kapağı düşüklüğünde ameliyat haricinde başka hangi uygulamalar yapabiliriz? Botox yaptırsak sorunumu giderir mi?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Alara Hanım. Botoks göz kapağı düşüklüğünde kullanılan bir tedavidir. Gözkapağını bir miktar kaldırabilir. Ancak doğal bir görünü... Daha Fazla