Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği

Merve soruyor
Göz kapağı düşüklüğünde ameliyat haricinde başka hangi uygulamalar yapabiliriz? Botox yaptırsak sorunumu giderir mi?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Alara Hanım. Botoks göz kapağı düşüklüğünde kullanılan bir tedavidir. Gözkapağını bir miktar kaldırabilir. Ancak doğal bir görünüm için uygulama konusunda deneyimli bir uzman seçmeniz çok önemli. Tabii ki yapısal olarak düşük gözkapaklarında en etkili ve kalıcı uygulama estetik cerrahidir. Eğer kaş düşüklüğü yaşla beraber oluştuysa, yani cildin elastikiyetini kaybetmesi ile ilişkiliyse Thermage teknolojisinden de fayda sağlayabilirsiniz. Özel olarak bu bölge için tasarlanmış aplikatörü ile gözler ve kaşlar arasındaki cildi sıkılaştırarak gözkapaklarının ve kaşlarda lift etkisi yaratılır. Thermage tek seanslık bir tedavidir, uygulamanın nihai etkileri birkaç ay sonra ortaya çıkar.
Yasemin soruyor
Merhaba göz kapağı estetiği fiyatını alabilir miyim? Cerrahi müdahale olmadan göz kapağı düşüklüğünü giderebiliyor muyuz? Bir de badem göz estetiği fiyatını öğrenebilir miyim?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Yasemin Hanım. Doğru noktalara yapılacak botoks enjeksiyonu ile göz kapağını bir miktar kaldırmak mümkün oluyor. Bazı hastalarda bu tedaviyi kaş altına dış köşelere yapılan bir küçük bir doz dolgu enjeksiyonu ile kombine ettiğimizde daha başarılı sonuçlar alabiliyoruz. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz. Zaten badem göz estetiği diye bir fiyat vermek mümkün değil. Daha badem şeklinde gözlere sahip olmak isteyen hastaların ihtiyaçları farklıdır. Bu botoks, dolgu ya da lazer tedavileri gibi bir belli bir fiyatı olan bir işlem değildir. Ancak muayene sonrasında nelere ihtiyacınız olduğu belirlenebilir. Muayene ücretsizdir.
Hemen Doktorunuza Sorun

Alt Yüz Botoksu
Aysel soruyor
Alt yüz bölgemde hafif sarkma oldu. Botoksla toparlayabilir miyiz?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Aysel Hanım. Botoks cildi sıkılaştırmakta, toparlamakta etkili bir tedavi değildir. Botoks enjeksiyonu fazla aktif mimik kasların... Daha Fazla