Göz Çevresi Kırışıklıkları Nasıl Giderilir

Botoks, göz çevresi çizgilerinde giderilmesinde en popüler estetik girişimlerin başında geliyor. Göz kaslarının fazla çalışan bölümünün çalışmasını engelleyerek, kırışıklıklarının 4-6 aya kadar giderilmesi sağlanıyor.  

Göz çevresinde cilt ve cilt altı dokusu çok incedir ve destek dokusu zayıftır. Erken yaşlarda, dış etkenler ve göz etrafındaki kasları çok kullandığımız için çizgiler oluşmaya başlamaktadır. Yorgun ya da yaşlı görünümün en önemli nedenlerinden biri göz çevresindeki deformeleridir. Göz çevresindeki cilt en ince, hareketli ve kolaylıkla gevşeyebilen bir yapıdadır. Göz çevremizdeki kırışıklıklar, göz dış kısmında oluşan yatay çizgiler ki biz onlara kaz ayağı kırışıklıkları diyoruz. Ayrıca iki kaş orasında oluşan dikey kırışıklıklar ve alında yatay çizgiler olarak değerlendirmekteyiz. Bu gölgeler yüz ifadesini veren en önemli alanlardır. Yaşlandıkça göz kapaklanılın cilt ve cilt altı bölgesi gevşemeye başlar.

Cildinin yapısı, kişinin yaşı gibi çeşitli faktörlere bağlı olarak çeşitli non-invaziv dediğimiz  basit yöntemlerle uygulanıyor. Botox bu uygulamalardan biridir; göz çevresindeki çizgileri yeni belirmişse, erken dönemde özellikle kaz ayakların kaybolması, kaş arası ve alın bölgesine de uygulama için tercih ediliyor. Kas hareketlerini yavaşlatan botox, çizgilerin kaybolmasını sağlayarak, derinleşmelerini engelliyor ve genç bir görünüm ortaya çıkıyor.

Beş-on dakika süren  uygulama  sonrasında dikkat edilmesi gereken herhangi bir şey de yok. Uygulamanın yapıldığı alan (doktorun ve hijyen uygulaması açısından) ve ilacın dozu etkili bir sonuç almada oldukça önemli. Fazlası, oldukça yapay bir görünüme sebep olabilir. Botox uygulama işlemi çok ince uçlu bir iğne ile yapılır. Acısı çok az olup etkisi 4-5 günde ortaya çıkar, 1 hafta sonra kontrol yapılır. Etkisi genel olarak dört-altı ay olmasına rağmen, ilacın sürekli kullanılması durumunda daha da uzun olabiliyor. Ayrıca etkisi geçtikten sonra uygulamayı yenilemenin hiçbir sakıncası da yok.

Botox enjeksiyonunu uygulamasını yılda iki veya üç kere yaptırmak kas hareketine bağlı olarak ortaya çıkan dinamik çizgilerin ve kırışıklıların kaybolmasını sağlar. Botox enjeksiyonunu tamamen dinamik çizgilere yönelik olarak uyguladığının da  kırışıklıklar doğal görüntüde değişiklik yaratmadan kaybolur.

Hemen Doktorunuza Sorun

 • Botoks ve Dolgu ile İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar

  Botoks ve Dolgu ile İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar Artık yaşa göre giyinme kavramı tarihe karıştı. Moda dünyasındaki bu değişim botoks ve dolgu maddeleri gibi anti-aging endüstrisindeki ilerlemelerle desteklendiğinde orta...

 • Erkekler Ne İster?

  Erkekler Ne İster? Erkekler de aynı kadınlar gibi daha çekici görünmek istiyorlar… Basit dokunuşlarla daha erkeksi hatlar, daha maskülen bir görünüm yaratmak mümkün.

 • Şu ‘Kötü Botoks’ Dedikleri…

  Şu ‘Kötü Botoks’ Dedikleri… Hiç de doğal görünmeyen, ‘ben botoks yaptırdım’ diye bağıran uygulamaları masaya yatırıyoruz… Dr. Mustafa Karataş, çağımızın en başarılı antiaging tedavilerinden biri ola...

 • Yaşınıza Yaş Eklemeyin

  Yaşınıza Yaş Eklemeyin Daha çekici, daha genç görünmek için yaptırdığınız dolgu uygulamaları, botoks enjeksiyonları ile olduğunuzdan yaşlı görünmeyin… İşin sırrı aşırıya kaçmamakta saklı.

 • Yanaklar İçeri Elmacıklar Dışarı

  Yanaklar İçeri Elmacıklar Dışarı Yaşınızı esas ele veren yüz şeklinizdir. İleri teknoloji sistemlerle yüze daha genç, daha biçimli bir form vermek mümkün. Aynı uygulamalardan, daha çekici bir yüz şekline...

 • İleri Teknoloji İle Zarif Bir Yüz

  İleri Teknoloji İle Zarif Bir Yüz Yüze daha çekici, daha zarif bir form vermenin sırrı yeni nesil bir teknolojiden geçiyor. Yanakların hafif içeri doğru olması yüze daha kadınsı ve çekici bir görüntü ver...

 • Yaz Güzellik Rehberi

  Yaz Güzellik Rehberi Cildinizin gençliğini korumak, yüzünüzden yılların izlerini silmek için yaz aylarında yaptırabileceğiniz anti-aging uygulamalar var.

 • Gençlik Enjeksiyonları

  Gençlik Enjeksiyonları Sadece tek bir seansta ve bir saatten daha az bir sürede yüzünüzdeki çizgileri, kırışıklıkları silmek mümkün.

 • Badem Gözlerin İzinde

  Badem Gözlerin İzinde Çekiciliğin sırrının gözlerinizin şeklinde gizli olduğunu biliyor muydunuz? Neyse ki genetik kodunuzda yazılı olanla yetinmek zorunda değilsiniz. Dr. Mustafa Karataş, cer...

 • Botoks Hakkında Bilinmesi Gerekenler

  Botoks Hakkında Bilinmesi Gerekenler Anti-aging dünyasının en çok istenen ve en çok uygulanan kırışıklık karşıtı uygulaması hakkında bilmeniz gerekenler, doğru bilinen yanlışlar ve merak ettikleriniz…