Bölgesel Zayıflama ve Selülit Tedavisi

Bölgesel Zayıflama ve Selülit Tedavisi

Ayna karşısında vücut incelendiğinde, bacaklarda selülit, kalçalarda sarkma, karında gevşeklik ve sarkma ve vücutta istenmeyen bölgesel yağ toplanmaları görülüyorsa, acele çözüm aranmaya başlanır. Ameliyatsız uygulamalarla güzel bir vücuda sahip olabilirsiniz Dr. Mustafa Karataş en etkili teknolojileri anlattı.

Zeltiq'in CoolSculpting tedavisi vücudun göbek, yan bölge (simitler), sezeryan doğum sonrasında oluşan alt karın ve sırt gibi bölgelerinde oluşan yağ birikimlerinin azalmasını sağlayan bir tedavidir. Bir seanslık bir işlemdir. Hafif bir vakum ile cihaz otomatik olarak ilgili bölgeyi haznesinin içine çeker ve yaklaşık bir saat sürecek tedavisine başlar. Cihaz işlem sırasında direk yağ tabakasının bulunduğu alan vakumlu bir kapsülün içine çekilerek soğutulur ve soğutulan yağ hücrelerini dondurulur üç hafta içerisinde yapısal değişiklikler başlar. 2. 3 aydan itibaren vücudumuzun değişime uğrayan yağ hücreleri doğal temizlenme sistemi olan yağlar karaciğer-lenf sistemi ile vücuttan dışarı atılır. Kişiye göre değişmekle birlikte, gözle görünür sonuçlar ortalama 2 ile 4 ay bir süreçte meydana gelir. Tedavinin etkisi kalıcıdır. Accent Ultra VShape vücut teknoloji vücudun yeniden şekillendirilmesinden ve yağlanma, selülit, sarkma sorunlarının çözümünde tedavi olanağı sağlamakta.


Zeltiq teknolojisi nedir?

Zeltiq'in CoolSculpting sistem lokal yağ birikimlerinin olduğu sorunlu bölgede yüzde 20 ila 40 arasında kayıp sağlayan gerçek bir tedavi protokolüdür. Uygulama sırasında, fazlalıkların olduğu bölgeye donarak hasar görmemesi için cildin üzerine ve vakum arasına özel pedler yerleştiriliyor. 45-60 dakika sürüyor ve tek bir seans olarak uygulanmada, cilt altındaki yağ doku hücrelerinin sıfır dereceye kadar düşürülerek eritilir. 2-3 ay içerisinde donan hücreler vücudun doğal sistemi ile vücuttan atılır. Yapılan bölgede yaklaşık 2-4 santim incelme sağlanır. Zeltiq isleminden sonra yağ hücreleri azaldığı için kilo alsansa bile uygulama yapılan yer yağlanmaz ve
ince kalır.

Vücuttaki elastikiyet kaybı ve selülit konusunda en etkili tedavi hangisi?

İnce görünmenin bir diğer yolu da daha sıkı bir ciltle sağlanır. Daha sıkı bir cilt selülit sorununda da çok önemlidir. Selülit sadece yağ dokusu fazlalığı değildir ve tedavinin en önemli koşulu cilt kalitesini artırmaktır. Bu alanda en etkili tedavi ise Thermage Cpt'dir, radyofrekans teknolojisi ile cilt altı ısıtılır. Bu yüksek ısı cilt tarafından bir hasar olarak algılanır ve onarım mekanizmaları çalışmaya başlar, cilt sıkılaşır ve yenilenir. Tek bir uygulamada selülit çukurları iyileşir ve cilt dokusu düzgünleşir. Cilt hücrelerinin yeniden yapılanması bir süreçtir, bu yüzden de tedavinin etkileri iki ay sonra görülmeye başlar ve olumlu etkiler yaklaşık iki-üç sene devam eder. FDA onaylı bu sistemin ciltteki elastikiyet kaybı ve selülit üzerinde etkili olduğu bilimsel araştırmalarla kanıtlanmıştır.

Vücudu sıkılaştırmak ve forma sokmanın rahat yolu

Cerrahi bir müdahale olmadan bölgesel yağlardan, fazla kilolardan ve selülit probleminden kurtulmanın en yenilikçi ve etkili yolu. VShape Body Accent Ultra bölgesel yağları azaltırken vücut konturunun daha biçimli olması istendiği durumlarda güvenli ve etkili bir şekilde rahatlıkla uygulanıyor. Bölgesel zayıflama, vücut sıkılaştırmaya ve daha ince, daha selülitsiz bir vücut yaratmaya kadar birçok estetik soruna çözüm sunuyor. Uygulama yağ hücrelerini hedef alarak, parçalayan ve dışarı atılmalarını sağlayan ultrason ile radyofrekans sayesinde cilt katmanlarını yavaş yavaş ısıtarak tedavinin son derece konforlu olmasını sağlar. Accent Ultra VShape tedavisi yaklaşık 60-90 dakika kadar sürer, tek bölge için 7-10 gün aralıklarla 4-6 seans yeterli olur ve tedavinin etkileri hemen ilk işlemden sonra gözlenebilir. VShape, vücuttaki birçok probleme aynı anda etki eden bir tedavi olduğu için ön plana çıkıyor.

Hemen Doktorunuza Sorun