Yüz Germede Ameliyatsız Yöntem Ulthera

Zamanı durduramasak da olumsuz etkilerini azaltabiliriz. Ultherapy sistemi cerrahî operasyonlar için kendini hazır hissetmeyen veya cerrahî operasyon yaptırmayı hiç düşünmeyen kişiler için hem güçlü hem de güvenilir bir alternatif.

Kaş, çene altı, boyun ve dekolte bölgesinde sıkılaştırma ve toparlama etkisi FDA tarafından onaylanan tek cihaz olan Ulthera, sıkı bir cilt ve daha genç bir görünüm sağlıyor. Ultherapy yüz germe ameliyatlarına alternatif kabul edilen sistemle tek seansta daha genç bir boyna ve dekolteye kavuşmak mümkün. Cilt germe konusunda FDA onaylı olan Ultherapy sistem, yaşınızı ele veren bölgelerde etkili bir dokunuş sağlıyor. Ulthera, cerrahi müdahale olmaksızın gerçekleştirilebilen, yüzü germek ve sıklaştırmak için destekleyici bir tedavi yöntemi. Zamanın ve yerçekiminin cildimizde yarattığı yüzdeki kırışıklıklarını, tahribatı  bir ölçüde silmek için geliştirilmiş güvenilir ve odaklanmış Ultrasound teknolojisinin kullanıldığı tek cilt yenileme yöntemi.

Ulthera uygulaması, ultrason teknolojisi kullanarak yaratılan odaklanmış ses dalgaları ile ciltte sıkılaşma, gerginlik ve toparlanma etkisi yaratır. Cilt altı bağ dokusunda (taşıyıcı doku) ve ciltte ısı etkisi ile iyileşme başlatarak, cildin ve taşıyıcı dokunun güçlenmesini sağlar. Cildin 1.5 mm, 3 mm ve 4,5 mm altına yollanan odaklı ultrasonik dalgaların hedeflenen bölgede ısıya dönüşmesi yardımıyla cilt altı dokularında hem mevcut kolajen liflerinin sıkılaşması hem de ısıya bağlı yeni kolajen üretiminin tetiklenmesi yoluyla cilt kalitesini artırmaya, cildi sıkılaştırmaya, lifting etkisi göstererek sarkmaların toparlanmasına yardımcı oluyor. Ulther uygulaması kaş kaldırma, göz çevresi iyileştirme, yanak sarkmaları, yüz ovalinin düzeltilmesi, gıdı bölgesinde yağ dokusunu azaltma amaçlı özel uygulama, boyun cildinde kalite arttırma ve sarkma için, dekolte gençleştirme, dudak çevresindeki ince kırışıklıkların giderilmesinde etkilidir.  Her uygulama bölgesi için standart tedavi protokolleri var ve tedavinin bu protokollere göre gerçekleştirilmesi gerekiyor.

Ulthera cihazı ile yapılan tedavide, ısı enerjisi veren ses dalgaları monitör ile kontrol edilerek istenen derinlikteki dokuya ulaştırılır. Odaklanmış ses dalgaları, cildin derin tabakası ile altındaki bağ dokusunda küçük ısı hasarları oluşturur. Isınma etkisi ile ciltte ve bağ dokusunda kısalma ve sıkılaşma ortaya çıkar. Ayrıca oluşan ısı hasarını onarmak amacıyla cildin kendi onarım sürecini başlatır. Uzun dönemde kolajen üretiminin artmasını sağlar.

Tek bir uygulama ardından rejenerasyon süreci hemen başlıyor ancak istenen sonucun ortaya çıkması 60-90 gün sürebiliyor. FDA'nın yaptığı çalışmalar sonucunda 10 hastadan 9'unda kaş asma uygulamasında gözle görülür bir etki tespit edildi. Bunun sonucunda göz kapağındaki gevşeklikte ve göz çevresi kırışıklıklarında azalma meydana geliyor. Boyun ve yüz bölgesinde uygulama yapılan kişiler daha sıkı, daha gergin ve daha kaliteli yapıda bir cilde sahip olduklarım ifade ediyor. Ulthera dışındaki taklit sistemlerle yapılan uygulamaların size, sağlınıza ve görümümüze zarar vereceğiniz unutmamalı.

Hemen Doktorunuza Sorun