Yaşa Göre Anti-Aging

Çevresel faktörler, hormonlar ve sorumlulukların yarattığı stres… Kısacası yıllar kadınlara acımasız davranıyor dersek abartmış olmayız. Dr. Mustafa Karataş,  yaşa göre, doğru zamanda doğru uygulamalardan oluşan bir stratejinin zamana karşı durmanın en etkili yolu olduğunu söylüyor.  

Bir gözlük takarak internete bağlanabileceğiniz (Google gözlüklerden bahsediyoruz), hatta ve hatta evde DNA testi bile yapmanın bile mümkün olduğu bir çağda yaşıyoruz. Ancak bilim insanları hala gençlik pınarını şişelemeyi başaramadılar. Anti-aging cilt bakımı son derece büyük bir endüstri. Her ne kadar birçok marka etkili cilt bakım kremleri, serumları ile pazarda yerini alsa bile, henüz biz kadınların hayalini kurduğu o ‘mucize ürün’ hala yaratılamadı. Yapılan bir araştırma, satılan cilt bakım ürünlerinin %52’sinin anti-aging bir faydası olduğunu gösteriyor. Yani, anti-aging etkili ürünleri satın alanlar sadece 60’lı yaşlarındaki kadınlar değiller. Yine aynı araştırmaya göre 25-35 yaş aralığındakilerin, bu ürünlere yaptığı harcama ileri yaşlardaki kadınlarla hemen hemen aynı.

Bütün uzmanlar hemfikir: Dünyadaki bütün kremleri, serumları ve iksirleri satın alsanız bile bazı temel faktörlerden yoksunsa cilt bakımınız hiçbir işe yaramaz! Yani, eğer sigara içiyorsanız, güneşten korunmuyor, yeterince uyumuyor ve kötü besleniyorsanız, cildinize ne sürerseniz sürün nafile. Anti-aging uzmanı Dr. Mustafa Karataş, “Her nesil bir anti-aging ve cilt bakımı hakkında bir önceki nesilden daha fazla şey biliyor, bu bilgiler giderek artıyor,” diyor. “Mesela 80’lerde bronzluk çok modayken, bugünkü nesil güneşin cilt üstündeki zararlarını çok iyi biliyor ve önlem alıyor. Yani yeni neslin ciltlerinin gençliğini korumak konusunda çok daha donanımlı olduğunu söyleyebilirim. Tabii yaşam tarzının ve genetiğin de yaşlanma üstündeki etkilerini unutmamak gerekir.” Peki cildimizin gençliğini korumanın püf noktası nedir? Karataş’ın cevabı şöyle; “Doğru yaşta doğru bakımlar yaptırmak. Bu strateji cildinizin geleceğine de yatırım yapmak anlamına geliyor.” 

Ve Dr. Mustafa Karataş’tan her yaş dönemi için etkili bakımlarla bir anti-aging rehberi… Hangi kremleri kullanmalısınız? Otuzlu yaşlarda henüz ilk yaşlılık belirtileriyle karşılaştığınız dönemde ne yapmalısınız? Botox enjeksiyonlarına başlamak için en uygun zaman nedir? Kırklarınıza ya da ellilerinize geldiğinizde lazer tedavilerinden yardım almak için doğru bir zaman. Peki ama hangi lazer sistemini tercih etmelisiniz? Bütün bu soruların cevapları için okumaya devam edin…

Hemen Doktorunuza Sorun

 • Çaktırmadan Erkeksi Estetik

  Çaktırmadan Erkeksi Estetik Yoksa siz hala güzellik sektörünün sadece kadınlara hizmet verdiğini mi düşünüyorsunuz? Aksine; her geçen gün daha çok erkek estetik kliniklerin kapısını çalıyor!

 • Çekici, Mükemmel Dudak Arayışı

  Çekici, Mükemmel Dudak Arayışı Dudaklarınızın mükemmel görünmesi için yapmanız gereken şeyler var mı? Evet ve hayır mı? Bunun için nereden ve neyle başladığınıza göre değişir.

 • Daha Seksi Kalçalar

  Daha Seksi Kalçalar Dolgu enjeksiyonu ile daha çıkık, daha seksi ve biçimli bir popoya sahip olmak mümkün hem de sadece dakikalar içinde.

 • Göz Altı Morlukları Tedavisi

  Göz Altı Morlukları Tedavisi Gözaltlarındaki morluk ve çökmelere karşı geliştirilmiş olan Işık Dolgusu ile tek bir seansta daha genç, daha dinamik bakışlara kavuşmak, yüzünüzden yılları silmek mümkün...

 • Cildinizde Yıldız Işıltısı; Baby Face Beauty

  Cildinizde Yıldız Işıltısı; Baby Face Beauty Süper güçlerin cildin derin tabakalarına kadar nüfuz etmesini sağlayan yenilikçi sistem Baby Face Beauty tanışmaya hazır mısınız?

 • İncelmeye Yardımcı Yöntem

  İncelmeye Yardımcı Yöntem Yüksek ısıyla yağ hücrelerinin erimesine destek vererek incelmeyi vaat eden ameliyatsız lazer uygulaması SculpSure ile yaza hazırlanın.