Vücut Çatlakları Tedavisi

Hormonal (kilo alıp-verme, gebelik gibi durumlar kişinin hormonal dengesini etkiler) değişiklikler bazen mekanik fraksiyonla (genetik faktörler) birlikte derinin destek dokusundaki kollajenin yapısını bozarak destek dokusunu zayıflatır. O bölgenin kanlanması-oksijenlenmesi bozulur, toksinLerin dokudan uzaklaştırılması ve cildin geçirgenliği azalır. Bu süreç destek dokuda incelmeye epidermis dediğimiz derinin en üst tabakasında kaLınlaşmaya yol açarak vücutta çatlak görünümünü oluşturur.

Biodermogenesi yöntemi ile çatlakların tedavisi Bi-One adı verilen cihaz ile uygulanan bu yöntem, diğer tedavilerden farklı olarak dokulara hasar vererek değil, aksine dokuların yeniden yapılanmasını sağlayarak o bölgenin kanlanmasını artırır, toksinlerin atılmasını sağlar. Destek dokusundaki kollajen ve elastik lifleri uyarmasının yanı sıra renk üreten hücrelerin de normal renk üretme yeteneğini yeniden kazanmasını sağlayarak çatlak dokusunun derinin diğer bölgeleriyle ayni rengi almasını sağlar. Ağrısız ve günlük hayatı etkilemeyen bir tedavidir.

Tedavi yöntemi Biodermogenesi ile uygulanan tedavinin seansı 4 aşamadan oluşur.

1. aşamada çatlak dokusunda normal deriden 10 kata kadar kalın olan stratum corneum dediğimiz derinin en üst tabakası mevcuttur. Özel probu ile bu tabaka inceltilerek normal deri seviyesine getirilir ve geçirgenlik özelliği yeniden kazandırılır.
2. aşamada kare dalgaları ile aminoasitler ve hyalüronik asit içeren özel etkin bileşenler cilde verilir ve aynı zamanda kılcal damarlar kanı pompalaması için harekete geçirilir.
3. aşamada yıllardır kas yaralanmalarında tedavi amacıyla kullanıLan manyetik alan vakum teknolojisi ile birlikte kuLlanıLarak kolajen, elastin ve deriye renk veren hücrelerin yeniden yapılanmasını sağlar.
4. aşamada düşük oranlı glikolik asit ve hyalüronik asit içerikli bileşenler kare dalgalarla cilde uygulanır, derinin fizyolojik hidrolipidik koruyucu tabakasi yeniden oluşturulur ve cildin PH seviyesi dengelenir.

Seans sayısı

Seans sayısı ve seans aralığı genel olarak 10 yıla kadar olan çatlaklarda 20-25 seans uygulanırken, 20 yıl ve üzeri olan çatlaklarda 30 seanstık bir tedavi programı uygulanmaktadır. Seanslar haftada minimum 2 seans, maksimum 3 seans olarak uygulanır. 48 saatte bir uygulanabilir, daha sık yapmanın hiçbir ekstra faydası yoktur. Seans süresi ortalama 30-45 dakikadır.

Uygulama ağrılı mıdır? Tedavinin yan etkileri nelerdir?

Ağrısız bir uygulamadır, anestezi gerektirmez. Tedavinin herhangi bir yan etkisi yoktur. Hamilelikte ve kaLp pili gibi özelleşmiş apareyleri olanlar dışında sağlıklı herkese uygulanabilir. Lazer, dermabrazyon, kimyasal peeling, dermoroller gibi diğer tedavi yöntemlerinde kızarıklık, güneşe çıkamama, hiperpigmentasyon gibi yan etki ve kısıtlamalar varken bu yöntemde kişi günlük sosyal yaşantısına aynen devam eder.

Hemen Doktorunuza Sorun

 • Çatlak Tedavisinde Etkili Yöntemler

  Çatlak Tedavisinde Etkili Yöntemler İleri teknolojiler, tedavisi en zor estetik sorunlardan biri olan çatlaklarda da optimum sonuçlar sunuyor.

 • Cilt Çatlakları Tedavisi

  Cilt Çatlakları Tedavisi İstediğiniz kadar mükemmel bir vücuda sahip olun, çatlaklarınız varsa güzelliğiniz gölgelenmiş demektir. Kadının, en büyük cilt sorunu olan, çatlaklar, kabus olmaktan çı...

 • Karın ve Bacak Bölgesi Çatlak Tedavisi

  Karın ve Bacak Bölgesi Çatlak Tedavisi Biodermogenesi, çatlaklarda oluşan derinliği doldurarak sağlıklı cilt seviyesine ulaştırır, cildin yenilemesini ve görünen çatlakları hafiflemesi sağlanır.

 • Çatlak Tedavisinin Seans ve Aralığı

  Çatlak Tedavisinin Seans ve Aralığı Bu yöntemde, çatlak dokusu ile cildin yapısal özelliklerinin de düzenlenmesi amaçlanır. Sorunun şiddetine göre değişmekle birlikte ortalama 20-25 seans tedaviye gerek var...

 • Artık Çatlağım Var Demeyin..

  Artık Çatlağım Var Demeyin.. Sekiz yıl önce geliştirilen bu tedavinin çatlaklar üstündeki etkileri, tam altı yıldır bağımsız üniversitelerde yüzlerce kişi üstünde yapılan klinik çalışmalarla kanıtlan...

 • Çatlak Tedavisine Kesin Çözüm

  Çatlak Tedavisine Kesin Çözüm Medikal Estetik Uzmanı Dr. Mustafa Karataş, hemen hemen bütün kadınların şikayetçi olduğu başlıca estetik sorunlardan biri çatlaklardır.

 • Çatlak Tedavi Fiyatı

  Çatlak Tedavi Fiyatı Kliniğimizde uyguladığımız Biodermogenesi tedavi teknolojisinde amaç çatlak dokunun ve cildin yapısal özellikleri yeniden düzenlenerek, ciltte pürüzsüz bir etki yaratmak...