Tek Seansta Lazer Lipoliz SculpSure

 

 

Vücut şekillendirme sistemlerinde varılan en son nokta olan SculpSure teknolojisi ile sadece tek bir seansta bölgesel fazlalıklardan kurtulmak artık mümkün.

Dr. Mustafa Karataş yüzlerindeki çökme nedeniyle yorgun ve yaşlı göründüklerinden dert yanan hastalarda en sık karşılaştığı problemin normalde olması gerekenden çok daha zayıf olmaları olduğunu belirtiyor. “Herkesin sağlıklı olmak, iyi görünmek için olması gereken belli bir kilo vardır. Bu kişiden kişiye göre değişir ve siz bu kilonun altına düştüğünüzde bağışıklık sisteminiz çöker, yüzünüzdeki yağ dokusu erir. Bu da özellikle orta yaşlardan sonra yüze son derece yorgun, yaşlı bir görünüm verir. Eğer gençliğinizi korumak istiyorsanız yüz hatlarını destekleyen yağ dokunuza gözünüz gibi bakmalısınız.” Karataş, bu zayıflama sevdasının en önemli nedeninin ise bölgesel fazlalıklar olduğunu söylüyor. “Kilo fazlalıkları olmadığı halde diz içlerindeki ya da karın bölgelerindeki inatçı yağları eritmek için diyet yapıyorlar. Bölgesel fazlalıklar kalıyor ama yüzleri çöküyor.”

SculpSure sıkı rejimlere, hatta egzersiz programlarına dirençli bölgesel fazlalıkları hedef alan yeni bir teknoloji. FDA onaylı sistem silueti biçimlendirmek ve belli yerlerde biriken yağ dokusunu yok etmekte etkili bir çözüm sunuyor. Dr. Mustafa Karataş, “Bu yeni bir teknoloji ve bölgesel fazlalıkları yok etmede önemli bir avantaj sağlıyor. Bize, eskiden sadece ameliyatla müdahale edilebilen bir soruna invazif olmayan yöntemlerle müdahale etme şansı veriyor.”

SculpSure Teknolojisi

SculpSure cilt yüzeyine herhangi bir zarar vermeden yağ dokusuna lazer enerjisi göndererek etki eden bir sistemdir. Bu enerji hedeflenen yağ dokusunun ısısını 45-47 derecelere kadar çıkarır. Dokunun 25 dakika boyunca maruz kaldığı yüksek ısı, yağ hücrelerinin ölmesine neden olur. Parçalanan yağ hücreleri lenf sistemi yoluyla vücuttan atılır. Atılım süreci tedaviden 2-3 hafta sonra başlar ve 6 haftaya kadar devam eder.

Sistem, diz içi, bacak içleri, kalça, basen ve karın gibi siluetin estetik görünümünü bozan tüm lokal fazlalıklarda uygulanabilir. SculpSure cilt yüzeyini ısının etkisinden koruyan ve tedavinin konforlu geçmesini sağlayan etkili soğutma teknolojisi sayesinde hastayı sosyal yaşamından uzaklaştırmayan bir işlemdir. Karataş “Öncesinde aneztezik krem uygulamaya gerek olmayan konforlu bir tedavi,” diyor. “Herhangi bir yan etkisi yok, iyileşme süreci yok. Tedavi, çevre dokulara, yani kas ve damarlara hiçbir zarar vermediği, sadece ve sadece yağ dokusunu hedef aldığı için ağrı, morarma, aylarca süren ödem gibi sorunlar söz konusu değil. İşlem sonrasında uygulama yapılan bölgede hafif bir şişlik, kızarıklık olması normal. Ama bunlarda en fazla bir gün içinde yok oluyor.”

Bölgesel Fazlalıklarda Kalıcı Çözüm

Yapılan klinik çalışmalar SculpSure teknolojisinin sadece tek bir seansta uygulama yapılan bölgedeki yağ dokusunu % 24’e kadar azalttığını gösteriyor. Seans sayısı lokal fazlalıkların hacmine göre değişse de pek çok hastada tek bir seans yeterli oluyor. Peki, kimler bu tedaviden faydalanabiliyor. Dr. Mustafa Karataş normal kilosunda olan ama daha biçimli bir vücuda sahip olmak isteyen herkesin bu tedaviden faydalanabileceğini söylüyor. “Tabii hastanın gerçekçi beklentilere sahip olması son derece önemli. Bu tedaviyi kilolu hastalara tavsiye etmiyorum. Önce ideal kilolarına inmeleri ya da en azından ideal kilolarına yaklaşmaları gerekiyor. Birçok hasta tek bir seansta istediği sonuca ulaşabiliyor ama diyelim ki karın bölgesinde ciddi bir yağ fazlalığınız var. Yağ dokusunun %24’ü azalsa bile yeterli olmayacaktır. Böyle hastalarda iki, bazen üç seans uygulanması gerekebilir. Bu durumda her seansın arasında 6 haftalık bir süre bırakıyoruz.”

Tedavinin Sonuçlarını Görmek İçin

SculpSure tedavisinin sonuçları yağ hücrelerinin lenf sistemi tarafından atılmaya başlaması ile ortaya çıkıyor. Bu süreç uygulamadan kısa süre başlasa da hastanın bunu gözlemleyebilmesi için 6 haftalık bir süre geçmesi gerekiyor. Parçalanmış yağ hücrelerinin tamamen vücuttan atılması için yaklaşık 3 ay sürüyor. Klinik çalışmalar uygulama yapılan bölgede tek seansta 3-4 santimlik bir incelme gözlendiği yolunda. Ancak Karataş, incelme oranının hastadan hastaya değişiklik gösterebileceği konusunda uyarıyor. “SculpSure tedavisi hasta memnuniyeti açısından sınıfı yıldızlı notlarla geçen bir teknoloji. Ancak klinik çalışmalarla elde edilen rakamların bir ortalama olduğu unutulmamalı. Esas önemli olan sizi rahatsız eden bir yağ çıkıntısının düzleşmesi, silueti bozan bir problemin artık göze çarpmaması olmalıki SculpSure bu konuda son derece başarılı bir teknoloji.”  

 

Hemen Doktorunuza Sorun