Tek Seansta Bölgesel Zayıflama Zeltiq

zayıflamaBölgesel zayıflama için geliştirilen sistemde, yağ hücreleri dondurularak vücuttan uzaklaştırılıyor! Zeltiq cihazın özelliği, önceki zayıflama ve liposuction sistemlerinin aksine yağları yakmak yerine dondurması. Bu sayede yüzde 30 daha fazla verim sağlıyor.

Terapinin uygulandığı alanda, yağ hücrelerinin sıcaklığı sıfır dereceye kadar düşürülüyor. Kristalize olan yağ hücreleri etkisizleşiyor ve ölü hücre haline geliyor. Ardından karaciğer bu hücreleri vücuttan atarak bölgede incelme oluşmasına yol açıyor. Dondurucu bir sıcaklık söz konusu olmasına rağmen hiçbir sağlık sorunu çıkmıyor. Böylece yağ hücreleri cilt ya da kaslara zarar vermeden yok ediliyor.

Tek Bir Seans Yeterli

İdeal kilosuna yakın kişilere uygulanan Zeltiq'te sadece rahatsız olunan bölgelere yoğunlaşılıyor. Özellikle 40 yaş üstü kişilerin bir türlü kurtulamadıkları karın yağları, kol kalınlığı ve bel çevresindeki yağlanmada katı diyet yapmak sadece deformasyona neden oluyor. Can sıkan yağlarda da azalma olmuyor. Zira vücut deformasyonuyla yaş doğru orantılı. Yaş ilerledikçe sıkıntılı bölgeler artıp cilt kalitesi düştüğü için, ideal çözüm o bölgedeki yağ dokusunu azaltırken yüzde çökme yaratmadan, genç ve diri görünümü korumak.

Lokal fazlalıkları hedef alan Zeltiq aslında 'coolsculpting' yani dondurarak şekil verme işini görüyor. Özel bir jelle sıvanan pedin koruduğu cilt, vakumlu bir kapsülün içine çekiliyor.

Uygulama boyunca sistem iki kat cilt arasında kalan yağ hücrelerini donduruyor. Hasta ilk üç dört dakika sadece vakumun etkisiyle bir sızlama hissediyor. Donma etkisi yağ hücrelerinde programlanmış hücre ölümünü başlatıyor. İşlem sonrası jel pedlerle korunan ciltte hafif bir kızarma dışında iz kalmıyor.

Yaklaşık bir saatlik uygulama, yani tek seans yeterli oluyor. İki hafta sonra hastalar bölgedeki küçülmeyi gözlemeye başlıyor, iki üç ay sonra, bu bölgedeki yağ hücrelerinin yüzde 30 ile 40'lık bölümü ölüp karaciğer yoluyla vücuttan atılıyor. İstenirse 6-8 ay sonra aynı bölgede yeniden uygulama yapılabiliyor.

Hemen Doktorunuza Sorun