Tek Seansla Zayıflama ve İncelme

Vücudunuzla barışık bir yaz geçirmenin sırrı yeni bir teknolojide gizli olabilir. Dr. Mustafa Karataş, CoolSmooth Body Sculpting ve CoolFit ile vücut şekillendirmeyi anlatıyor…

Her ne kadar liposuction farklı farklı isimler, yeni ve daha gelişmiş yöntemlerle karşımıza çıksa bile, işlemin cerrahi bir müdahale olduğu gerçeği değişmiyor. Evet, doğru operasyon sonrası eskisine kıyasla daha konforlu geçiyor ve daha çabuk iyileşiyorsunuz. Ancak yine birkaç hafta korse giyiyorsunuz, yine morluklar ve ödem sorunu ile karşı karşıya kalıyorsunuz. Tabii ki liposuction yaptırmayın demiyoruz, ama bu konudaki ‘mucizevi tekniklere’ biraz şüpheyle bakmanızı tavsiye ediyoruz. Bu arada sadece birkaç saat içinde, acısız ve konforlu bir şekilde yağ hücrelerini yok eden, daha ince ve daha şekilli bir vücuda kavuşmanın mümkün olmasını sağlayan teknolojilerden de haberdar olmanızda fayda var. Mesela bu sistemler içinde gerçekten etkili olduğu bilimsel olarak kanıtlanmış olan ve son beş yıldır tüm dünyada başarıyla uygulanan dondurarak incelme yönteminden bahsetmek istiyoruz. Dr. Mustafa Karataş, “Bu sistem FDA tarafından onay almış, sadece tek bir seans ile bölgesel fazlalıklardan kurtulmayı, gözle görünür bir biçimde incelmeyi mümkün kılan ve yaklaşık beş senedir başarıyla uygulanan bir tedavidir,” diyor. Tıp dünyasında Cryolipolysis olarak bilinen bu teknoloji yağ hücrelerini dondurarak öldürüyor. Diğer dokulara zarar vermeden sadece yağ hücrelerini hedef alan bu tedaviden bir süre sonra ölmüş yağ hücreleri vücuttan atılıyor. Dr. Mustafa Karataş, bu teknoloji ile 2010 yılından beri özellikle karın, kalça bölgesindeki bölgesel fazlalıklardan şikayetçi olan hastalarda son derece etkili sonuçlar aldığını belirtiyor. Ancak sistemin tasarımıyla ilgili kısıtlamaların söz konusu olduğunu da ekliyor. “Tedavi için yağ fazlalığı olan bölgenin mutlaka bir çıkıntı şeklinde olması gerekiyordu ki cihazın aparatının arasına yerleştirmek mümkün olsun.”

GELİŞTİRİLMİŞ TEKNOLOJİ

CoolSmooth Body Sculpting ise bu FDA onaylı teknolojinin mükemmelleştirilmiş bir hali olarak karşımıza çıkıyor. Karataş, “Yeni tasarım sayesinde artık dondurarak yağ hücrelerini yok etme işlemini bütün vücuttaki yağlanma için kullanabiliyoruz,” diyor. “Artık bu bölgenin bir çıkıntı şeklinde olması gerekmiyor. Diyelim ki diyetlere, spora rağmen bacak bölgenizde yağlanma var. Bir bölgede fazla yağlanma olduğunu anlamanın bir yolu da parmağınızı bastırdığınızda çevresinde çukurlaşmış bir alan oluşmasıdır. Bacaklarınızda böyle bir durumun olduğunu varsayalım. İşte CoolSmooth Body Sculpting ile bu soruna da müdahale etmek, bacaklarınızın incelmesini, pürüzsüzleşmesini sağlamak mümkün.” Dr. Mustafa Karataş, eski sistemde diz içindeki, kollardaki minik yağlanmaları tedavi etmenin mümkün olmadığını ancak geliştirilmiş aparat tasarımı sayesinde artık bu bölgelere de müdahale edilebildiğini söylüyor. “Yağ hücrelerini dondurarak yok etmenin etkili bir yöntem olduğunu biliyorduk, tek sorun uygulama yapabileceğimiz bölgelerin kısıtlı olmasaydı şimdi ise hareket alanımız çok genişledi,” diyor. “Ama hastanın bu sistemin bir zayıflama yöntemi olmadığını anlaması son derece önemli. İncelme, daha biçimli, orantılı bir vücuda sahip olmak için harika bir araç ama eğer beş-on kilo vermeniz gerekiyorsa önce diyet yapmanız gerekiyor. Fazla kilolarınızı verdikten sonra inatçı, bölgesel fazlalıklarınız varsa işte o zaman CoolSmooth Body Sculpting devreye girer.”

KONFORLU BİR İŞLEM

Uygulama yapılacak bölgeye göre yaklaşık bir-iki saat süren tedavinin başlangıcında o bölgede yoğun bir soğukluk hissetseniz de bir süre sonra kendinizi çok daha konforlu hissediyorsunuz. Uygulama yapılan yerde birkaç gün sürecek bir kızarıklık ve hassasiyet görülmesi son derece normal. Ama seanstan hemen sonra normal hayatınıza geri dönebilirsiniz. Sonuçları görmek için ise biraz sabırlı olmanız gerekiyor. Dr. Mustafa Karataş, “ Hastalarımdan genelde tedaviden üç hafta sonra o bölgede bir incelme, pürüzsüzleşme olduğu yolunda geri dönüşler alıyorum. Ama işlemin tam sonucunu almak için iki-üç ay geçmesi gerekiyor,” diyor.

Tedavinin hiçbir yan etkisi yok. Daha önce de belirttiğimiz gibi bu gelişmiş teknoloji sadece yağ hücrelerini parçalıyor ve çevre dokulara kesinlikle zarar vermiyor. Vücut parçalanmış yağ hücrelerini metabolize ederek doğal yollardan atıyor. Siz de yavaş yavaş daha biçimli, pürüzsüz ve ince bir vücuda kavuşmanın keyfini yaşıyorsunuz. 

NASIL ETKİ EDİYOR?

Donan yağ hücreleri: Dr.Mustafa Karataş; "Bu teknolojiye dondurarak şekil verme de deniyor ve bölgesel zayıflama sağlanıyor. Bölgeye konan pedlerle deri altı soğutuluyor, böylece buradaki yağ hücrelerinin yaklaşık yüzde 20 ile 40'ı oranında azalma sağlanıyor ve bir süre sonra vücuttan atılıyorlar."

İşlem sırasında: Bölgesel zayıflama yöntemi olarak tamamen ağrısız, acısız ve zahmetsizdir. İşlemin uygulanacağı bölge ya da bölgeler doktorunuz tarafından belirlendikten sonra cildinizin korunması için ıslak mendil benzeri koruyucu özel bir malzeme vücudunuzun ilgili bölgesine kaplanır. Daha sonra cihazın uygulama başlığı doktor tarafınca belirlenen bölgeye yaklaştırılır. Bundan sonra hafif bir vakum ile cihaz otomatik olarak ilgili bölgeyi uygulama başlığının haznesi içine çeker ve bir saat sürecek tedavisine başlar. İşlem sırasında cihaz yağ tabakasının bulunduğu alanı kontrollü bir şekilde soğutur ve Cryolipolysis teknolojisi ile soğutulan yağ hücrelerinde üç hafta içerisinde yapısal değişiklikler başlar.

Farkı ne zaman fark edeceksiniz? İki hafta sonra işlem yapılan bölgedeki fazlalıklarda bir küçülme fark etmeye başlıyorsunuz, tedaviden üç ay sonra ise tam sonuç ortaya çıkıyor. Değişime uğrayan yağ hücreleri 2. aydan itibaren vücudumuzun doğal temizlenme sistemi olan lenf sistemi ile vücuttan dışarı atılır. Gözle görünür sonuçlar, kişiye göre değişmekle birlikte, genel olarak 2 ile 4 ay arasında meydana gelir. Bölgesel yağ birikiminin olduğu alandaki yağ hücrelerinin bir kısmı tamamen ortadan kalktığı için tedavinin etkisi kalıcıdır. 

Hemen Doktorunuza Sorun