Sakal Bölgesine Lazer Epilasyon

Uğur Kaplan soruyor
Merhabalar, Kalitesiz bir yerde ve gereksiz bir bölgede çene üstü ve dudak altıma saç bölgemden sakal ekimi yaptırdım. Ancak hiç memnun kalmadım. Bu bölgede çıkan sakaldan sonra diplerinde küçük su toplamaları ve sivilceler çıkmaya başladı. Sizce bu bölgede lazer epilasyon yaptırmalı mıyım? Sonradan ekim olduğu için performans alır mıyım? Lazer epilasyon yaptırırsam sivilceler ve ekim izleri kaybolur mu?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Uğur Bey. Maalesef işinin ehli olmayan kliniklerde saç-sakal ekimleri yapılıyor ve hastalar istenmeyen etkilerle karşılaşıyorlar. Ekim yapılan bölgelere lazer epilasyon yapılmasında bir sakınca yoktur. Bu durum alınacak sonucu etkilemez. Ancak lazer epilasyonun sivilceleri geçirmeme ihtimali büyük. Önce ekim yapılmış kılları tamamen yok edecek bir lazer sistemi uygulayıp, cildin yatışması beklenmeli. Sonrasında da sivilce sorunu devam ediyorsa, HydraFacial gibi sivilcelere yönelik bir tedavi protokolü uygulanabilir. HydraFacial tedavisi ölü derileri nazikçe arındırmada etkili bir tedavidir. İşlem sırasında gözenekler derinlemesine temizlendiğinden sivilce ve akne sorununun önemli ölçüde hafiflemesini sağlar. Gözeneklerin içinin sebum ve ölü derilerle olması bu problemleri tetikler. 7-10 gün arayla uygulanacak 3-6 seanslık bir tedavi uygulanır.
Hemen Doktorunuza Sorun

Kadın ve Erkek Lazer Epilasyon Fiyatları Nedir?
Güner Kara soruyor
Merhaba, Buz lazer uygulamasının kadın ver erkek seans fiyatlarını öğrenmek istiyorum.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Güner Hanım İlk konsültasyonda uzmanımız detaylı bir şekilde sizi bilgilendirecektir. Lazer epilasyon öncesi uzmanımız uygun gör... Daha Fazla