Leke Tedavisi Kremlerin Kullanımı

Eylem Yakut soruyor
Merhabalar, Benim yüzümde güneş lekeleri var gitmiyor iki senedir kullanmadığım krem kalmadı azalmak yerine leke iyice yayıldı inanın aynaya bakmak istemiyorum. Kullandığım kremler doktorların yazdığı kremlerdi yardımcı olursanız sevinirim Antalya Kaş’ta oturuyorum.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Eylem Hanım. Güney sahilinde yaşadığınız daha güçlü güneş ışınlarına maruz kalıyorsunuz. Öncelikle yazın kullandığınız güneş koruyucuların SPF 50 faktör olmasına özen gösterin ve güneş koruyucunuzu seçerken eczanelerde satılan dermakozmetik markaları tercih edin. Hatta güneş koruyucuyla yetinmeyin yaz aylarında geniş kenarlı bir şapka kullanın. Leke tedavisine yönelik kremleri ise kış aylarında kullanın. Kış aylarında da cildinizin güneşten etkileneceğini unutmayın ve hava bulutluyken bile dışarı çıkarken güneş koruyucu kreminizi sürün kış aylarında kullandığınız güneş kremi daha düşük faktörlü olabilir. Ayrıca güneş koruyucunuzu dışarı çıkmadan yarım saat önce sürmelisiniz ki, etkisini göstersin. Gün içinde de 3-4 saatte bir koruyucunuzu tazelemeyi unutmayın. Bu konuda etkili lazer tedavileri mevcut, eğer mümkünse onlardan faydalanmanızı öneriyorum. Her zaman söylediğim gibi leke tedavisi zor bir tedavidir. En başarılı sistemlerle lekeyi hafifletebilirsiniz, ama güneşli bir günde koruyucu sürmeden 15 dakika dışarıda olmak bile lekelerin geri dönmesi için yeterlidir. Bu arada doğum kontrol haplarının güneşe karşı hassasiyeti artırabileceğini, inatçı lekelere neden olabileceğini unutmayın.
Hemen Doktorunuza Sorun

Güneş Lekelerine Kesin Çözüm
Nezihe soruyor
Merhabalar Doktor Bey cildimde güneş lekelerim var. Hangi işlem ve tedavi yaptırmak gerekir. Güneş lekelerine kesin çözüm var.
Dr. Mustafa Karataş
Güneş lekelerine karşı etkili sistemlere sahip olsak da güneş lekelerinde kesin bir çözümden bahsetmek mümkün değil. Çünkü son derece başarı... Daha Fazla
Yüzdeki Güneş Lekeleri İçin Ne Yapılmalı?
Hayice Özleş soruyor
Merhabalar, Yüzümde oluşan güneş lekelerimin daha fazla artmaması ve tedavisi için neler yapmalıyım?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Hayice Hanım. Öncelikle en az SPF 30 faktör güneş koruyucu sürmeden sokağa çıkmayın. Hatta güneşli günlerde sadece koruyucu sürme... Daha Fazla