Göz Altı Morluklarını Gidermek İçin Ne Yapmalıyım

Şura Çelen soruyor
Merhabalar 19 yaşındayım ve kendimi bildim bileli gözaltı morluklarım var. Yaklaşık 9 ay önce burun ameliyatı geçirdim, bunun üzerine daha da arttı morluklarım. Doktorum bir yıl sonra hafifler, dedi. Ama daha da kötü oldu. Bu durum beni çok rahatsız ediyor. Sadece bir doktorla görüşme fırsatım oldu, o da ışık dolgusu olmayacağını, vitamin dolgusu yapacağını, 4 seans süreceğini söyledi. Ben de size danışmak istedim.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Şura Hanım. Işık dolgusunun içinde vitaminler ve antioksidanlar vardır. Farklı yapıdaki hyalüronik asit molekülleri sayesinde de gözaltlarındaki morluklar ve cilt arasında bir bariyer oluşturur. Böylece morluklar hafifler. Vitamin dolgusu diye bir şey yoktur, çünkü vitaminler ancak anti-aging etki sağlayabilirler ama içeriklerinde hyalüronik asit olmadığında enjekte edildiği yere hacim veremezler. Sizin hangi tedaviden fayda sağlayabileceğinize ancak konsültasyon sonrasında net bir cevap verebilirim ama tavsiyem herhangi bir işlem yaptırmadan bir süre daha beklemeniz. Böylece ameliyatın yarattığı travmaya bağlı morluk hafifleyecektir. Gözaltlarınız normal morluğuna geri döndüğünde nasıl bir tedavi uygulanacağına daha sağlıklı bir şekilde karar verilebilir.
Nagihan Artıç soruyor
Merhabalar; Benim yüzümde güneşe bağlı göz çevresinde lekeler var. Aslında dört yıl oldu gözaltımdaki yağ bezelerini yaktırmıştım lazerle buna bağlı da olabilir. Diğer bölgelerle göz çevrem arasında çok ton farkı var. Bu durum beni çok rahatsız ediyor. Fondöten kullanmadan dışarı çıkamıyorum. Bana önerebileceğiniz bir tedavi var mı?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Nagihan Hanım. Bahsettiğiniz gibi sorunun gözaltlarınızdaki yağ bezelerini yaktırmaktan kaynaklanmış olma ihtimali yüksek. Göz çevresindeki hassas deriye yine lazer sistemleri ile leke tedavisi yapmak problemin daha da artmasına neden olabilir. Eğer problem gördüğünüz tedaviden kaynaklanıyor ve bu duruma normal gözaltı morlukları eşlik ediyorsa Işık Dolgusu sorunun hafiflemesine yardımcı olacaktır.
Hemen Doktorunuza Sorun