Göz Altı Morlukları İçin Işık Tedavisi

Şenay Dereli soruyor
Merhabalar, Gözaltı morluklarında ışık tedavisi mi yoksa dolgu yöntemimi kalıcı çözümdür? Bilgi verebilir misiniz?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Şenay Hanım. Öncelikle Işık Dolgusu da bir çeşit dolgu maddesidir. Her ikisi de hyalüronik asit bazlıdır. Bu vücutta doğal olarak bulunan ve su çekme kapasitesi sayesinde enjekte edildiği yere hacim verir. Yüze yapılanlardan farklı olarak sadece gözaltları için tasarlanmıştır. Öncelikle her ikisinin de kalıcı çözüm olmadığını belirtmek istiyorum. Kalıcılıkları farklı olsa da zaman içinde yok olurlar, eğer etkilerinin devamlılığını istiyorsanız işlemi tekrarlamanız gerekir. Işık dolgusunun özelliği gözaltındaki çukurlukları ve morlukları hafifletmesidir. Formülün içindeki vitamin, mineral ve amino-asitler ise anti-aging etkiye sahip oldukları için yaşlanma belirtilerine karşı da savaşırlar. İşlem öncesinde anestezik krem uygulanır, böylece tedavi nispeten konforlu geçer. Sonrasında hafif bir morluk ve kızarıklık oluşması normaldir. Birkaç gün içinde tamamen geçer. İhtiyaca göre senede 1-3 defa uygulanan bu tedavinin kalıcılığı 8-12 ay kadardır.
Eda Gürhan soruyor
Merhabalar Mustafa Bey,27 yaşındayım. Gözaltlarımda genetik ve sigara kullanımının da etkisiyle morluklar var. Bir de ince kırışıklıklar oluşmaya başladı. Işık dolgusu ile morluk ve kırışıklığımın etkisi azalır mı? Bir de fiyat konusunu telefonda verebiliyor musunuz? İstanbul dışındayım ve çalışıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim . İyi çalışmalar.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Eda Hanım. Işık Dolgusu gözaltı morluklarını hafifletmekte başarıyla uyguladığım bir tedavidir. Cilt altına enjekte edilen formülün içinde nemi hapseden hyalüronik asit ve anti-aging etkili vitamin, mineral ve amino-asitler bulunduğu için ince çizgiler üstünde de olumlu bir etkisi vardır. Ancak Işık Dolgusu tedavisini minik bir doz botoks enjeksiyonu ile destekleyerek göz çevresinde daha pürüzsüz bir etki yaratmak mümkün olacaktır. Şöyle bir strateji de uygulanabilir. Önce Işık dolgusu yapılabilir, eğer çizgileriniz üzerindeki etkisini tatmin edici bulursanız başka bir işleme gerek kalmaz. Eğer çizgileri yok etmeye yönelik ekstra dokunuşa gerek olduğunu düşünürseniz minik bir doz botoks yapılabilir. Fiyat bilgisini hastayı gördükten sonra vermeyi daha doğru buluyorum, çünkü yapılacak uygulama, enjekte edilecek doz ancak o zaman net bir şekilde ortaya çıkıyor. Konsültasyon ücretsizdir.
Hemen Doktorunuza Sorun