Göz Altı Morluk ve Şişlik Ne İyi Gelir?

Gül Karalı soruyor
Merhabalar, Benim sıkıntım gözaltımdaki morluk ve şişlik ne kadar dikkat etsem de geçmiyor. Özellikle güldüğüm zaman oradaki şişlik beni sinir ediyor 26 yaşındayım ne yapmalıyım?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Gül Hanım, Önce şişlik problemini ele alalım. Eğer daha ileri yaşlarda olsaydınız, Ulthera ya da ClearLift gibi göz çevresindeki deriyi sıkılaştıracak, elastikiyetini artıracak tedavilerden fayda sağlayabilirdiniz. Ancak henüz 26 yaşında olduğunuza göre sorunun arkasında yatan neden cildin elastikiyetini kaybetmesi, böylece altındaki yağ dokusunu kamufle etmekte yetersiz kalması olamaz. Bu gibi durumlarda genelde torbalanmanın alt kısmına bir miktar dolgu maddesi enjekte edildiğinde şişlik de kamufle edilir. Tabii konsültasyon yapmadan net bir şey söylemek zor. Gözaltı morluklarında ise Işık Dolgusu denen bir dolgu maddesinden çok iyi sonuçlar alıyorum. Hyalüronik asit bazlı bir formüle sahip olan bu dolgu, morluklar ve deri arasında katman oluşturarak morlukları kamufle ediyor. İçindeki vitamin, mineral ve amino-asitlerin anti-aging etkisi de vardır. Işık dolgusunun etkisi yaklaşık 6-12 ay sürüyor.
Behiye Kurtçu soruyor
Merhabalar, Gözaltlarımdaki şişlik ve torbalanma beni ciddi anlamda rahatsız ediyor. Bu konuda görüşmek bilgi almak isterim. Yaşım 42.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Behiye Hanım. Gözaltlarındaki torbalara müdahale etmek için farklı tedaviler uygulanabilir, genelde en başarılı sonuçlar kombine tedavilerle alınır. Bazı durumlarda gözaltındaki şişliğin hemen bittiği yerdeki çukurluğu Işık Dolgusu ile doldurmak yeterli olur. Gözaltlarındaki torbaların yanakların üst kısmıyla buluştuğu yer dolacağı için burada düz bir satıh yaratılacak, şişlik de kamufle olacaktır. Emerge gibi göz çevresindeki hassas deri için tasarlanmış lazer sistemleri de gözaltındaki cildi sıkılaştırarak torbalanmaların hafiflemesini sağlar. Bu tedavilerden biri ya da duruma göre her ikisi birden uygulanabilir.
Hemen Doktorunuza Sorun