Genç Bir Yüz İçin Ne Yapılmalı

Ece Doğru soruyor
Merhabalar, İyi günler. Ben 23 yaşındayım. Fakat yaşımdan çok daha büyük gösteriyorum. Bu durum beni rahatsız ediyor. Bana nasıl yardımcı olabilirsiniz?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Ece Hanım, sizi olduğunuzdan yaşlı gösteren faktörün ne olduğunu tam olarak belirtmemişsiniz. Ancak sizin yaşınızda sorunun elastikiyet kaybı olması mümkün olmadığına göre, problem gözaltındaki morluklar ya da çöküklük olabilir. Eğer durum böyleyse Işık Dolgusu adı verilen ve sadece gözaltlarına enjekte edilen bir dolgu maddesi bakışlarınıza daha canlı, daha dinlenmiş bir görünüm vermeye yeterli olacaktır. Bu yaşlarda olduğunuzdan yaşlı görünmenin en önemli nedeni genelde çok zayıf olmaktır. Eğer normalde olmanız gereken kilonun çok altındaysanız, avurtlar çöker, gözlerin altı boşalır. Bu da yüzünüze yıllar ekler. Durum böyleyse, sadece birkaç kilo almak bile sorunu çözmeye yeterli olacaktır. Kliniğimize gelirseniz, problemin tam olarak ne olduğunu teşhis edebilir, bu konuda neler yapılabileceğini tespit edebiliriz. Muayene ücretsizdir.
Çağla Kaplan soruyor
Merhabalar hocam, ben 25 yaşındayım ve olduğumdan çok küçük gösterdiğimi söylüyor herkes. Yalnız alnımda derinleşmiş o kadar fazla çizgi var ki ne yapmam gerekiyor bilemiyorum. Bir estetik doktoru botoks olabilir fakat 30 yaşını bekle, dedi. Ama bekledikçe de daha çok derinleşiyor. Önerdiğiniz bir şey var mı acaba?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Çağla Hanım. Doktorunuzun yaklaşımının doğru olmadığını belirtmek istiyorum. Medikal kozmetikte, 20 yaşından genç hastalara görünümlerini değiştirecek uygulamalar yapmanın doğru olmadığına inanırız. Tek bir istisna vardır, o da botoks. Botoks tedavisi 18 yaşında genç bir kıza bile uygulanabilir tabii doğru hastaysa, yani alın mimikleri çok fazlaysa. Siz 25 yaşındasınız, bırakın daha beklemeyi birkaç sene önce bile botoks yaptırabilirdiniz. Böylece sizi rahatsız eden alnınızdaki o derin çizgiler oluşmamış olacaktı. Alın bölgesindeki çizgi ve kırışıklıklarda altın standart botokstur. Başka bir tedavi aramanıza gerek yok. Hemen botoks yaptırmaya başlamanızı öneriyorum. Dikkat etmeniz gereken en önemli şey doğru uzmanı seçmek. Böylece yüzünüzün doğallığı bozulmadan alnınızdaki çizgilerden kurtulabilirsiniz. İşlemi 4-5 ayda bir düzenli olarak yaptırmaya başlarsanız kırışıklıkların derinleşmesini, yenilerinin oluşmasını da engellemiş olursunuz.
Hemen Doktorunuza Sorun