Çatlak İçin Çözümler

Gülcan soruyor
Merhabalar, Uzun süredir çatlak tedavisini araştırıyorum. Aldığım dönüşlerin hepsi çatlakların tedavisinin olmadığı yönünde. Hiçbir yere güvenemiyorum ve bilgi almak istiyorum. Çatlak için çözüm nelerdir?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Gülcan Hanım. Bundan 10-15 sene önce bana çatlak tedavisi yaptırmak istediğinizi söyleseniz, ben de benzer bir cevap verirdim. Gerçekten de eskiden söz konusu çatlaklar olduğunda elimiz kolumuz bağlıydı. Bugün artık bu estetik sorunda etkili teknolojilere sahibiz. Çatlakların görünümünün belirgin bir şekilde hafiflemesini, renklerinin açılmasını, o bölgede daha ürüzsüz bir görünüm yaratmamızı sağlayan ilk sistem 2006 yılında geliştirilen Biodermogenesi adlı bir tedavidir. Bugüne kadar tüm dünyada milyonlarca kişi üstünde başarıyla uygulanmış bu sistemin etkinliği tedavi edilen bölgeden alınan cilt dokuları üstünde yapılan laboratuvar analizleri ile de kanıtlanmıştır. İşlem sırasında manyetik alan terapisi adı verilen bir sistem ile önce çatlaklı derinin oksijenlenmesi, beslenmesi sağlanır. Hücre rejenerasyonunu tetikleyen tedavi çatlakların içten dışa doğru onarılmaya başlamasına neden olur. Çatlaklar ne kadar eskiyse seans sayısı da o kadar artar. Eski çatlaklarda haftada iki defadan 30, daha yeni oluşmuş çatlaklarda ise 20 seanslık bir tedavi uygulanır. Çatlak tedavisinde kullanılan diğer teknoloji ise Icon lazerdir. Sistem, cilt altında ısı kanalları oluşturarak etki eder. Vücut bu mikro hasarı bir travma olarak algıladığı için bütün iyileştirici mekanizmalarını devreye sokar. Bu da cildin daha fazla kolajen ve elastin üretmesi ve çatlakların görünümünün hafiflemesi anlamına gelir. Üç hafta arayla 5 seans uygulanır. Konsültasyon sonrasında çatlağın durumuna göre birkaç ek seans daha uygulanabilir.
Hemen Doktorunuza Sorun

Çatlak Tedavisi Yaş Sınırı
Zeynep soruyor
Merhaba, yaş sınırı ne kadar öğrenebilir miyim ?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Zeynep Hanım. 18-19 yaşından 50-55 yaşları arasındaki herkese çatlak tedavisi yapılabilir. 18 yaşından küçük hastalara tedaviyi u... Daha Fazla