Bölgesel Zayıflama Nasıl Olur?

Gonca Karaman soruyor
Merhabalar, Ben bölgesel yağlanma sorunu yaşıyorum özellikle kalça, göbek bölgelerimde. Bu bölgeler için düzeli spor yapmama ramen etkili göremiyorum biraz kilo verdim ama hale diğer alanlarıma göre daha kalın. Bu bölgelerim için bölgesel zayıfama nasıl yapılabilir?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Gonca Hanım, Belli bölgelere yerleşen, vücutta homojen dağılmayan, belli başlı alanlarda depolanan inatçı yağlanmalar. Bu yağlar öyle inatçı ki; sağlıklı, dengeli beslenmek, spor yapmak dahi yeterli ve etkili olmayabilir. Maalesef kilo vermek vücudun her bölgesinde istenen incelmeyi sağlamakta bazen yetersiz kalıyor. Kilo vermenize rağmen kalçanızda, karında ve belinizden taşan fazlalıklarınız oluyorsa. Bölgesel zayıflama sistemlerinden faydalana bilirsiniz. VShape sistemi içerisinde ayrı ayrı adımlarda uygulayabildiğimiz iki farklı teknolojiyi barındırıyor. İki etki de aynı anda tek bir sistemde gerçekleşiyor ultrason ve radyofrekans enerjilerini birleştirerek fazla yağları girilmesi sağlanıyor. Böylece sadece bölgesel incelme değil, bölgesel bir şekillendirme de sağlanabiliyor. İlk aşama tedavi yapılacak bölgenin ısıtılması için sıcak ultrason dalgaları gönderilir ve bunu yağ hücrelerini ortadan kaldırmak amacıyla gönderilen soğuk dalgalar takip eder. VShape teknolojisi, radyo frekans dalgaları ile cilt altında farklı sistemlerin inemediği kadar derine ulaşan bir ısıtma işlemi yapıyor. Bu ısıtma işlemi yağ tabakasından başlıyor, cilt üzerine doğru yükseliyor. Isı, sonsuz büyüme eğiliminde olan yağ hücrelerinin içeriğindeki yağ asitlerinin ve trigliseritlerin, depolarından çıkmasına ve salınmasına neden oluyor. Yağ depolarından salınan yağ içeriğinin lenfatik dolaşıma katılması ve o bölgeden uzaklaştırılması sağlanıyor.  Selüliti gidermek ve sıkılaşmak mümkün. Yağ hücrelerimizdeki homojen olmayan yapılanma yani cilt altı protein liflerinin düzensizliği, dışarıdan portakal kabuğu görünümüne neden oluyor. VShape yağ azaltmanın yanı sıra bu gibi doku düzensizliklerini de minimize ediyor. Yaşlanma, hızlı kilo kaybı ve doğum sonucu oluşan sarkmaların giderilerek sıkılaşması ve toparlanması da VShape'nin sunduğu faydalar arasında. 40-60 dakikalık seanslarda kişiler, sıcak bir masaj hissi yaşıyor. Genellikle gözle görülür sonuçlar için toplamda 4 ila 6 seans gerekmektedir.
Hemen Doktorunuza Sorun

Gıdım Toparlamak İçin VShape
Ecem Katmer soruyor
Merhabalar, Gıdım için VShape yaptırmak istiyorum. Kaç seans yaptırmam gerekir, etkilerini ne zaman görmeye başlarım.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Ecem Hanım. VShape yüzü şekillendirmek ve çene boyun bölgesini cerrahiye uygulamaya gerek duymadan toparlanması için geliştirilm... Daha Fazla