Beyaz Çatlaklardan Kurtulma

Leyla Caner soruyor
Merhabalar Doktor Bey. 19 yaşındayım, yıllardır spor yapıyorum ve yaklaşık 6 yıldır hiçbir şekilde ani kilo almamama rağmen bacaklarımın dış bölgesinde ve kalçamda kalın sedef beyazı renginde çatlaklarım var. Bacağımdakiler diz kapaklarıma kadar inmiş vaziyetteler. Çok rahatsız oluyorum, bronzlaşamıyorum da; kendim de beyaz tenliyim. Çatlaklarımdan kurtulmak istiyorum. Makalenizi okudum ve araştırdım. Size nasıl ulaşabilirim?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Leyla Hanım, Kliniğimize internet sitemizdeki iletişim bilgilerinden ulaşabilir ve randevu alabilirsiniz. Size tavsiyem çatlak tedavisi yaptırmak için fazla beklememeniz. Çünkü çatlaklar ne katar yeniyse tedavi de o kadar etkili olur. Yani, çatlakların rengi iyice koyulaşmadan bir tedaviye başlamak sonucun başarısını artırır. İlk oluştuklarında beyazımsı bir rengi olan çatlakların rengi yıllarla birlikte koyulaşmaya, kırmızımsı morumsa bir renge dönüşür. Çatlaklarınızın renginin beyaz olduğunu belirtmişsiniz ki bu lehinize bir faktör. Çatlak tedavisinde kullanılan en etkili sistemlerden biri Biodermogenesi teknolojisidir. Bu sistem, cildi yeniler, kan dolaşımını artırır ve sorunlu bölgedeki oksijen seviyesini dengeleyerek çatlakların görünümünde iyileşme sağlar. Çatlaklarınızın rengi beyaz olduğuna göre haftada iki seans olmak üzere toplam 20 seanslık bir tedavinin sizin için yeterli olacağını düşünüyorum. Eğer çatlaklarınızın rengi koyulaşmış olsaydı seans sayısını 30’a kadar çıkarmak gerekirdi. Çatlak tedavisinde tercih ettiğim diğer sistemlerden sistem ise Icon lazerdir. Cildin alt katmanlarına yüksek enerji iletilmesini sağlayan sistem, cilt altında ısı kanalları oluşturarak etki eder. Cilt yüzeyine zarar vermeden, cilt altında yaratılan bu ısı kanalları cildin daha fazla kolajen ve elastin üretmesini sağlar. Bu da çatlakların görümünün hafiflemesini sağlayan bir süreci tetikler. 3 hafta arayla 5 seans uygulanır. Bu arada Icon lazer cildin güneşe karşı hassasiyetini artırabileceği için sonbahar, kış aylarında uygulanması gereken bir sistemdir.
Hande Ersözlü soruyor
Merhabalar, Çatlak tedavisinde uygulamanın yapılacağı bölgenin genişliği kullanılacak sistemin belirlenmesinde etkili midir? Mesela tüm bacak için yapılması gerektiğinde Icon Lazer mi yoksa Biodermogenesi mi uygulanması daha doğru olur?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Ayşe Hanım. Hayır, çatlak tedavisinde uygulama yapılacak bölgenin genişliğinin uygulanacak sistemin belirlenmesinde hiçbir etkisi yoktur. Her iki sistem de geniş alanlara başarıyla uygulanabilir. Konsültasyon sonrasında hangi sistemden daha olumlu bir sonuç alacağınız belirlenecektir.
Hemen Doktorunuza Sorun

Vücut Çatlakları İçin Kimyasal Peeling
Senem Çıtlak soruyor
Merhabalar, Kimyasal peeling çatlakların görünümünü azaltır mı?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Senem Hanım. Çatlak tedavisinde kimyasal peeling ile bir fayda sağlayamazsınız. Bunun nedeni ise kimyasal peeling’in cildin üst k... Daha Fazla