Ameliyatsız Yüz Şekillendirme

Yücel Toros soruyor
Merhabalar; Yüz tipimi değiştirmem mümkün mü? Bilgi almak istiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Yücel Bey. Hyalüronik asit bazlı dolgu enjeksiyonları ile yüz şeklini değiştirmek ve daha simetrik, biçimli hatlar yaratmak mümkündür. Su moleküllerini kendisine bağlayarak enjekte edildikleri yerde hacim yaratan dolgu maddeleri bize bu anlamda önemli bir araç sağlıyor. Bu enjeksiyonlarla çene hattı belirginleştirilebilir ya da tam aksine sert olan çene hattı yumuşatılabilir. Özellikle silueti olumsuz etkileyen gerideki çeneler, eskiden sadece çene protezi kullanılarak uygulanan cerrahi yöntemlerle düzelebiliyordu. Ancak dolgu maddeleri sayesinde artık sadece 10 dakikalık bir işlemle mükemmel bir siluet yaratmak mümkün. Bu enjeksiyonlar bize yüzün çatısı olan elmacık kemiklerine müdahale etme şansı da veriyor. Hyalüronik asit bazlı dolgu maddeleri ile daha belirgin elmacık kemikleri hatta daha düzgün bir burun yaratmak bile mümkün. İşlem yaklaşık yarım saat sürüyor ve sonrasında sosyal yaşamınıza hemen geri dönebiliyorsunuz. Bu maddelerin kalıcılığı 8-12 ay kadardır. Etsinin devam etmesini istiyorsanız işlemi tekrarlamanız gerekir.
Murat Özkan soruyor
Merhabalar doktor bey, Benim sorunum yüzümün zayıf görünmesi. Her zaman bıyıklarımla yaşamak zorunda kaldım. Bıyıklarımı kestiğim zaman çevremdeki insanların çok çirkin olduğumu söylemesinden çok rahatsız oluyorum ve tıraş olmaktan hep kaçıyorum. Yüzümü vücuttan alınacak yağla doldurtmak istiyorum. Maliyeti ne kadar olur acaba?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Murat Bey. Hyalüronik asit bazlı dolgu maddeleri ile yüzünüze hacim verilebilir, yüz yeniden şekillendirilebilir. Bunların kalıcılığı 8-12 ay kadardır. Yağ enjeksiyonu ise cerrahi bir müdahale olduğu için bir estetik cerraha başvurmanız gerekiyor.
Hemen Doktorunuza Sorun