Ameliyatsız İple Yüz Germe

Nurcan Poyraz soruyor
Merhabalar, 41 yaşındayım. İple yüz germe hakkında bilgi almak istiyorum. Ortalama fiyat nedir? İp sayısına göre mi belli oluyor? Kalıcılığı nasıl oluyor? Birkaç yıl aynı kaldıktan sonra yaşa bağlı gerileme mi yoksa tamamen etkisini yitirme mi?
Dr. Mustafa Karataş
Merhaba Nurcan Hanım. Yüzdeki sarkmalara karşı uygulanan iple yüz germede organik iplikler kullanılır. Bu da ipliklerin vücutta reaksiyona neden olmazlar ve bir süre sonra da vücut tarafından absorbe edilirler. İşlem öncesinde uygulama yapılacak bölgeye lokal anestezi yapılır. Bu nedenle işlem acısız ve konforludur. Lift etkisi istenen bölge, deri altına yerleştirilen ipliklerle yukarı doğru çekilir. Bir süre sonra hücreler bu ipliklerin çevresinde elastin ve kolajen lifleri oluşturmaya başlayarak, lift etkisini pekiştirirler. Nihai sonucu görmek için birkaç hafta geçmesi gerekir ve işlemin kalıcılığı ise 12 ay ile 18 ay arasındadır. Yüzü toparlamakta etkili olan iple germenin, cilt kalitesinde üstünde iyileştirici bir etkisi yoktur. Bu işlemi hem cilt kalitesini artıran hem de cildin elastikiyetini artıran Ulthera gibi bir sistemle birleştirmek en etkili sonucu almanıza yardımcı olacaktır. Ulthera sistemi ile ultrasonla, yani ses dalgalarıyla etki ediyor. Cilt üstünde herhangi bir tahribata neden olmadığı için gündelik yaşantınıza hemen dönüyorsunuz. Tek bir seans yeterli. Ancak olumlu etkilerini görmek için cildin yeni kolajen lifleri oluşturmaya başlaması için gerekli sürenin geçmesi gerekir bu da bir ile üç ay arasında bir süre anlamına geliyor.
Selma Çoşkunlu soruyor
Merhabalar, Ben 55 yaşındayım iple yüz germenin fiyatını öğrenebilir miyim? Bir de çalışıyorum bu durum iş hayatımı engeller mi?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Selma Hanım. Maalesef burada fiyat bilgisi veremiyoruz. Ücretsiz olan konsültasyon sırasında hem size en uygun tedavinin hangisi olduğu belirlenir hem de fiyat bilgisi verilir. İple yüz germe hasta memnuniyetinin yüksek olduğu tedavilerden biridir. İşlem lokal anestezi ile yapılır ve acısızdır, yüzdeki sarkma olan bölge organik iplerle deri altından desteklenir. Yüze gençlikteki şeklini geri veren ve yaşla beraber sarkan hatları toparlayan bu tedavinin sonuçları işlemden birkaç hafta sonra ortaya çıkar. Kalıcılığı ise 12 ay ile 18 ay arasındadır. Tedavinin en önemli artısı sizi sosyal hayatınızdan koparmamasıdır. Yani işinizden uzaklaşmanızı gerektirecek herhangi bir yan etkisi yoktur. İşlem sonrası yüzde hafif bir ödem, morluk olabilir ama bunlar birkaç gün içinde geçecektir
Hemen Doktorunuza Sorun