Ameliyatsız Gıdı Aldırma

Burcu Sade soruyor
Merhabalar, Bende gıdı sorunu var. Aldırmak istiyorum ama çalışıyorum. Ameliyatsız nasıl kurtulabilirim? Bir de ücretiniz nedir öğrenebilir miyim
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Burcu Hanım. Gıdı bölgesindeki sorunun tam olarak ne olduğu tespit edildikten sonra soruna yönelik bir tedavi protokolü belirlenir. Konsültasyon ücretsizdir. Eğer ciltte elastikiyet kaybı yoksa sorun sadece gıdadaki yağ dokusu ise Zeltiq CoolMini tedavisi için iyi bir adaysınız. Yağ hücrelerini dondurarak yok eden Zeltiq CoolMini tek seanslık bir tedavidir. Uygulama yapılan bölgedeki yağ dokusunun % 20-% 30 kadarını yok eder. Ancak etkisinin gözlemleyebilmeniz için parçalanan yağ hücrelerinin vücuttan atılması gerekir bu sürecin tamamlanması 2-3 ay sürer. Eğer gıdıda hem yağ dokusu hem de elastikiyet kaybı varsa VShape sizin için daha uygun bir sistemdir. Ultrason ve radyo frekansı ile etki eden VShape yağ hücrelerini parçalarken cilt altı dokusunu ısıtarak cildin sıkılaşmasını da sağlar. İki hafta aralıklarla 4 seans olarak uygulanır. Bazı durumlarda problem yağ dokusu değil çene altındaki derinin sarkmasıdır. Durum böyleyse Ulthera ya da Thermage gibi tek seanslık cilt sıkılaştırmaya yönelik tedavilerden fayda sağlayabilirsiniz.
Berna soruyor
Merhabalar; 24 yaşındayım hafif görünümlü gıdı sorunu yaşıyorum ve ameliyatın benim için erken olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden VShape teknolojisinden yararlanmak istiyorum.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Berna Hanım. Tabii net bir bilgi vermek için önce bir konsültasyon yapılması daha doğru olur, ancak VShape teknolojisindan fayda sağlayabileceğinizi düşünüyorum. Hafif bir gıdınız olduğunu belirtmişsiniz, ameliyat yerine yeni nesil sistemlerden yararlanmanız çok daha doğru olacaktır. VShape birkaç farklı etkiyi bir arada sunan bir sistemdir. Yağ hücrelerini hedef alarak parçalayan ve dışarı atılmalarını sağlayan ultrason ve radyo frekansı teknolojilerini bir araya getirir. Bu teknolojiler yağ dokusunun fazla olduğu bölgelerdeki yağları parçalarken cilt altı dokusunu ısıtarak cildin sıkılaşmasını da sağlar. İki hafta aralıklarla minimum dört seans olarak uygulanır. Yaklaşık 20-30 dakika süren işlemin hemen sonrasında sosyal hayatınıza geri dönebilirsiniz.
Emir Yılmaz soruyor
Merhabalar, 38 yaşındayım ve gıdım beni çok rahatsız ediyor. Aslında pek kilolu da değilim ama gıdı problemimi yüzünden toplu görünüyorum. Ameliyat olmaya korkuyorum. Bana önerebileceğiniz bir tedavi var mı?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Emir Bey, Merhabalar. Gıdı problemine karşı nasıl bir tedavi uygulanması gerektiğine ancak soruna neden olan faktörler belirlendikten sonra karar verilebilir. Eğer sadece yağ fazlalığı söz konusu ise ve deri henüz elastikiyetini kaybetmediyse tek seanslık bir tedavi olan Zeltiq CoolMini problemi çözmeye yetecektir. Ancak yağ fazlalığına elastikiyet kaybı da eşlik ediyorsa hem yağ hücrelerini hedef alan hem de cildin sıkılığını artıran bir tedavi olan VShape teknolojisinden faydalanmak gerekir. Bazı durumlarda ise gıdı sorununun arkasında sadece gıdı bölgesindeki derinin gevşemesi vardır. Bu durumda ise yine tek seanslık tedaviler olan Ulthera ya da Thermage uygulanabilir. Zeltiq CoolMini uygulama yapılan bölgedeki yağ fazlalığını kontrollü bir şekilde soğutarak etki eder. Etkisini donarak hücresel bütünlüklerin kaybeden yağ hücrelerinin vücuttan atılmaya başlamasıyla, yani 1-2 ay sonra göstermeye başlar. VShape teknolojisi, ses dalgaları ve radyo frekansı dalgalarıyla yağ hücrelerinin zarlarına zarar verirken kolajen ve elastin üretimini tetikleyerek cildin sıkılaşmasını, gıdı bölgesinin toparlanmasını sağlar. Sadece elastikiyet kaybına etki eden Ulthera ve Thermage gibi tek seans uygulanan tedaviler ise ciltteki kolajen ve elastin üretimini tetikleyerek cildin sıkılaştırırlar.
Hemen Doktorunuza Sorun