Sıkılaşma Tedavileri

Daha sıkı ve daha biçimli bir siluete sahip olmak için ileri teknoloji sistemlerden sıkılaşma tedevilerinden destek alın.

Bir zamanlar sımsıkı olan karnınız eski formunu kaybetti. Oturduğunuzda karın bölgenizde meydana gelen katlar, incelmiş ve pörsümüş bir görünüm alan deriniz yüzünden bikininize veda ettiniz… Bacaklarınızdaki derinin sıkılığını kaybettiğini, ince çizgiler oluştuğunu fark ettiniz. Selülit probleminiz de eskisinden daha kötü görünüyor çünkü cilt kalitesi azaldıkça altındaki yağ dokusunu kamufle etmekte yetersiz kalıyor.

Vücudunuzdaki yaşlanma belirtilerinin ardındaki suçlu cildiniz kolajen seviyesindeki azalmadır. Neyse ki, cerrahı müdahale içermeyen vücut sıkılaştırıcı teknolojiler mevcut. Bu yenilikçi teknolojiler sayesinde daha sıkı bir vücuda kavuşmak mümkün.

Vücut Sıkılaştırıcı Teknolojik Cihazlar

Thermage Body ile daha genç bir vücut
Thermage’ı yüzünüzdeki elastikiyet kaybıyla savaşan tedavilerden biri olarak tanıyor olabilirsiniz, ama bu etkili radyo frekans teknolojisi vücudunuz için de pek çok şey yapabilir. Thermage Body, vücut için tasarlanmış aplikatörü ile karın, kalça, üst bacak ve kolları sıkılaştırmada başvurabileceğiniz etkili tedavilerden biri. Cilt yüzeyine herhangi bir zarar vermeden kolajen ve elastin üretimini artıran sistemin en önemli özelliklerinden biri de tek seanslık bir tedavi olması. Etkileri uygulamadan 5-6 hafta sonra ortaya çıkmaya başlayan işlemin optimum sonuçları ise birkaç ay sonunda belirgin bir hal alıyor.

VelaShape 3 ile vücut sıkılaştırma

Bölgesel fazlalıklar ve portakal kabuğu görünümünü hafifletmekte etkili olan VelaShape 3 aynı zamanda etkili bir vücut sıkılaştırma tedavisi de. Radyo frekans ve kızılötesi ışık enerjisini mekanik masajla birleştiren sistem, siluetlerinde hem incelme hem de sıkılaşma isteyenler için ideal bir tedavi. Rahatlatıcı bir derin doku masajını andıran işlem yaklaşık 40 dakika sürüyor ve haftada bir defa olmak üzere toplam 6 seans uygulanıyor. Kol, bacak, bel ve karın bölgesinde başarıyla uygulanan tedavi sonrasında uygulama yapılan bölge daha sıkı, ince ve pürüzsüz bir görünüm alıyor.

VShape ile çekici bir siluet

Cildinizdeki elastikiyet kaybına bölgesel fazlalıklar ve portakal kabuğu görünümü eşlik ediyorsa V Shape teknolojisinden faydalanabilirsiniz. Radyofrekans dalgaları ile yeni nesil bir ultrason teknolojisini bir araya getiren sistem, enerjiyi direkt olarak cilt altı dokusuna aktarıyor. Cilt altında güçlü ve etkili bir ısının oluşması ile kolajen üretimi tetikleniyor, bu da cilt sıkılığının ve elastikiyetinin artması anlamına geliyor. Yağ hücrelerini parçalamakta da etkili olan sistem, daha ince ve daha pürüzsüz bir siluet yaratmakta iddialı tedaviler arasında. Optimum sonuçlar için 3 hafta arayla uygulanan 4-6 seans yeterli oluyor ve tedavi sonrasında sosyal yaşamınıza hemen geri dönebiliyorsunuz.

Hemen Doktorunuza Sorun

1 Sıkça Sorulan Sorular
N***
20 gün önce liposuction oldum, 1 doğumum var. Alt göbeğimde kırışıklık arttı büzüşük duruyor fakat korse çıkarıp biraz masaj yapınca geçiyor, sizdeki işlemde gerginleştirip çatlakları geçirebilir miyiz? Pilates yapmaya başlayabilir miyim? Sizde ne zaman işleme başlayabilirim? Teşekkür ederim.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Nur Hanım. Bu bölgedeki çatlaklara ve cildi sıkılaştırmaya yönelik tedavilere başlamak için henüz erken. Karnınızdaki yağ fazlalığı alındığı için, derinin gevşek durması normal. İki-üç ay kadar sonra bu bölgedeki cilt son halini almış olacaktır. Daha genç hastalarda cildin elastikiyeti iyi durumda olduğu için tamamen toparlanabilir. Dediğim gibi tedaviye başlamadan önce bir süre beklenmeli. Pilatese başlayıp başlayamayacağınıza tabii ki liposuction işlemini yapan estetik cerrahınız karar verecektir, ona danışmanız gerekiyor.

Doktorun Son Cevapladığı Sorular