Selülitsiz Bir Vücut

Selülit; ergenlik dönemi sonrası kadınların yüzde 85 ila 98'ini etkileyen estetik bir problem. Dahası sadece kilolu kişilerde değil, zayıf ve normal kilodaki kişilerde de görülebiliyor. Bu konuda çözüm sunan, bölgesel incelme ve selülit tedavisinde FDA onayına sahip VelaShape 3 sistemi.

Selülit en çok hangi bölgelerde görülüyor?
Cilt altı yağ dokusunun okluğu her bölgede görülmesine rağmen en sık şikayet ettiğimiz bölgeler çoğunlukla kalça, üst bacakların dış, arka kısımları ve popo bölgesi. Bu bölgelerin selülit gelişimine daha yatkın olmasının nedeni ise mikro dolaşımın daha zayıf olması, daha fazla yağ ve doku arası ödemi biriktirmeye meyilli olması şeklinde özetlenebilir.

VelaShape tedavisinde hedef nedir?
VelaShape 3 tedavisinde hedef; yağ hücrelerini ve odacıkları küçültmek, yeni kolajen sentezini artırmak, selülit görünümünü azaltmak ve bölgesel incelme sağlamak. Cildin alt tabakalarına nüfuz eden radyo frekans dalgalan, bölgedeki bağ dokusunda bulunan elastik lifleri yoğun şekilde ısıtıyor. Bu ısı kolajen liflerinin üretimini uyararak, hem liflerin yoğunluğunu hem de dokudaki dağılımını yeniden düzenliyor. Kızıl ötesi ışınlar yardımıyla bölgenin kan dolaşımını da artırıyor. Mekanik vakum etkisi ise ritmik dermal bir masaj ve lenf drenajı sağlıyor.

VelaShape lll'ün diğerlerinden farkı nedir?
VelaShape 3'ün diğer versiyonlarından farkı, bipolar radyo frekansı gücünün belirgin şekilde artırılmış olması. Bu da, seanstaki uygulama süresinin kısalmasına ve toplam seans sayısının azaltılmasına olanak sağlıyor. VelaShape III kızıl ötesi, bi-polar radyo frekans ve vakum teknolojilerini birleştirerek hassas bir şekilde dokuyu üç milimetreden ve 15 milimetre derinliğe kadar ısıtabiliyor. Görülen sonuç ise cilt gevşekliğinde azalma, cilt yapısında ve dokusunda genel iyileşme, yapılan bölgede ortalama bir ila üç santim arası incelme diyebilirim.

Toplam kaç seans uygulanıyor? Uygulama sırası ve sonrasında ne hissediliyor?
Toplam dört seanstan oluşan uygulama 10-15 günde bir yapılıyor. Seans süresi uygulama yapılacak bölgeye göre 30 ila 60 dakika arasında değişiklik gösteriyor. Uygulama esnasında cilt yüzeyi korunarak cilt altı 40-42 dereceye kadar ısıtılıyor. Ancak uygulama alanında ısınma dışında belirgin ağrı veya acı hissedilmiyor. Uygulama sonrası güneşe çıkmaya engel bir durum da söz konusu değil. Selülit görünümünde ve bölgesel yağda azalmaya bağlı olarak da vücut yeniden şekilleniyor. Tabii en önemli noktalardan biri, elde ettiğimiz pürüzsüz görünümü sürdürebilmek adına sıvı tüketmek, düzenli egzersiz yapıp sağlıklı ve dengeli beslenmeye elimizden geldiğince dikkat etmek.

Hemen Doktorunuza Sorun