Selülit Giderici Tedavi

Tabii ki selülit probleminde bir değişiklik söz konusu değil, ama bu sevimsiz problemle savaşta yeni ve etkili bir teknolojinin müjdesini vermek istiyoruz. Alma Lasers tarafından geliştirilen yeni nesil teknoloji  Accent Ultra VShape karşınızda.                                    

Kalça, popo ve bacak bölgesindeki selülit bütün kadınların korkulu rüyası bu bölgelerdeki ilerlemiş selülit görünümü kadınların kendine olan güvenlerini sarsabiliyor. Yapılan araştırmalar, selülit sorununu yoğun olarak yaşayan kadınların yaklaşık dörtte birinin bunu bir saplantı haline getirmiş olduğunu gösteriyor.

Söz konusu selülit olunca genetik faktörler çok önemli bir rol oynuyor. İşte tam da bu yüzden onlardan tam anlamıyla kurtulmak zorlaşıyor. Dr Karataş, selülitin kadınların karşı karşıya kaldığı en büyük estetik sorunlardan biri olduğunu söylüyor. “Vücut yapısı nasıl olursa olsun her yaştan kadının ortak problemlerinden biri. Bugün gelinen aşamada selülitin, cildin alt katmanlarında yağa bağlanan küçük mikroskobik lifler nedeniyle ortaya çıktığını söyleyebiliyoruz. Bu lifler deriyi aşağıya çekiyor ve deri çevresindeki yağlar yukarı doğru fırlıyor. Bu da çukurlu, girintili çıkıntılı bir cilt görünümü oluşturuyor" diyor

Selülitten selülite fark var 

Mustafa Karataş, iki tür selülit olduğunu söylüyor. “Daha yoğun yapıda ve kasa daha yakın olan sert selülitlere atletik yapılı insanlarda daha çok rastlanır ve çıplak gözle görmek zordur. Yumuşak selülit ise kasa tutunmaz ve bağ dokusu ile deri arasında bulunur. Bu nedenle yumrulu bir görüntü ortaya çıkarır. Çok daha yaygın görülen yumuşak selülit, cilt yüzeyine daha yakındır.” Peki biz kadınların ortak derdi selülitler neden ve nasıl oluşuyor? “Hücreler bir kez yağla dolmaya başladıklarında, sürekli olarak yeni yağ talep ediyor ve onları depoluyorlar. Bazı durumlarda, vücuttaki hormonal sorunlar ya da dolaşım bozukluğu kaynaklı su tutması ve dokuların yağ hücreleri çevresinde sertleşip fibroz oluşturması da  selülit için ortam hazırlıyor. Bütün bu durumlar göz önüne alınıp  selülit oluşumunun gerçek nedeni belirlenmeli ve ona göre bir tedavi yöntemi seçilmeli” 

Yağ Kırıcı Selülit Giderici Accent Ultra VShape

Yapılan araştırmalar yağ hücrelerini parçalayan teknolojilerin hiçbir yan etkilerinin olmadığını ve gerçekten işe yaradıkları yönünde. Ve bu teknolojilerin en yenilerinden olan VShape ile yapılan klinik çalışmalar, selülit problemine karşı son derece etkili bir sistem ile karşı karşıya olduğumuzu gösteriyor. Dr.Karataş "Yağ dokusu bol,  selülitili, beslenme ve egzersiz programlarına direnen bir bölge düşünün. Bu sistem, yağ hücrelerinin bulunduğu cildin alt tabakalarına  radyo frekans enerjisi gönderiyor. İnatçı yağlar yumuşuyor, kırılıyor, dirençleri azalıyor ve kolajen yeniden yapılanarak dokulara giden kan akışını düzenliyor. Tüm bu faktörler portakal kabuğu görünümünü yok etmek üzere birlikte çalışıyorlar."

Bu sistemi diğerlerinden ayıran en önemli özellik ise, ciltteki kolajen üretimini artırarak cilt dokusunu güçlendirmesi ve cilt altını yüksek bir ısıya çıkararak cildin kendini iyileştirme mekanizmalarını tetiklemesi. Daha genç, daha pürüzsüz ve selülitsiz bir görünüm yaratmakta etkili olan VShape tedavisinin olumlu yanlarından biri de işlem sırasında herhangi bir acı ve ağrı duyulmaması.

Dr. Karataş işlemi ve etki mekanizmasını şöyle anlatıyor: "Yağ hücrelerinin zarlarını kesen akustik ses dalgaları ve cildi sıkılaştırarak açığa çıkan yağları vücuttan atan radyo frekansının eş zamanlı olarak çalışmasıyla tedavi başlıyor. Yüksek frekansla verilen özel akustik ses dalgaları yani ultrason dalgaları ise, cilt altı dokusunu yüksek ısı ile uyararak, kolajen üretimini artırıyor. Sonuç; daha sıkı, daha ince, daha pürüzsüz bir siluet ve portakal kabuğu görünümünde belirin bir azalma.”

Gözle görülür sonuçlar almak için, tek bölge için tedavi seanslarının süresi, seçilmiş tedavi bölgesine bağlı olarak 10 gün aralıklarla yapılan 5-6 seanslık bir tedavi yeterli oluyor. Seanslar, herhangi bir bölge için 2 saat ile 30 dakika arasında sürüyor.

Hemen Doktorunuza Sorun

 • Biçimli Kalçalar İçin Etkili Teknolojiler

  Biçimli Kalçalar İçin Etkili Teknolojiler Vücudunuzu bikini mevsimine hazırlamanın püf noktasını açıklıyoruz: Daha biçimli, sıkı kalçalar. Kadınsı ve genç bir siluet için yeni nesil teknolojilerden destek almaya ...

 • Selülit Tedavisinde Kullanılan Yöntem

  Selülit Tedavisinde Kullanılan Yöntem Selülitin oluşmasının en büyük nedenlerinden biri, vücuttaki elastikiyet kaybı (kas dokusu), ödem, mikro dolaşımın bozulması ve bununla beraber yağ tutulumunun artması so...

 • Selülitsiz İnce Bacaklar

  Selülitsiz İnce Bacaklar Yeni radyo frekans tedavisi VelaShape III ile kadınların ortak sorunu olan bacaklardaki selülitli görünüm, gevşek cilt ve bölgesel yağlardan kurtularak daha ince ve sıkı ...

 • Selülitsiz Bir Vücut

  Selülitsiz Bir Vücut Selülit; ergenlik dönemi sonrası kadınların yüzde 85 ila 98'ini etkileyen estetik bir problem. Dahası sadece kilolu kişilerde değil, zayıf ve normal kilodaki kişiler...

 • VelaShape 3 Selülite Çözüm

  VelaShape 3 Selülite Çözüm Kalça, bacaklar ve üst kollar selülit barındıran bölgelerdir. Kadınlar durmaksızın bu soruna kalıcı bir çözüm bulmanın arayışındalar.

 • VelaShape III Bölgesel İncelme ve Selülit Tedavisi

  VelaShape III Bölgesel İncelme ve Selülit Tedavisi Cildinizde görünür bir fark yaratmak ve pürüzsüz tene sahip olmak istiyorsanız VelaShape III etkili bir teknoloji.