Mezoterapi ile Selülit Tedavisi

Kadınlar selülitten ve kilolardan kurtulmak istedikleri zaman mezoterapiye başvuruyorlar. Diyet ve egzersizle birlikte uygulandığında istenilen sonucu veren mezoterapi, 1952 den bu yana kullanılıyor. Kilo vermeye,  bölgesel yağ erimesi tedavisinde de rol oynuyor. Mezoterapi, problemli bölgelerde doğrudan deri içine ya da deri altına mikroenjeksiyon yöntemi ile yapılıyor. Düşük dozlarda bitkisel kökenli ilaç karışımlarının enjekte edildiği yöntemlerin yan etkisi yok. Mezoterapide tedavi doğrudan problemli bölgeye minumum dozda seyrek aralıklarla yapılma esasına dayanıyor. Uygulama sonras morluk ise nadiren görülüyor. Mezoterapi uygulaması ile  boyun, karın ve göbek yağları, bel ve sırt bölgesi, uyluklar ve diz bölgesi olmak üzere vücutta pek çok bölgelerde uygulanıyor.

Hem bölgesel zayıflama, hem de selülit tedavilerinde kullanılan bir yöntem. Deri altına doğal bileşenlerden elde edilen yağı eritecek ve dolaşımı düzenleyecek bir karışım, çok ince iğneler yardımıyla enjekte ediliyor. Bu karışım sıkışmış yağ hücrelerini rahatlatırken, onları tekrar kullanılabilir hale getiriyor.

İğneyle yağ eritmek artık hayal değil

Liposuction’la karıştırılmaması gereken nokta mezoterapinin cerrahi bir işlem olmamasıdır. Seanslar kalça ve göbekte 10 dakika sürelidir 4 mm’lik özel iğneler ve bir enjektör yardımıyla cildin orta tabakasına özel solüsyonların enjekte edilmesidir. Haftada bir veya 15 günde bir uygulanacak 8-12 seansta olumlu sonuç alınabilir. Kısa sürmesi ve hızlı sonuç alınması açısından oldukça avantajlıdır. Ayrıca, enjekte edilen karışımın içeriğinde vitamin, mineral ve antioksidan olduğundan cilt de düzelme ve gençleşme sağlanır. Kişi kendine dikkat etmez ve kilo almaya başlarsa, aldığı kiloların yine aynı bölgede toplanma ihtimali vardır. Çünkü bu operasyonla yağ hücresi ortadan kaldırılmamıştır. On dokuz bin kişide uygulama sonucu başarı oranının yüzde 80;den fazla olduğunu da belirtmek gerekir.

Hemen Doktorunuza Sorun