Hızlı Tatil Estetiği

Tatil dönemi, estetik kaygıları da beraberinde getiriyor. Medikal estetik alanında yapılan araştırmaya göre kadınları en çok göz ve dudaklarına önem veriyor. Tatile çıkmadan göz çevresindeki kırışıklardan kurtulmak ve çekici dudaklara sahip olmak istiyor.

Doğal Ve Dolgun Dudaklar
Dermal dolgular, tatilden 10-15 gün önce yaptırabilir. Bu süreç oluşabilecek şişlik ve morluklar için yeterli olacaktır. Yaz öncesinde en çok tercih edilen dolgu bölgesi, dudaklar ve elmacık kemikleridir. Böylelikle kişi adeta daha az makyaj kullanılan yaz dönemlerine hazırlık yapmış oluryor. Dudak dolgusuyla dolgunlaştırılan dudakların, ruj ihtiyacı ortadan kalkar. Elmacık kemiklerinin belirginleşmesi ise, yanak üstü bölgesinde bir şey kullanılmadan daha dikkat çekici ve sağlıklı görünmesini sağlar.

Çekici Bakışlar
Doğanın bizim için yarattığı en mükemmel doğal nemlendirici hyaluronik asit derimizde yer alır. Yaş ilerledikçe derideki hyaluronik asit üretimi azalır. Bunun sonuncunda daha kuru, yıpranmaya açık, parlaklığını ve dolgunluğunu yitirmiş bir deri ortaya çıkar. Hyaluronik asit uygulamaları, su tutucu etkisi ile yaz boyunca kuruyan cildi yıpranmaya karşı korur.

‘Çizgisiz’ Bir Yüz
Yaz boyunca güneş ışıklarının daha dik gelmesi, insanların daha çok gülümsemesi, mimik kaslarını daha fazla kullanması ve sürekli açık havada bulunmak, alın ve göz çevresi kırışıklıklarının artmasına neden olur. Tatile gitmeden önce uygulanan yüz gençleştirme yöntemleri ise, güneş ve çevresel faktörler yüzünden yeni kırışıklıklar oluşmasını engeller.

Küçük Çaplı Burun Estetiği
Burundaki bazı küçük kusurlar ve uyumsuzluklar, ameliyata gerek kalmadan düzeltilebilir. Örneğin burun çöküklüğü ya da asimetrisi olan bir hastada başarılı sonuçlar alınabilir.

Güzellik Sırrı: Çene Ucu
Çene ucu, güzel bir yüzün olmazsa olmazlarından. Sadece insanda bulunan, başka hiç bir canlıda olmayan çene ucu, çıkık ve güçlü olduğunda kişinin yüzü toplum tarafından güzel olarak algılanıyor. Küçük bir dokunuşla kısa sürede güçlü ve çıkık bir çeneye sahip olmak mümkün.

Hemen Doktorunuza Sorun