Göz Çevresi Kırışıklıkları Nasıl Giderilir

Botoks, göz çevresi çizgilerinde giderilmesinde en popüler estetik girişimlerin başında geliyor. Göz kaslarının fazla çalışan bölümünün çalışmasını engelleyerek, kırışıklıklarının 4-6 aya kadar giderilmesi sağlanıyor.  

Göz çevresinde cilt ve cilt altı dokusu çok incedir ve destek dokusu zayıftır. Erken yaşlarda, dış etkenler ve göz etrafındaki kasları çok kullandığımız için çizgiler oluşmaya başlamaktadır. Yorgun ya da yaşlı görünümün en önemli nedenlerinden biri göz çevresindeki deformeleridir. Göz çevresindeki cilt en ince, hareketli ve kolaylıkla gevşeyebilen bir yapıdadır. Göz çevremizdeki kırışıklıklar, göz dış kısmında oluşan yatay çizgiler ki biz onlara kaz ayağı kırışıklıkları diyoruz. Ayrıca iki kaş orasında oluşan dikey kırışıklıklar ve alında yatay çizgiler olarak değerlendirmekteyiz. Bu gölgeler yüz ifadesini veren en önemli alanlardır. Yaşlandıkça göz kapaklanılın cilt ve cilt altı bölgesi gevşemeye başlar.

Cildinin yapısı, kişinin yaşı gibi çeşitli faktörlere bağlı olarak çeşitli non-invaziv dediğimiz  basit yöntemlerle uygulanıyor. Botox bu uygulamalardan biridir; göz çevresindeki çizgileri yeni belirmişse, erken dönemde özellikle kaz ayakların kaybolması, kaş arası ve alın bölgesine de uygulama için tercih ediliyor. Kas hareketlerini yavaşlatan botox, çizgilerin kaybolmasını sağlayarak, derinleşmelerini engelliyor ve genç bir görünüm ortaya çıkıyor.

Beş-on dakika süren  uygulama  sonrasında dikkat edilmesi gereken herhangi bir şey de yok. Uygulamanın yapıldığı alan (doktorun ve hijyen uygulaması açısından) ve ilacın dozu etkili bir sonuç almada oldukça önemli. Fazlası, oldukça yapay bir görünüme sebep olabilir. Botox uygulama işlemi çok ince uçlu bir iğne ile yapılır. Acısı çok az olup etkisi 4-5 günde ortaya çıkar, 1 hafta sonra kontrol yapılır. Etkisi genel olarak dört-altı ay olmasına rağmen, ilacın sürekli kullanılması durumunda daha da uzun olabiliyor. Ayrıca etkisi geçtikten sonra uygulamayı yenilemenin hiçbir sakıncası da yok.

Botox enjeksiyonunu uygulamasını yılda iki veya üç kere yaptırmak kas hareketine bağlı olarak ortaya çıkan dinamik çizgilerin ve kırışıklıların kaybolmasını sağlar. Botox enjeksiyonunu tamamen dinamik çizgilere yönelik olarak uyguladığının da  kırışıklıklar doğal görüntüde değişiklik yaratmadan kaybolur.

Hemen Doktorunuza Sorun

 • Botoks Hakkında Bilinmesi Gerekenler

  Botoks Hakkında Bilinmesi Gerekenler Anti-aging dünyasının en çok istenen ve en çok uygulanan kırışıklık karşıtı uygulaması hakkında bilmeniz gerekenler, doğru bilinen yanlışlar ve merak ettikleriniz…

 • Anti-Aging Dünyasının Yıldızı Botoks

  Anti-Aging Dünyasının Yıldızı Botoks Yıllara karşı en etkili savunma aracınız botoks, aynı zamanda endüstrinin en güvenli anti-aging uygulamalarından biri. Peki, botoksu bu kadar özel kılan nedir ve gelecekt...

 • Gözlerdeki Yaşlanma İzlerini Silin

  Gözlerdeki Yaşlanma İzlerini Silin Minik dokunuşlarla göz çevrenizde taze, pürüzsüz bir etki yaratmak mümkün. Dr. Mustafa Karataş, sizi olduğunuzdan yaşlı ve yorgun gösteren ince çizgilere, morluklara ve e...

 • Yaş Otuz Beş…

  Yaş Otuz Beş… Ve en keyifli yıllarınız henüz başlamadı bile! Eskiden yolun yarısı olarak algılanan bu yaş, artık kadının en çekici, en güzel zamanları olarak görülüyor.

 • Gençlik Pınarı: Kolajen ve Elastin

  Gençlik Pınarı: Kolajen ve Elastin Yaş alırken bile canlı ve genç görünümlü bir cilde sahip olmanın sırrı kolajen ve elastin liflerinde saklı.

 • Göz Çevresine Botoks

  Göz Çevresine Botoks Gözlerin yaşlanma süreci oldukça karmaşıktır. İlk olarak çizgi ve kırışıklıklar başlar, sonraki yıllarda ise sarkan deri ve yitirilen hacim ile gözler yaşlanıyor.