Genç Yüzün Sırrı Yanak Dolgusu

yanak dolgusu Hastalarıma her zaman yüzlerinde yaşlarını en fazla ele veren bölgelerin yanakları olduklarını söylerim. Yaşla birlikte, yanaklarımız hacim kaybeder çünkü yerçekimine karşı koyamazlar ve sarkarlar. Bu durum beraberinde başka problemlere de neden olmaktadır.  Ama en belirgin olanı yorgun ve halsiz görünüme neden olan oyuk yanaklardır. Aynı zamanda yanakların iki tarafında çirkin çizgiler belirir ve bu nedenle yüzde bir gölgeye neden olur. Bu durumda koyu olan göz çevresi çok daha fazla kararır. Yanaklardaki hacim kaybı nedeniyle ne kadar uyursak uyuyalım yine de yorgun, bitkin ve cansız görünürüz. Bir kadının yüzünde yanaklar çok önemlidir çünkü dolgun yanaklar kadınlık ve gençlik ile doğru ilişkilidir. Daha çok Asyalı kadınlara özgü olan yuvarlak ve dolgun yanaklar yani elma yanaklar her zaman en çok istenilen yanaklar olmuştur. Buna karşılık, erkek yanakları genellikle düzdür.

Hacmin Geri Kazandırılması

Hacim azaldığında ne yapılır? Tabiki geri kazandırılır. Bazı dolgular tanımlanırken bunun 10 yaş daha genç ve taze bir görünüm için en etkin, en verimli ve en maliyetsiz yol olduğu ifade edilmektedir. Dolgu maddeleri genellikle yanak sarkması sorununu çözmek için kullanılan tek yoldur. Siz de lazerle sıkılaştırma uygulamasını tercih edebilirsiniz ama eski görünümüne kavuşmak isteyen hastalarım bu uygulamadan sonra yanaklarının hala dolgunlaşmaya ihtiyacı olduğunu fark etmişlerdir.Pek çok ünlü 40 yaşını geçmiş olmasına rağmen nasıl oluyor da hala bu kadar genç ve canlı görünebiliyor diye merak ediyorsanız bunun sırrı yanaklara özel olarak uygulanan dolgu maddeleridir.

Hastalarım çoğu zaman "Yorgun görünüyorum" ya da "Göz halkalarım gittikçe koyulaşıyor" şikayetiyle geliyorlar diyor Dr.Karataş. Pek çoğu bunun sarkmış ve hacmi azaldığı için sönmüş yanaklarından kaynaklandığının farkında değil. Hastalarımda yanaklardan sadece birinde  dolgu işlemini bitirip ellerine aynayı verdikten sonra aldığım sonuçlar çok çarpıcı. Bazılarının aşırı heyecanlandıklarının, bazılarının da nefesinin kesildiğini gözlemliyorum. Hastalarıma yanak dolgusundan bahsettiğim zaman bana belki de bazı arkadaşlarının bunun yaptırdıklarını ve yanaklarının balon gibi göründüklerini söyleyecekler. Tüm uygulamalarda olduğu gibi, burda da yeterli ölçü en doğru anahtardır. Biz sadece kaybolan hacmi geri kazandırmak istiyoruz. Çok fazlası sizi bir sincap bakıyormuş gibi gösterebilir. Doğru şekilde yapılırsa, sonuçlar size uygulamanın yapıldığını unutturacak kadar doğal olacaktır. 

Hemen Doktorunuza Sorun