Enine Boyuna Cilt Güzelliği Scarlet S

Karşınızda yılın her mevsimi uygulanabilecek, iyileşme süreci diğer işlemlere kıyasla çok daha çabuk, yeni bir teknoloji: Scarlet S...

Scarlet'in diğer sistemlerden farkı altın mikro iğnelerle cildin orta tabakasındaki kolajen ve elastiıı hücrelerini stimule ederek, yüzde ameliyatsız bir yüz germe etkisi yaratabilmesi. Hem de cildin yüzeyinde herhangi bir hasara neden olmadan! Tedavinin olumlu etkilerini hemen ilk işlemden sonra gözleyebilmek mümkün, ama kalıcı ve optimum sonuçlar için 3-4 hafta arayla 3 seans yaptırmak gerekiyor.

Sistemin etki mekanizması

Scarlet S, üstünde 25 adet altın mikro iğne bulunan tek kullanımlık bir başlık sayesinde cilt altına radyofrekans dalgaları vermek üzere tasarlandı.Böylece cilt yüzeyine hiçbir hasar vermeden, kolajen ve elastin üretimini artırıyor. Uygulama yapılan bölgeye ve probleme göre, altın mikro iğnelerin cilde nüfuz etme derinlikleri, radyofrekans dalgalarıyla cilt altına verilen enerjinin yoğunluğu ve hızı ayarlanarak en optimum sonuçları almak mümkün. Scarlet S, mikro iğne elektrotlar aracılığıyla gönderilen minimal invaziv fraksivonel bi-polar radyo frekans enerjisi veriyor. Yönetm epidermise ve dermişe 0.5-3.5mm'den doğrudan gelen kontrollü ve etkili bir ısı sağlıyor. Sahip olduğu verimli fraksiyonel radyo frekansı ile bu uygulama sürekli bir tedavi sunuyor.

Tek bir tedavi ile sıkılaştırma ve hacim

Scarlet S'nin ilginç ve aynı zamanda devrimsel bir özelliği de cildi sıkılaştırırken yıllarla ve yaşla birlikte kaybolan hacmi de geri vermesi. Diğer sistemlerden farklı olarak Scarlet S, yüz bölgesinde zamanla azalan yağ dokusunun yarattığı çökmüş görüntüde etkili oluyor. Hyalüronik asit bazlı dolgu maddeleri kadar dramatik bir sonuç beklemek gerçekçi değil, ancak bu tür l sistemler içinde yüze hacim verme konusunda etkili teknolojilerden olduğunu söyleyebilirim. Scarlet S'ın diğer lazer sistemlerine göre en önemli avantajlarından biri de bipolar radyofrekansı dalgaları kullanması. Bu da diğer sistemlere kıyasla uygulama yapılan bölgeye daha fazla odaklanmasını sağlıyor. Bu odaklanma uygulamanın yoğun bir enerji transfer edebilmesi anlamına geliyor ki bu da daha etkili sonuçlar alınması anlamına geliyor. Ayrıca aplikasyon aparatında bulunan altın iğneler enerjinin daha iyi yayılmasını sağlıyor.

Tedavi için en uygun adaylar

Scarlet S özellikle cilt kalitesini artırmak, cildi canlandırmak, elastikiyetini artırmak ve gözeneklerin küçülmesini sağlamak konusunda son derece etkili bir sistem. Sistem kırışıklıkların görünümü hafifletiyor, böylece cilt daha sıkı ve daha pürüzsüz bir görünüm alıyor. Diğer yandan Scarlet S akne ve akne izlerinde de etkili bir tedavi yöntemi olarak kullanılıyor. Öte yandan yüz, boyun ve dekoltedeki yaşlanma belirtilerine ve akne skare karşı etkin bir tedavi arayan herkes bu işlemi kullanabilir ve doğru adaydır. Yüzdeki sarkmayı toparlamak, cildin elastikiyetini artırmak; boyun, dekolte bölgesindeki cildin kalitesini artırmak ve sarkmaları toparlamak; yüzdeki çizgi ve derin kırışıklıkları hafifleterek daha pürüzsüz bir cilt elde etmek; akne izlerini yok etmek; genişlemiş gözeneklerin görünümünü hafifletmek; gözlere yorgun bir görünüm veren gözkapaklarındaki sarkmaları toparlamak ve göz kenarlarındaki kazayağı olarak bilinen ince çizgileri hafifletmek isteyen herkes bu tedavi yöntemine başvurabilir.

Ne tür sonuçlar bekleyebilirim?

Sonuçlar kişiden kişiye değişse bile, hastaların çoğu uygulama yapıldıktan sadece birkaç gün içinde ciltlerinin dokusunda bir iyileşme gözlemlediklerini, ciltlerinin daha parlak, daha canlı ve pürüzsüz göründüğünü bildiriyorlar. Cildin kolajen üretmesi için belli bir süre geçmesi gerektiğinden tedavinin sıkılaştırma etkisi zaman içinde artıyor. Ancak, optimum sonucu almak için yaklaşık dört ay geçmesi gerekiyor. İşlem yapılan cildin durumuna göre değişse de genelde ayda bir defadan toplam 3-4 seans yeterli oluyor.

Her seans ortalama 20-60 dakika sürüyor

Scarlet S tedavisi birçok hasta tarafından iyi tolere ediliyor. Fakat daha hassas kişilerde seanstan 30-60 dakika önce uygulanacak uyuşturucu bir krem işlemin konforlu bir şekilde tamamlanması için yeterli oluyor. İşlem yapılan bölgeye göre değişse de her seans ortalama 20-60 dakika arası sürüyor. Tedavinin hemen ardından ciltte hafif bir kızarıklık ve bazı durumlarda hafif bir şişlik olması ise gayet normal. Zira tüm bu yan etkiler minimum 10-15 dakika maksimum birkaç saat içinde tamamen yok oluyor. Yani Scarlet S sizi sosyal yaşamınızdan alıkoymuyor. İşlemin etkilerini optimize etmek için de tedavinin sonunda cilde vitamin serumları, özellikle de somon DNA'sı ve yoğun nemlendiriciler uygulanıyor.

Hemen Doktorunuza Sorun