CoolSculpting ile Tek Seansta İncelin

Hayatımız boyunca uğraştığımız ama çözüme kavuşmamış bölgesel yağlanmalar erkek, kadın hepimizin problemi haline gelmiştir. Sorun büyüdükçe bu alanda yeni teknolojik cihazlar gelişmektedir. Bu konuda en son teknoloji ise; CoolSculpting. Bu yöntem, bugüne kadarki yöntemlerden daha gelişmiş ve farklıdır. istenmeyen inatçı yağ fazlalıklarını ortadan kaldırmak için non-invaziv  CoolSculpting yöntemi, yağları kalıcı olarak yok ederek eden FDA onaylı, tek seansta incelme sağlar. 

Coolsculptin Yöntemi Nedir? 
Coolsculpting yağ hücrelerini dondurarak onların yok olmasını sağlayan kontrollü ve bölgesel bir zayıflama yöntemidir. Yağ hücreleri belirli bir ısı derecesinin altında kristalize olup donarak işlevlerini kaybeder ve kan dolaşıma ile vücuttan uzaklaştırılır. Egzersize, cerrahi dışı diğer yöntemlere ve olağan diyetlere karşı dirençli yağ depolarının azaltılmasına yardımcı olur. Sistem vücudun göbek, basen, kalça, sırt, kollar ve bacak gibi bölgelerinde oluşan yağ birikimlerinin tek seansta, %20 ile %40 oranında kalıcı olarak azalmasını sağlayan bir tedavidir. 18 yaş üzeri erkek ve kadınlara uygulanabilen güvenli sistem, yoğun tempolu, zamanı kısıtlı kişiler tarafından tercih edilen acısız, ağrısız, zahmetsiz ve sadece tek bir seanslık bir işlemdir. Bu yöntem, yoğun ve kalıcı lokal yağ depolanmalarını azaltarak vücudu şekillendiren, cerrahi operasyon gibi agresif geleneksel tedavi yöntemlerinden çekinen kişilere bir alternatiftir. Uygulanan bölgedeki tüm yağ hücreleri belli derecedeki soğuğa aynı tepkiyi vererek kristalize olun yağlar 1-2 ay içerisinde doğal yollarla vücuttan uzaklaşır. Böylece uygulama yapılan bölgedeki tüm yağ hücreleri yıkıma uğrayıp eriyeceği için vücut siluetinde düzenli ve orantılı bir incelme görülür.

Coolsculptin Kimler için uygundur? 
Coolsculpting soğuk lipoliz yöntemi, vücut kitle 122 female indeksi normal veya normalin biraz üstünde, normal kilosunda ya da 10 kiloya kadar fazlası olan, genel olarak kilosu olmayıp da belirli bölgelerindeki (sırt, karın, iç ve dış bacak, basen, yan simitler, kollar, sırtta sutyen altları, göğüs altındaki kıvrımlar gibi) inatçı yağlanmaları olan kişiler için çok uygundur. Hamileler de doğumdan 3 ay sonra yani emzirme döneminde rahatlıkla uygulanabilir. 

Coolsculptin nasıl incelme sağlıyor? 
Cihaz, önce dokuyu 42 dereceye kadar ısıtma hemen ardından da -4 dereceye kadar soğutma ve aynı zamanda düşük sıcaklıkta vakum masajı kullanılarak, yağ hücrelerinin özel bir el aparatı ile eritilmesini sağlamaktadır. Uygulama bölge başı 60 dakika kadar sürmekte olup hasta herhangi bir ağrı ve acı hissetmez. Uygulama sonrasında oluşabilen geçici hafif morluklar dışında herhangi bir yan etkisi yoktur. İşlem yapılan bölge, uygulanan sıcaklıktaki ani düşüşe bağlı olarak aynı zamanda da sıkılaşmaktadır. Sadece cerrahi müdahale ile elde edilebilen çok uzun süre etkili sonuçlar bu yöntemle ağrısız ve ameliyatsız elde edilebilmektedir.  Bu ikili etki yani hem Coolsculpting yerleşmiş yağ dokularına yoğun bir şekilde nüfuz edilmesine izin vermektedir ve genellikle tek seans içerisinde yerleşmiş yağ dokusunda kalıcı bir azalma sağlamaktadır.  Bir ay sonra etkileri görülmeye başlar 3 ay sonarı mümkün olan üst seviyeye çıkmaktadır. Nadiren 2. seans gerekli olabilir.

Coolsculptin Nasıl Uygulanmaktadır? 
Coolsculpting, soğuk lipolizin bölgesel zayıflama tedavisinde, işlemin yapılacağı bölgedeki cildinizin korunması için ıslak mendil benzeri koruyucu tek kullanımlık özel bir malzeme ile kaplanır. Hafif bir vakum ile cihaz otomatik olarak ilgili bölgeyi haznesinin içine çeker ve yaklaşık bir saat sürecek tedavide sorunlu bölgenin uygulama başlığına alınan kısmında başlar. İşlem sırasında cihaz yağ tabakasının bulunduğu alanı önce 42 dereceye dek ısıtır sonra aniden -4 dereceye kadar kontrollü bir şekilde soğutur bölgede yüzde 20'le yüzde 40 oranında incelme sağlanıyor. Uygulama sırasında, tedavinin uygulandığı bölgeye bağlı olarak kişi oturur ya da yatar durumda kalır. 

Coolsculptin Sonrasında Tedavisinin  Yan Etkileri Nelerdir?
İşlem sonrasında, ilgili bölgede kızarıklık ve geçici bir kaşınma-uyuşma hissi ve morluk oluşsa da bu çok kısa bir süre sonra ortadan kalkar ve kliniğe girdiğiniz gibi yürüyerek çıkabilir, günlük ve işiniz kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Yağ Azaltması Sonuçları Ne Zaman Görülür?
Cryolipolysis teknolojisi ile soğutulan yağ hücrelerinde üç hafta içerisinde yapısal değişiklikler fark etmeye başlıyorsunuz. Tedaviden 2- 3 ay arasında bir sürede, uygulamanın yapıldığı bölgede %20 ile %40 oranında bir incelme meydana gelemeye başlar.  Yağ hücreleri 2. aydan sonra vücudunuzun doğal temizlenme lenf sistemi ile vücuttan dışarı atılır. Bölgesel yağ birikiminin olduğu alandaki yağ hücrelerinin bir kısmı tamamen ortadan kalktığı için tedavinin etkisi kalıcıdır.

Kaç Seans Uygulanır? 
Bölge başı sadece 1 seans uygulanmaktadır. Bu tek seans yağların %20-40 azalmasını sağlamaktadır. Yağlanmanın çok yoğun olduğu hastalarda nadiren 2. uygulama gerekli olabilir. 

Hemen Doktorunuza Sorun