Cilt Çatlakları Tedavisi

İstediğiniz kadar mükemmel bir vücuda sahip olun, çatlaklarınız varsa güzelliğiniz gölgelenmiş demektir. Kadının, selülitten sonraki en büyük cilt sorunu olan çatlaklar, bugüne kadar tam anlamıyla giderilemiyordu. Bi-One'la (Biodermogenesi) çatlaklar, kabus olmaktan çıkıyor.

En büyük vücut sorunlarından biridir, çatlak. Oluşum mekanizması halen bilinmiyor ama genellikle hızlı kilo alıp verme ve doğumdaki hormonal değişikliklerin yol açtığı kolajen yapının zayıflaması sonucu arttığı sır değil. Yakın tarihe kadar tam olarak çatlak gideren ve cildi yenileyen sistem yoktu. En önemlisi de eski sistemler her zaman dokulara zarar veriyordu. Şimdi ise manyetik alan teknolojisi var: Bi-One (Biodermogenesi). Bi-One'm cilt altında veya yüzeyinde mekanik-ısısal hasar oluşturamıyor. Cilt hemen kendini iyileştirme sürecine giriyor ve 48 saatte yüzey onarılıyor. Bi-One'la sistemi hücrelerin yeniden canlanmasını sağlayarak normal fonksiyonunu ve hücresel çoğalmayı tetikliyor. Bu yenilikle, çatlaklarda oluşan derinliği doluyor ve sağlıklı cildin seviyesine ulaşıyor. Biodermogenesi ile görünen çatlaklar hafifliyor. Cilde renk veren hücreler de gelişiyor, böylece çatlaklar doğal cilt rengini alıyor.

Üstelik her seans sonrası çatlaklardaki yenilenmeyi ve çukurlaşmanın azalmasını takip etmek mümkün. Bilirsiniz; çatlaklar bronzlaşmaz, beyaz kalır. Yeni sistemde ise hasarlı doku normalleşmeye başladığı için çatlaklar güneşte ya da solaryumda normal cilt gibi bronzlaşıyor.

Biodermogenes güvenlimi?

Yöntemin gerçekten etkili olduğunun dünya çapında yürütülen araştırmalarla kanıtlandı. Pisa Üniversitesi Dermatoloji Bölümü'nün yaptığı 3.5 yıllık bilimsel çalışmalar, BI-ONE ile çatlakların yüzde 83.55 oranında yenilendiğini gözlemlendi. Üstelik, binlerce kişi üzerinde gerçekleştirilen çalışmalara göre bu teknolojinin yan etkisi yok ve hastaların günlük yaşamını kısıtlamıyor. Her yaşta uygulanabiliyor, narkoz-dikiş-neşter gerektirmiyor, uygulama sonrası ağrı ya da acı olmuyor.

Bir diğer önemli nokta: Çatlakların yeni veya eski olması, Biodermogenesi sistemi için önemli değil. Eski çatlaklarda da aynı oranda başarı görülüyor. Hatta cildi gerdiği ve toparladığı için kollar, göğüs, karın, basen, bacaklarda da etkisi kayda değer oluyor. Daha da ileri gidersek; yanık ve yara izlerinin bile daha iyi görünmesini sağlıyor. Kadınlar kadar, erkekler de uygulamadan yararlanabiliyor. Seans sayısı, haftada 2-3 kez olmak üzere, toplamda 20-30. seansın süresi de 30 dakikayı geçmiyor. Ne var ki uygulama bittikten sonra kozmetik ürünlerin kullanılmaması, elle masaj yapılmaması gerekiyor.

Uygulama nasıl gerçekleşiyor?

1. Aşama Peeling: Çatlak dokusunda, normal deridekinden de kalın olan ölü deri tabakası vardır. Özel soyma tekniğiyle bu tabaka inceltilerek normal deri seviyesine getiriliyor.
2. Aşama Besleme: Kare dalgaların faaliyeti ile hyalüronik asitler ve amino asit içeren özel etkin bileşenler cilde veriliyor. Aynı zamanda kılcal duvarın damardaki kan akışı harekete geçiriliyor.
Bu aşama, cilt düzleşene, parlaklık kazanana kadar devam ediyor.
3. Aşama Yenilenme: En önemli evre. Hücrelerimizin normal fonksiyonlarını yerine getirmesi için sodyum ve potasyum gerekiyor.Bi-One sayesinde hücrelerin içine sodyum ve potasyum pompalanıyor. Böylece hücreler normale dönüyor, cilt kendini yeniliyor.
4. Aşama Dengeleme: Cildin PH seviyesi dengeleniyor. Düşük oranlı glikolik asit ve hyalüronik asit içerikli etkin bileşenler, kare dalgalarla cilde uygulanıyor. Bu sayede çatlak dokusunun iyice pürüzleşmesi, kolajen ve elastin artışı sağlanıyor.

Hemen Doktorunuza Sorun

 • Çatlak Tedavisinde Etkili Yöntemler

  Çatlak Tedavisinde Etkili Yöntemler İleri teknolojiler, tedavisi en zor estetik sorunlardan biri olan çatlaklarda da optimum sonuçlar sunuyor.

 • Karın ve Bacak Bölgesi Çatlak Tedavisi

  Karın ve Bacak Bölgesi Çatlak Tedavisi Biodermogenesi, çatlaklarda oluşan derinliği doldurarak sağlıklı cilt seviyesine ulaştırır, cildin yenilemesini ve görünen çatlakları hafiflemesi sağlanır.

 • Vücut Çatlakları Tedavisi

  Vücut Çatlakları Tedavisi Biodermogenesi yöntemi ile çatlakların tedavisi Bi-One adı verilen cihaz ile uygulanan bu yöntem, diğer tedavilerden farklı olarak dokulara hasar vererek değil, aksine do...

 • Çatlak Tedavisinin Seans ve Aralığı

  Çatlak Tedavisinin Seans ve Aralığı Bu yöntemde, çatlak dokusu ile cildin yapısal özelliklerinin de düzenlenmesi amaçlanır. Sorunun şiddetine göre değişmekle birlikte ortalama 20-25 seans tedaviye gerek var...

 • Artık Çatlağım Var Demeyin..

  Artık Çatlağım Var Demeyin.. Sekiz yıl önce geliştirilen bu tedavinin çatlaklar üstündeki etkileri, tam altı yıldır bağımsız üniversitelerde yüzlerce kişi üstünde yapılan klinik çalışmalarla kanıtlan...

 • Çatlak Tedavisine Kesin Çözüm

  Çatlak Tedavisine Kesin Çözüm Medikal Estetik Uzmanı Dr. Mustafa Karataş, hemen hemen bütün kadınların şikayetçi olduğu başlıca estetik sorunlardan biri çatlaklardır.

 • Çatlak Tedavi Fiyatı

  Çatlak Tedavi Fiyatı Kliniğimizde uyguladığımız Biodermogenesi tedavi teknolojisinde amaç çatlak dokunun ve cildin yapısal özellikleri yeniden düzenlenerek, ciltte pürüzsüz bir etki yaratmak...